Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt maja 25, 2018 3:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ty w swoim poście to potwierdziłaś.
PostNapisane: Śr sie 05, 2009 10:43 am 
zbanowany

sophia

(…)nie wypisuj głupot, nie siej paniki i nie wprowadzaj ludzi w błąd.(…)
(…)Nie strasz ludzi, bo i tak na co dzień mają mnóstwo stresów.(…)

ja w swoim poście tylko stwierdziłem fakt , że ,,produkty mleczne napromieniowuje się aby przedłużyć ich okres przydatności do spożycia”.
ty w swoim poście to potwierdziłaś. zatem nie napisałem żadnych głupot, nie siałem paniki i nie wprowadziłem ludzi w błąd, nie straszyłem ludzi.

to każdy człowiek wybiera co czuje gdy przeczyta jakiś tekst. skąd wiesz co czuli inni ludzie czytając mój tekst? masz trudności z wyrażaniem swoich uczuć więc innym osobom przypisujesz działania, których nie zrobili. to są twoje błędne założenia myślowe co do innych osób. polecam ci temat POROZMAWIAJMY O UCZUCIACH. >>> viewtopic.php?f=38&t=24678

kakowski zenon ryszard

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard

Tytuł: Re: ZDROWE ODŻYWIANIE
PostNapisane: Śr sie 05, 2009 6:54 pm 
Wiem co czuli gdyż teksty na forum czytają moi znajomi i mówią mi co ich bulwersuje, a ja ze względu na kierunkowe wykształcenie mam prawo ich uspokoić i zapewnić, że takie napromieniowywanie produktów to nie koniec świata. I nie przypisuj mi "trudności z wyrażaniem uczuć", bo ich nie mam. Nie znając mnie nie możesz tego stwierdzić. Nie znasz - nie oceniaj wcale bądź błędnie. I Twój post jak pewnie wiesz nie jest na temat, gdyż jest o moich uczuciach, a nie o zdrowym odżywianiu.

Tytuł: w tym temacie zapraszam do dyskusji o ZDROWYM ODŻYWIANIU
PostNapisane: Cz sie 06, 2009 10:01 am 
zbanowany

w tym temacie zapraszam do dyskusji o ZDROWYM ODŻYWIANIU a nie o uczuciach.

kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Tytuł: Re: w tym temacie zapraszam do dyskusji o ZDROWYM ODŻYWIANIU
PostNapisane: N sie 09, 2009 1:08 am 
Forumowy As
Forumowy As

kakowski.zenon.r. napisał(a):
w tym temacie zapraszam do dyskusji o ZDROWYM ODŻYWIANIU a nie o uczuciach.

kakowski zenon ryszard

TWOJ POST JEST NIE NA TEMAT
tematem jest "ZDROWE ODŻYWIANIE".
a nie zapraszanie do rozmowy o zdrowym odzywianiu
PROSZE O WYPOWIADANIE SIE NA TEMAT

Tytuł: POKAZ ZDROWEGO ODŻYWIANIA
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 1:15 pm 
zbanowany

POKAZ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

w nr 7 - 8 pisma ,,WEGETARIAŃSKI ŚWIAT” ukazał się tekst DANIELA JAROCIA, który pochodzi z MRĄGOWA. teraz mieszka w gdańsku. DANIEL jest wegetarianinem od wielu lat. działa w organizacjach obrońców praw zwierząt. DANIEL z wykształcenia jest kucharzem i jest absolwentem rocznego studium dietetyki. w trójmieście organizuje ,,WEGETARIAŃSKIE NIEDZIELE”, na których osobiście pokazuje jak zdrowo odżywiać się. oto jego tekst opublikowany przez ,,WEGETARIAŃSKI ŚWIAT”. zobacz tutaj >>> http://www.wegetarianski.pl

WEGETARIAŃSKA NIEDZIELA

17 maja już po raz szósty odbyła się w Sopocie Wegetariańska Niedziela. Spotkaliśmy się w plenerze – w Grodzisku Archeologicznym. Oglądaliśmy zdjęcia i słuchaliśmy opowieści z Turcji, Syrii, Libanu, i Afryki Północnej.

