Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N maja 20, 2018 3:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sposób na przemęczenie?
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 12:13 am 
Berbeć
Berbeć

ostatnio stale jestem zmeczona, pracuje po 12 godzin, na nic nie mam czasu, nawet do fryzjera, zrobilam się rozdrażniona, w dodatku caly dom na glowie, przychodze robie obiad na nasteny dzien, a moj 12-letni syn i tak go nie chce jesc, woli fast foody, z mężem też ostatnio nie umiem sie dogadac, ciagle rozdrażniona jestem i ciagle sie złoszcze. kolezanka mowi, ze jestem przemeczona, no ale i tak urlopu nie dostane, bo pracuje tu od 3 miesięcy, ona mi proponuje zebym pila takie witaminy dla kobiet przepracowanych i przemęczonych- Floradix, zawieraja zelazo, wit. B-komleks no i wit C. jej pomagaja, podobno rozdrażnienie po nim znika, ma sie wiecej energii, musze cos z tym zrobić, bo inaczej mąż nie wytrzyma z taka wredną baba, sama siebie nie poznaje. Mam nadzieje ze Floradix mi pomoze, bo jak na razie tylko to moge zrobic.Kolezanka zadowolona, trysa energią i hmrem, czasem jej tego zazdroszcze. ona twierdzi, ze tk doskonale sie czuje po tym Floradixie, musze wyprobować tego specyfiku. Znacie jakies sprawdzone sposoby na rozdrazienie?

Tytuł: Re: Sposób na przemęczenie?
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 7:33 am 
To wyglada jak reklama tego leku...

PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 7:45 am 
Więcej sexu kobieto odrazu lepiej sie poczujesz.

PostNapisane: N wrz 20, 2009 7:57 pm 
Berbeć
Berbeć

seksu??? nie mialam sil na seks- teraz troszke wracam do siebie, pije ten floradix i czuję się lepiej, przypuszczam, ze mialam jakąs anemie albo cos w tym rodzaju, powoli wracają sily, jem wiecej owocow, jestem tez wydajniejsza w pracy. jeszcze zobaczymy.. na razie poprawa. znacie jakies produkty spozycze ktore utrdnają wchlanianie zelaza? dowiedzalam sie ze mleko, ale co jeszcze?

PostNapisane: N lis 15, 2009 11:12 pm 
Berbeć
Berbeć

dowiedzialam sie jeszcze ze mocna herbata, kawa, coca-cola, otręby!? i wit E... i tu pytanie: czy zielona herbata tez tak dziala? czy to sie tyczy tylko czarnej herbaty? poza tym zauwalam sie ze jak pije ten floradix to faktycznie mam chęć do zycia i wiecej energii. i tu jeszcze jedno pytanko jak dlugo go moge pic? czy trzeba robic jakies przerwy?

PostNapisane: Wt lut 16, 2010 1:49 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zazwyczaj jak jesteśmy przemęczeni to brakuje nam witamin dlatego jak mam ciężki dzień to zamiast wody mineralnej pije Plusssz Up - witaminki profilaktycznie:D

PostNapisane: Pt lut 19, 2010 1:10 pm 
administrator
administrator

Odpowiedź eksperta: Dokładna odpowiedź wymagałaby głębszego poznania sytuacji, więc spróbuję bardziej ogólnie. Faktycznie wygląda to na objawy przemęczenia, być może połączone ze stresem związanym z nową pracą. Wiem, że nie jest to proste, ale proszę spróbować "zostawić pracę" w pracy i nie przenosić jej na grunt domowy. Dobrze byłoby też znaleźć trochę czasu tylko dla siebie, oczywiście nie zaniedbując potrzeb rodziny. Jeśli chodzi o preparaty mogące pomóc, to proponowałbym zacząć od preparatów witaminowych, zawierających dodatkowo minerały oraz duże dawki magnezu. Dobrym rozwiązaniem są preparaty zawierające żeń-szeń, rhodiolę lub tzw. Dong-Quai. Witaminy, które poleca Pani koleżanka mogą jak najbardziej się sprawdzić, aczkolwiek dołożyłbym do nich witaminę E.
Reasumując, proszę jednak spróbować z tym urlopem, a nóż się uda.
Jarek Fuśnik, aptekarz
http://zdrowie.wm.pl/Internauta-pyta--e ... enie,88939

PostNapisane: Śr paź 12, 2011 9:55 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam, powiem szczerze, ze czytam o tym rozdrażnieniu i przemęczeniu, witaminki jak najbardziej, używam osobiście tych musujących ale staram sie raczej więcej warzyw i owoców jeść, to chyba lepsze niż tabletki?? jak myślicie? a ten falvix czy jak mu tam, ja nie używałam, nie wiem zatem. Jestem jednak przekonana że lepsze jedzenie lepiej na samopoczucie i przemęczenie wpłynie. Osobiście przyznam się, że byłam także skrajnie wyczerpana, praca wyciąga z nas tyle energii, a jeszcze obowiązki w domu i wtedy nawet witaminki nie pomagały, jednak w końcu wyżebrałam urlop i niedawno wróciłam, różnica ogromna, nie ma co ukrywać, lenistwo, spanie po 12 godzin i przyjemności, ksiązki, film, rower, przyznajcie, że urlop to najlepsze lekarstwo? jak myślicie? jak ciężko z urlopem to może jakiś weekend sie uda? są na pewno w internecie jakieś turnusy w górach? może w jakimś spa czy coś podobnego? na samych witaminkach to nie wiem jak efekty długo bedą trwały?
jak coś to mogę poszukać ofert, 2 lata temu byłam na tydzień w Polsce w ośrodku nad morzem, zabiegi i wypoczynek, super sprawa, acha ośrodek Bursztyn się nazywa, polecam, jak coś to piszcie

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]