Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt maja 25, 2018 1:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: PSY-toalne CHAMSTWO ich właścicieli!!!!
PostNapisane: N paź 16, 2011 12:37 pm 
Berbeć
Berbeć

zamachowiec napisał(a):
akos napisał(a):
Czy ktoś się w końcu za tych ludzi(mówię o właścicielach czworonogów)weźmie? :spiderman:

Akos, sami się za nich weźmy! Skrzyknijmy się na nk albo nawet tutaj. Niech nas będzie kilkanaście/kilkadziesiąt osób. Zacznijmy polować na tych chamów. Róbmy zdjęcia im i ich psom (wiadomo w trakcie jakiej czynności) - i wklejajmy je TUTAJ, razem z nazwiskami takich osób. Skrzyknijmy się na konkretny termin i zróbmy pikietę przed Urzędem Miasta. Ja na pewno przyjdę.

Zobaczymy, czy to podziała.

te, moze jeszcze w lornetke sie zaopatrz i w proce :haha:
paparazzi od siedmiu bolesci...
Ty sie tu w tym Braniewie marnujesz, wiec moze rusz sie gdzies poza granice tego miasteczka i zacznij wykorzystywac swoje talenty do sledzenia bardziej znanych osobistosci, zamiast marnowac swoj cenny czas na psy i ich wlascicieli?

PostNapisane: Śr lis 16, 2011 11:48 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przeczytałam cały wątek i jestem nieco zdziwiona. Zachowujecie się tak, jakby na tym świecie istniały tylko psy. Bardzo się oburzacie na właścicieli tych czoronogów, natomiast nie widzę głosów oburzenia w stronę właścicieli kotów. A niejednego kota widziałam załatwiającego potrzebę w piaskownicy. Poza tym, koty częściej niż psy, biegają samopas. Koty, a dokładnie ich odchody, które są źródłem toksoplazmozy. To Wam jakoś nie przeszkadza? Dziwne. Jest cała masa stworzeń, od których Wasze dziecko może załapać jakąś chorobę, ale Wam akurat przeszkadzają tylko psy?
Zgodzę się, że pies załatwiający sie na chodniku to chamstwo właściciela. Nie wyobrażam sobie również wyprowadzania psa na plac zabaw czy puszczania go na osiedlu bez smyczy i kagańca. Ale jesli pies załatwi się na trawniku, to mi (nie wiem jak Wam) jakoś to nie przeszkadza. Bo po trawniku generalnie nie chodzę, chyba że wyprowadzic psa właśnie. Od chodzenia jest chodnik :)
Co do wybiegów dla psów-stanowczo uważam, że powinny być. Na kolonii wojskowej są conajmniej dwa miejsca, gdzie można by takie wybiegi urządzić. Ale nie, po co. Niech dalej będzie bezużyteczna połać wielkiego trawnika. Po co coś robić jak można nie robić nic, prawda?
Jeśli chodzi o sprzątanie po psie, to jestem jak najbardziej za. Pod jednym warunkiem. Powiny być bardziej dostępne woreczki do psich kup i śmietniki. Jakiekolwiek. O ile na kolonii ze śmietnikami jako takiego problemu jeszcze nie ma, o tyle na mieście jest tragedia. Śmietników brak. A nawet jak jest, to najczęściej rozwalony przez idiotów zwanych hucznie "młodzieżą". Mam problem z wyrzuceniem głupiego papierka po batonie czy zużytej husteczki higienicznej, a co dopiero mówić o psich kupach?! Mam z nimi paradować przez całe miasto, bo jakimś nachlanym tłukom, którym rodzice nie wiedzieć czemu pozwalają pić alkohol, zechaciało się rozwalić śmietnik? To ma być w porządku?
Także widzicie, problemem nie jest tylko chamstwo włascicieli psów. Racja zawsze jest gdzieś po środku.