W czasie wegańskiego poczęstunku można było spróbować nowości firmy Polsoja, produktów ze sklepu Żółty Cesarz z Gdyni oraz potraw przygotowanych przez wegański catering Avocado. Odbyło się też spotkanie z Zenonem Kruczyńskim – autorem książki ,,Farba znaczy krew”.

Przedstawicielka Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego (http://pkdt.wordpress.com/) Sabina Skaza opowiedziała nam o ratowaniu chorych i bezdomnych kotów. Od tematu praw zwierząt przeszliśmy na koniec do praktycznej strony kuchni wegetariańskiej – pokazu gotowania Marioli Białołęckiej, autorki książki ,,Zaskakujące tofu” oraz Joli Słomy i Mirka Trymbulaka – pary projektantów mody i biżuterii, prowadzących także bardzo ciekawy program w Kuchni.tv – Atelier Smaku. (http://www.kuchnia.tv/program/?full/28000) Dla najbardziej wytrwałych odbył się koncert zespołu reggae Enchantia. Podczas Wegetariańskiej Niedzieli przez Grodzisko przewinęło się ponad 300 osób.

Daniel Jaroć

przygotował: kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Ostatnio edytowano Wt wrz 01, 2009 9:49 am przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz sie 13, 2009 5:25 pm 
Berbeć
Berbeć

a ja ostatnio widzialem jak kakowski.zenon.r. jadl tlusta golonke oczywiscie na festiwalu golonki ;o i jak kebaba szamal u turkow

Tytuł: kłamiesz
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 10:11 am 
zbanowany

kłamiesz

kakowski zenon ryszard

kakowski zenon ryszard

Tytuł: zdrowa żywność
PostNapisane: Pn sie 24, 2009 9:34 am 
zbanowany

zdrowa żywność – to żywność pochodzenia roślinnego z lokalnych upraw (również z pobliskiej łąki lub lasu), uprawiana bez środków chemicznych i z daleka od dróg, którymi jeżdżą samochody, nie modyfikowana genetycznie, czyli świeża i naturalna (nie przetworzona i bez opakowań), umyta w czystej wodzie.

kakowski zenon ryszard

Ostatnio edytowano Wt sie 25, 2009 11:11 am przez kakowski.zenon.r., łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: KSIĄŻKA LEKARZA Z LUBLINA O WEGETARIANIŹMIE
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 11:08 am 
zbanowany

KSIĄŻKA LEKARZA Z LUBLINA O WEGETARIANIŹMIE

TOMASZ NOCUŃ - DIETA WEGETARIAŃSKA PROSTA I ZDROWA

GABINET LEKARSKI
Hutnicza 3
20-218 Lublin
tel. (0-81) 746-48-11
e-mail: nocun@lycos.com

Fragment książki:

Spośród czynników wpływających na stan zdrowia człowieka najważniejsze jest pożywienie. Może ono zarówno skutecznie leczyć, jak i powoli zabijać. Książka Dieta wegetariańska: prosta i zdrowa jest przeznaczona dla osób pragnących odżywiać się zdrowo oraz dla lekarzy i dietetyków. Mam nadzieję, że będzie ona służyć pomocą wszystkim nowym zwolennikom wegetarianizmu oraz tym, którzy wegetarianami są od dawna, ale chcą wiedzieć więcej na temat zasadności stosowania swojej diety. Książka usiłuje przekonać czytelników o słuszności wykluczenia z diety produktów pochodzenia zwierzęcego (mięsa, mleka i nabiału oraz jajek) i jest przewodnikiem prawidłowego stosowania tej diety.

