Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr sie 20, 2014 8:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

czy jesteś zadowolona z traktowania w pracy?
Liczba głosów : 0
Autor Wiadomość
 Tytuł: wspieranie pokrzywdzonych kobiet w pracy
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 3:04 pm 
W naszym województwie rozpoczął się Projekt „Wsparcie kobiet wykluczonych na skutek chorób parazawodowych i zawodowych” realizowany przez olsztyńskie Stowarzyszenie WAMA-COOP przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Wszystkie kobiety zakwalifikowane na liderki zostały wybrane dzięki pomocy Kancelarii Radcy Prawnego Lecha Obary działającej w Olsztynie, która od blisko trzech lat jest partnerem Stowarzyszenia Poszkodowanych Przez Wielkie Sieci Handlowe - zwłaszcza Biedronkę, Tesco, Kaufland. Są to kobiety z całej Polski m.in.: Ełk, Olecko, Gliwice, Wrocław, Bydgoszcz, Lębork, Sanok a także Olsztyn.

Celem jest wspieranie kobiet wykluczonych z rynku pracy. Liderki po odbyciu odpowiedniego przeszkolenia rozpoczęły na terenie kraju tworzenie sieci osób wspierających działalność organizacji. Będzie to podstawa to stworzenia bazy danych, umożliwiającej przeprowadzenie badań socjologicznych osób cierpiących na choroby parazawodowe w Polsce w kontekście ich sytuacji społecznej i zawodowej m.in. narażenia na wykluczenie społeczne, barier wejścia na rynek pracy czy możliwych form wsparcia.

Choroby parazawodowe to zjawisko o wielo przyczynowej etiologii, które pod wpływem zagrożeń zawodowych mogą podlegać niekorzystnym modyfikacjom. W szczególnym przypadku bezrobotnych kobiet, byłych pracownic dużych sieci handlowych może się to wiązać m.in. z wcześniejszym ujawnieniem lub nasilaniem objawów chorobowych i chorób parazawodowych np.: zespoły bólowe kręgosłupa, choroby niedokrwienne serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia zachowania. Towarzyszy im często zespół zjawisk natury psychologicznej, jak depresje prowadzące do prób samobójczych.

Będziemy zajmowały się z jednej strony gromadzeniem informacji w swoich społecznościach lokalnych na temat osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, z drugiej strony, pierwszą pomocą i edukacją w zakresie instrumentów rynku pracy i dialogu społecznego oraz organizacją specjalistycznego wsparcia psychologicznego i prawnego.

W naszym regionie mamy 3 liderki, kobiety, które swych praw od byłego pracodawcy domagają się w Sądzie Pracy. Stowarzyszenie pomogło nam a teraz my pomagamy innym kobietom w podobnych sytuacjach. Wierzymy, że jest to inicjatywa godna Państwa poparcia i naszego wspólnego trudu. Mamy głęboką nadzieję, że wszystkie kobiety wezmą udział w tym przedsięwzięciu i nawiążą z nami współpracę, dzięki której będziemy mogli choć trochę naszą rzeczywistość uczynić lepszą.

To że znalazła się grupa takich osób, kobiet, które mają dość poniżania własnego ja to tylko wielka pochwała. A ja z koleżankami chcemy pomóc dalszej części, które po prostu chcą coś z tym zrobić ale nie wiedzą jak...... My jesteśmy po odpowiednim przeszkoleniu i CHCEMY POMÓC!!!!!!!!!!!! Sama jestem osobą , która za bezsens straciła pracę.... załamałam się nie wiedziałam co robić................mój problem został zauważony i bardzo się z tego cieszą, że pomogła mi ta organizacja. Dlatego teraz ja chcę pomóc innym. Wiem, że w naszym województwie ale i naszych marketach są kobiety które mają na co narzekać......... tam jest jeden wielki obóz pracy - chcesz pracować to sie nie odzywaj, bo w domu dzieci płaczą więc ty nie gadasz a robisz, ale to do czasu!!!!!! Wkońcu tak Cię dobiją i znajdą coś, że wyrzucą bez mrugnięcia. to jest nasze powalone prawo. Ale my chcemy to zmienić wkońcu ktoś musi odpowiedzieć za nasze uszczerbione zdrowie zszargane nerwy......

To że robimy spis takich kobiet pokrzywdzonych - utrata zdrowia, choroby kręgosłupa, depresje -mobbing, zatrudnienie na czarno - nie pójdzie na marne. To będą fakty które trafią do osób, które już po tym wszystkim Z KONIECZNOŚCI BĘDĄ MUSIAŁY SIĘ TYM ZAJĄĆ. w mediach sie tylko mówi, a bo tam źle traktują itp. ale nikt tego nie pójdzie i nie sprawdzi. Bo mamy takie czasy, że liczy się praca. I mając dwójke czasami czwórke dzieci na utrzymaniu- samotna matka zniesie dużo.

Ale uwierzcie mi tak być dalej nie może.............

Każda kobieta, która została pokrzywdzona, wykorzystywana ponad swoje możliwości może się z nami skontaktować i liczyć na naszą pomoc.

Piszcie my się z Wami skontaktujemy: liderki-olsztyn@wp.pl

Tytuł: wykluczenie społeczne
PostNapisane: Cz kwi 19, 2007 2:24 pm 
brawo dziewczyny lepiej robić coś niż nic :) nasze społeczeństwo poddaje się biernie takiemu systemowi :cry: tak nie może być :roll: na ulicy często widzę smutne twarze :oops: przygniecione troskami naszej Polskiej codzienności a przecież ''wygraliśmy wojnę; a na za zachodzie wciąż się bawią i bawią to nie tak miało być róbmy ludzie coś z tym :wink:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]