Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr sty 17, 2018 9:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: POBIERACZEK.pl
PostNapisane: Cz maja 17, 2012 12:50 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie, chcę się dowiedzieć czy ktoś z was dał się nabrać na ten serwis? Zalogował się i się zdziwił kiedy przyszedł mu mail z wezwaniem do zapłaty 95 zł za "korzystanie" ze strony, na którą po zalogowaniu nie mógł wejść? Jeśli tak, to co z tym zrobiliście? Zapłaciliście czy tak jak na innych forach internetowych "olaliście" ich? Czy (zakładając, że olaliście sprawę) mieliście z tego tytułu jakieś realne konsekwencje poza straszeniem w mailach o windykacji, sądzie itd. ?

Tytuł: Re: POBIERACZEK.pl
PostNapisane: Cz maja 17, 2012 2:11 pm 
administrator
administrator

Zawsze powtarzam, że tego typu serwisy należny omijać szerokim łukiem. Pomijając już kwestię praw autorskich przesyłanych treści, nie widzę powodu, by płacić za coś, co można mieć za darmo, a do tego dochodzi kwestia moralnie wątpliwej reklamy takich serwisów.
Cytuj:
Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem.

Jak widać, Pobieraczek kusi 10-dniowym terminem bezpłatnego testowania, tymczasem jest to nic innego, jak sprytne wykorzystanie zapisów prawa konsumenta do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 10 dni. I prawo do tego ma każdy.

Tyle uwag ogólnych. A co do płacenia - jeśli minęło 10 dni od rejestracji (a można wnioskować, że tak, skoro przyszło wezwanie do zapłaty), to cóż... Oczywiście można nie płacić, ale właściciel serwisu będzie miał prawo dochodzić swoich roszczeń, a jak znam życie, nie zapomni doliczyć i karnych odsetek, i kosztów windykacji. Polecam wydrukować regulamin serwisu i udać się z nim do powiatowego lub miejskiego rzecznika praw konsumentów, powinien podpowiedzieć, jak z tego wybrnąć.

ps. temat jest ogólny, więc przenoszę z Ełku do HP

PostNapisane: Pt maja 18, 2012 12:37 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

No dobrze, a co z tym :
"-zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;"
cytat pobrany z http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970
Mogę się powołać na to jeśli ten serwis będzie dalej chciał wymuszać na mnie zapłatę za rzekome korzystanie z ich usług? Dodam, że żadnej umowy nie zawarłam tylko się zarejestrowałam (co dla mnie nie jest równoznaczne z zawieraniem jakiejkolwiek finansowej umowy) i nic nie ściągnęłam.

PostNapisane: Pt maja 18, 2012 4:40 pm 
administrator
administrator

czorciq napisał(a):
"-zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;"

Właśnie dlatego doradzałem kontakt z rzecznikiem praw konsumenta, ponieważ tam można uzyskać najdokładniejsze informacje, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Oczywiście nie zaszkodzi powołać się na ten zapis w piśmie (e-mailu) do Pobieraczka z rozwiązaniem umowy.

czorciq napisał(a):
Dodam, że żadnej umowy nie zawarłam tylko się zarejestrowałam (co dla mnie nie jest równoznaczne z zawieraniem jakiejkolwiek finansowej umowy) i nic nie ściągnęłam.

Problem w tym, że Pobieraczek (i inne tego typu serwisy) tak sprytnie układają regulamin, że wystarczy rejestracja, aby "wpaść". Przy zawieraniu umów na odległość nie jest wymagany żaden podpis (tak samo np., jak przy kupowaniu książki czy płyty w sklepie internetowym), dlatego taka praktyka "rejestracja=umowa" jest powszechnie stosowana. Tak samo zresztą, jak powszechna jest praktyka pobierania opłaty za rok z góry.
A skoro przepisy na to pozwalają, to jedyną bronią konsumenta jest zdrowy rozsądek, ostrożność i przede wszystkim uważna lektura regulaminu. A najlepiej omijać tego typu serwisy z daleka.

Pozdrawiam

PostNapisane: So maja 19, 2012 3:58 pm 
Berbeć
Berbeć

nic nie płać dziadom jeżeli nic nie pobierałeś to olej ich :D
lecz jeżeli coś pobierałeś to inna sprawa :o
ja się tylko rejestrowałem lecz nic nie pobrałem :bad:
i miałem maila do zapłaty ale oszczałem ich i do dziś mam spokój

PostNapisane: N maja 20, 2012 7:31 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

No własnie na moje szczęście nie pobrałam nic. Mój program antywirusowy zaczął mi blokować tę str jak chciałam się tam zalogować po tej nieszczęsnej rejestracji więc nawet nie mogłam tam wejść. Całe szczęście...

PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 1:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

suma sumarum miał ktoś pomysł na okradanie ludzie wedle przepisów prawa

PostNapisane: Śr wrz 19, 2012 10:56 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Straszne jest takie naciąganie ludzi, daleko taką polityka firmy nie zajadą.

PostNapisane: Wt paź 30, 2012 4:33 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Miałem tam kiedyś konto, straszyli mnie jakimiś mandatami jeśli nie wniosę za nie opłaty. Rzecz jasna nic nie zapłaciłem. Nikt nie ma prawa ściągać od nas pieniędzy jeśli nie zawarto żadnej umowy. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą i portal się na takich bogaci...

PostNapisane: Wt paź 30, 2012 9:32 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Oj, portal wie jak z ludzi kasę ściągnąć. Kwestia kiedy miałeś tam konto, ...., i po co je zakładałeś.

PostNapisane: Cz lis 01, 2012 1:38 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak to trzeba mieć zawsze oczy dookoła głowy...:/

PostNapisane: Wt sty 01, 2013 1:44 am 
Młodzik
Młodzik

Niedawno pobieraczka zamkneli.(oczywiście nie w więźniu) tyko przestał istnieć.Jak już ktoś zapłacił to trudno.Ale w sieci ogólnie pojętej
pojawiły się nowe-bliźniacze strony,polecam baczność.

PostNapisane: Pt sty 04, 2013 9:55 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

w pobieraczku - kiedy tam w ogóle zajrzałem - od razu zaczęło mi śmierdzieć, że chcieli aż tyle danych potrzebnych do rejestracji. no i tym samym, jak szybko tam wszedłem, równie szybko stamtąd zniknąłem. no i mam Św. Spokój ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]