Istnieją wieloletnie pozytywne doświadczenia i badania kliniczne, dowodzące ponad wszelką wątpliwość, że dieta wegańska jest korzystna dla zdrowia. Podstawowe prawa biochemii i fizjologii człowieka wykazują, że zrównoważona dieta roślinna zapewnia człowiekowi podaż wszystkich potrzebnych składników pokarmowych. Wielu lekarzy oraz dietetyków nie orientuje się w zagadnieniach związanych z odżywianiem czysto wegetariańskim, czyli wegańskim, które polega na wykluczeniu z diety produktów pochodzenia zwierzęcego: mięsa, mleka i jego przetworów oraz jajek.

Edukacja lekarzy i żywieniowców uwzględnia często zdezaktualizowane teorie oparte na przestarzałych badaniach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że obowiązujące do dziś twierdzenia o wyższości białka pozyskiwanego z mięsa, mleka i jajek nad białkiem roślinnym, oparte są na badaniach wymagań żywieniowych szczurów. Badania te pochodzą z początku XX wieku. W ten sposób powstają trudne do zwalczenia stereotypy dotyczące zapotrzebowania organizmu ludzkiego na białko, tłuszcze, składniki mineralne (np. wapń) itd. Źle wykształcony w dziedzinie żywienia lekarz, sam stosujący wysokokaloryczną dietę mięsną, z trudnością akceptuje fakt, że ludzie wspaniale funkcjonują na diecie roślinnej, nie mają żadnych niedoborów, co więcej - są zdecydowanie zdrowsi od osób odżywiających się tradycyjnie. Będąc lekarzem i znając wspaniałe wyniki leczenia dietą, ubolewam nad faktem, że ta metoda terapii jest prawie nieznana wśród moich kolegów.

Leczenie dietą nie tylko nie jest stosowane jako samodzielna terapia, nie docenia się nawet roli diety w leczeniu tradycyjnym. Wystarczy zapoznać się ze składem posiłków szpitalnych: jest to pożywienie bogate w tłuszcz, cholesterol i białko, a ubogie w błonnik i węglowodany. W wielu przypadkach właśnie taka dieta była źródłem choroby i przyczyną hospitalizacji, a kontynuowana, opóźnia powrót do zdrowia lub nawet powoduje dalsze komplikacje. Lekarze oraz dietetycy podchodzący z rezerwą do weganizmu, nie zetknęli się prawdopodobnie bezpośrednio z osobami stosującymi tę dietę i nie widzieli wegańskiego dziecka, które jest zdrowe i pełne energii. Nie mieli oni możliwości obserwować, jak bardzo korzystna dla zdrowia człowieka jest dieta wyłącznie roślinna.
Wegetarianie na całym świecie czują się znakomicie, mają zdrowe dzieci, które rozwijają się prawidłowo.

Wiele osób uczących i piszących o odżywianiu nigdy nie spróbowało dobrze przyrządzonych wegańskich dań. Czekałaby ich miła niespodzianka, gdyby doświadczyli, jak smaczny i odżywczy może być posiłek nie zawierający żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Warzywa, owoce, produkty zbożowe i strączkowe oprócz tego, że zawierają białka, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy, mikro - i makroelementy, błonnik i wodę, mają wspaniały smak, aromat i dostarczają wielu doznań estetycznych wynikających z ich pięknych kształtów i barw. W porównaniu z nimi, dania mięsne są mało atrakcyjne.

Mięso i produkty nabiałowe mają kolor biały, żółty lub brązowy. Często dodaje się np. nać pietruszki, koperek, szczypiorek lub kawałki pomidora, aby poprawić nieestetyczny wygląd dania mięsnego. Kontrastuje to z bogatą kolorystyką dań jarskich: czerwień, zieleń, żółć, oranż, brąz, purpura itd. Lekarze oraz dietetycy powinni zapoznać się z wynikami odpowiednich badań naukowych, które przeprowadzone w ciągu ostatnich stu lat i opublikowane w literaturze medycznej wykazują, że zrównoważona dieta wegańska zapewnia osobom dorosłym, a także kobietom w ciąży i dzieciom wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, oraz że dieta taka jest optymalna dla zdrowia człowieka. Badacze obwiniają żywienie wysokokaloryczne, składające się z mięsa, mleka i nabiału oraz jajek za większość naszych schorzeń określanych wspólnym mianem chorób cywilizacyjnych (choroby serca, rak, nadciśnienie, udary, otyłość, kamienie żółciowe, nerkowe, cukrzyca itp.).

