Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 9:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Chwila zastanowienia nad von Nogay'em
PostNapisane: Cz sty 19, 2012 6:00 pm 
Ekspert
Ekspert

Najbardziej nam znany upierdliwy fanatyk Regulaminu?
No chyba
Obrazek von Nogay

Dlaczego jakoś bardziej lubię
Obrazek szeregowca Kanię,
nie mówiąc nawet o
Obrazek kapitanie Wagnerze?

Jasne: - z jednej strony są Regulaminy, a z drugiej strony są także Ludzie,
a ci Sympatyczni potrafili doskonale zrozumieć wzajemne priorytety obu obiektów.

Regulaminy mają pomagać Ludziom, a nie "dawać im wp....ol"

Na forum Olsztyna bywałem przed 2003 (dokładnie nie pamiętam) rokiem. Zmieniało się oprogramowanie (tak zasadniczo, to trzykrotnie), zmieniał się personel portalu, wygląd forum, jego administratorzy (ciekawe - do której klasy uczęszczał w roku 2003 obecny administrator forum Olsztyna?)
Coś jednak było dość stabilne na forum Olsztyna:
- pewna grupa wirtualnie zaprzyjaźnionych Respondentów. Nowi albo nas opuszczali ("... ale łosie tu piszą! ..."), albo się z nami zaprzyjaźniali (czasem dość "szorstką" przyjaźnią) i dołączali.

Przyszedł jednak kataklizm - najazd "ateistycznych misjonarzy", którzy przez nikogo nie nawracani na wiarę, uparli się Innych nawracać na nie-wiarę.
Olszyńskie forum przeszło w fazę wegetatywną, a Stara Wiara zaczynała się rozpierzchać.
Co ciekawe "misjonarze" także jakoś zanikli.
To jak - chorobliwe drobnoustroje, opuszczające organizm, który skutecznie zabiły.

Jednak
od czasu do czasu ktoś ze starej wiary wpada, gdy "koniecznie" chce coś przekazać starym przyjaciołom.
po jakimś czasie (niekiedy dłuższym) przeczyta odpowiedź od jednego, lub kilku "dawnych" (więc jednak czasem zaglądają!)

No i ja się pytam:
- niby GDZIE takie sporadyczne rozmówki mogłyby się odbywać, jak nie na naszym starym forum "głównym", czyli forum miasta Olsztyna?
Na jakichś "zadupiach" w rodzaju Hyde Park? Na pod-forach hobbystycznych?
Bzdura!
Gdy tu wpadam, to wyłącznie na forum olsztyńskie. Śmiem przypuszczać, że np Poganka, Carek i nieco innych - identycznie!

Więc GDZIE stary forumowicz Olsztyński miałby się skontaktować ze starymi Znajomymi, aby Ich zapytać o Ich zadanie na jakiś aktualny temat, być wykpionym przez Nich, lub pochwalonym :oops: - niekoniecznie w temacie olsztyńskich tramwajów, pał, Krzywego, Długiego, śmieci i urzędasów?
No GDZIE?

Wkurzony jestem maksymalnie przerzuceniem mojego mojego watku, kierowanego do olsztyńskich wirtualnych przyjaciół, na jakieś zadupie, gdzie Oni najprawdopodobniej nawet nie zajrzą.
Temat rzuciłem też gdzie indziej, ale bardziej mnie interesuje zdanie starych znajomych.

Przerost formy nad treścią, czyli dominacja litery regulaminu nad Ludźmi. których interesom ma podobno on służyć?

Tytuł: Re: Chwila zastanowienia nad von Nogay'em
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:10 am 
Ekspert
Ekspert

Matko kochana, gdybym nie kliknęła na biały prostokącik to nie wiedziałabym gdzieś Ty się Moby '"zakamuflował". Jak rozumiem nie z własnej chęci, he.
Jeszcze starasz się, masz nadzieję na coś co było,,,ja nawet wątpię.
Cytuj:
z jednej strony są Regulaminy, a z drugiej strony są także Ludzie
otóż to
Pozdrawiam,,,
Obrazek

Tytuł: Re: Chwila zastanowienia nad von Nogay'em
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 5:53 pm 
administrator
administrator

Witam

Nie mam nic przeciwko krytyce własnych działań, zwłaszcza tak dowcipnej. W tym jednak przypadku dramatyczny ton jest zdecydowanie na wyrost.

Cytuj:
Na forum Olsztyna bywałem przed 2003 (dokładnie nie pamiętam) rokiem.

I to niby ma zwalniać Cię, drogi MobyDicku, z przestrzegania regulaminu?

Cytuj:
ciekawe - do której klasy uczęszczał w roku 2003 obecny administrator forum?

Zarzucanie komuś szczeniactwa i stawianie się ponad nim z racji wieku jest chyba poniżej poziomu, na którym powinniśmy dyskutować? Ale dla Twojej wiedzy, po przejściu wszystkich szczebli edukacji - no, prawie wszystkich, bo doktoratu nie robiłem ;) - w 2003 roku administrator ciężko już pracował na chleb.

Cytuj:
Więc GDZIE stary forumowicz Olsztyński miałby się skontaktować ze starymi Znajomymi, aby Ich zapytać o Ich zadanie na jakiś aktualny temat, być wykpionym przez Nich, lub pochwalonym :oops: - niekoniecznie w temacie olsztyńskich tramwajów, pał, Krzywego, Długiego, śmieci i urzędasów?
No GDZIE?

A choćby w HydeParku, bo temu służy właśnie ten dział. Nie widzę problemu, żeby o pałach i tramwajach dyskutować w "Olsztynie", a o katastrofie statku w HP. Zwłaszcza, że nowe posty lub posty, jak to ująłeś, starych przyjaciół, bez trudu można znaleźć. I każdy z nich może do woli wyrażać swoje zdanie.

Cytuj:
Wkurzony jestem maksymalnie przerzuceniem mojego wątku, kierowanego do olsztyńskich wirtualnych przyjaciół, na jakieś zadupie, gdzie Oni najprawdopodobniej nawet nie zajrzą.

Poganka jakoś znalazła, klikając w biały prostokącik. Co potwierdza to, co napisałem, że łatwo znaleźć posty.

Cytuj:
Przerost formy nad treścią, czyli dominacja litery regulaminu nad Ludźmi. których interesom ma podobno on służyć?

Pytanie z gatunku dżuma czy cholera. Tymczasem ani jedno, ani drugie, po prostu zwykły porządek. Forum ma służyć wszystkim, a nie tylko MobyDickowi. Litera regulaminu wcale nie jest dominująca, na wiele rzeczy przymykam oko, ale pewne reguły muszą obowiązywać. Gdyby nie to, drogi MobyDicku, miałbyś w swoim ulubiony "Olsztynie" mnóstwo reklam, pytań o ślubne suknie czy innego spamu. Przerzucenie Twojego tematu do właściwego działu to chyba niewielka cena za porządek na forum?

Przypuszczam, że powyższe wyjaśnienie Cię nie usatysfakcjonuje i przy swoim zdaniu pozostaniesz, boś dusza niepokorna. Może jednak kiedy na chwilę postawisz się w mojej sytuacji, może kiedy sięgniesz pamięcią do 2003 roku i spróbujesz sobie przypomnieć, który administrator tak szeroko się rozpisał, Twoje wkurzenie nieco osłabnie ;)

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]