PostNapisane: Pt mar 23, 2012 1:26 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jaaaaasne, najprościej zgeneralizować i pojechać po wszystkich. A szanowne państwo czytało w ogóle regulacje prawne dotyczące obowiązku sprzątania po pupilu, czy tylko tak pisze, żeby się swoją elokwencją pochwalić?!

1. kosze na odchody -> nie ma, a do zwykłego kosza kup wrzucać nie można
2. woreczki i inny osprzęt -> nie ma, ręką mam zbierać?
3. wybieg dla psów/kotów -> nie ma

Dopóki te trzy (uwarunkowane prawem) warunki nie zostaną spełnione przez władze miasta, nikt nie ma obowiązku sprzątania po pupilu. Zgadzam się całkowicie, że wyprowadzanie psów na place zabaw czy do parku to chamstwo, bo te miejsca to nie toaleta. Ale ktoś bardzo słusznie napisał odnośnie dzieci i bakterii. Mama mogłaby łaskawie sprawdzić, czy dziecko się bawi w czystym miejscu zamiast siedzieć i ploteczki z koleżankami omawiać. A potem kto winny? Wszyscy, tylko nie mama... bardzo dorosłe.

A co do załatwiania się na chodniku, to może państwo przyjmą do wiadomości, że pies też może być chory, czy mieć jakieś rozwolnienie, nie wytrzymać i walnąć tam, gdzie stoi. Ale pozwalanie zdrowemu psu narobić na chodnik to już faktycznie chamstwo.

PostNapisane: Pt lis 08, 2013 6:45 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zamiast tak się pieklić na właścicieli psów, proszę się przyjrzeć zarządcom osiedli, trawników, chodników itp. Nie znalazłam w Braniewie miejsca, gdzie można bezpłatnie pobrać worki na psie kupy jak to jest np.w Olsztynie. Takie torebki były w osiedlowej bibliotece. Osiedlowe place zabaw są czasami kompletnie zrujnowane jak ten przy Placu Grunwaldu, nikt o niego nie dba, połamane ławki i piaskownica ogrodzona, która ostatni piach to widziała chyba 5 lat temu. Dlaczego nikt nie pomyśli o zrobieniu choćby tam ubikacji dla psów(do czegoś by się jeszcze przydała). Mnie też wkurzają psie kupy, bo nie raz musiałam czyścić buty. Psia ubikacja powinna być na każdym osiedlu a pieniądze na jej utrzymanie powinny pochodzić z podatku płaconego za posiadanego psa.

PostNapisane: So lis 09, 2013 12:40 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Robienie zdjęć to niezły pomysł, chociaż wątpliwe, czy skuteczny.

Rozumiem, że ludzie kochają psy, ale czy jest miłością do zwierzęcia trzymanie go na czwartym piętrze, a jeśli już skomle, to schodzi się z nim na dół do drzwi wyjściowych klatki schodowej, owe drzwi otwiera i stojąc w nich pozwala się pieskowi pobiegać, cały czas trzymając go na smyczy.

Jeśli jednak ktoś bardzo chce zrobić kilka zdjęć, to polecam teren na ulicy Małeckiego w Olsztynie, na tyłach kwiaciarni i pracowni kapeluszniczej. Ów zadrzewiony teren nie jest miejscem przeznaczonym do wyprowadzania piesków. Świadczą o tym chociażby wyraźnie umieszczone znaki zakazu wyprowadzania psów umieszczone w strategicznych miejscach. Po prostu nie można tych znaków nie zauważyć :D

A jednak - wygląda na to, że są to znaki absolutnie niewidzialne dla wszystkich właścicieli psów z okolicznych domów, którzy zamiast zafundować zwierzakowi i sobie porządny spacer po Zatorzu łażą tam i z powrotem pomiędzy tymi znakami... Pieski oczywiście korzystają z okazji i srają na potęgę, a ich właściciele ze stoickim spokojem też stają się niewidzialni dla otoczenia... bo przecież w przeciwnym wypadku musieliby zabrać ze sobą psie kupki.

Czy to psy są winne? Oczywiście nie. I tylko im współczuć, że mają takich właścicieli.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]