Matki weganki przechodzą bez komplikacji przez okres ciąży i rodzą zdrowe, inteligentne i silne dzieci. Jedno z badań, które objęło 775 wegańskich kobiet w ciąży, wykazało, że ciąże przebiegały normalnie, z niższą niż średnia częstością stanów przed rzucawkowych i kończyły się urodzeniem zdrowych dzieci. Odżywianie wegańskie znacznie obniża ryzyko wielu chorób zwyrodnieniowych, tak powszechnych w dzisiejszym społeczeństwie. Doniesienia o leczeniu dietą wegańską choroby serca, nadciśnienia, astmy, zapalenia stawów i innych schorzeń coraz częściej pojawiają się w pismach medycznych. W ,,Lancecie'' z lipca 1990 r. ukazało się doniesienie Dr. Deana Ornisha o możliwości wyleczenia choroby wieńcowej serca za pomocą diety wegetariańskiej, umiarkowanych ćwiczeń fizycznych, medytacji i grup wsparcia.

Innym przekonującym dowodem na pełnowartościowość diety wegetariańskiej jest siła i wytrzymałość światowej klasy sportowców - wegetarian, którzy ustanawiają rekordy w sportach wyczynowych. Są to m.in.: wielokrotny zwycięzca triatlonu Dave Scott, pływaczka na dystansie maratońskim Marine Captain, Alan Jones, kulturysta Andreas Cahling, biegaczka maratońska Gayle Olinekova, tenisista Peter Burwash, sprinter Carl Levis, rekordzista na 100 m w 1991 roku Burell, maratończyk Zatopek.

Najlepsi lekarze i specjaliści do spraw żywienia nie popierają już diety opartej na mięsie. W 1995 grupa czołowych lekarzy USA zrzeszonych w Komitecie Lekarzy Medycyny Odpowiedzialnej przedstawiła raport zalecający zmiany podstawowych wskazań dietetycznych dla Amerykanów, przedłożony Departamentowi Zdrowia. Przyczynił się on do zaakceptowania diety wegetariańskiej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Bibliografia raportu obejmowała ponad 100 badań naukowych uzasadniających stosowanie diety wegetariańskiej. Dodam, że stowarzyszenie to liczy ponad 100 000 członków, w tym 5000 lekarzy. Wymieniony wyżej Dean Ornish, który był lekarzem prezydenta USA i jednym ze współautorów raportu, jako pierwszy wykazał, że chorobę wieńcową serca można wyleczyć stosując m.in. dietę wegetariańską. Telewizja, radio i prasa propagują poglądy doradzające znaczne ograniczenie spożycia nasyconych tłuszczów, których najwięcej jest w mięsie, mleku i jego przetworach oraz jajkach.

Nawet Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że tendencja do zmniejszania ilości produktów zwierzęcych w diecie jest korzystna. Zachęca się konsumentów do posiłków niskotłuszczowych, z chroniącymi przed rakiem warzywami z rodziny krzyżowych (kapusta, brokuły, kalafior, kalarepa) i zielonymi warzywami liściastymi. W miarę jak odkrywana jest szkodliwość jedzenia mięsa i nabiału, wiele autorytetów zaleca ograniczenie ich spożycia. Ale samo tylko ograniczenie nie przyczyni się do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Spożywanie choćby najchudszego mięsa - ryb, drobiu czy niskotłuszczowych produktów mlecznych nie przynosi oczekiwanych efektów. Np. zastąpienie czerwonego mięsa niskotłuszczowymi rybami i drobiem obniża poziom cholesterolu tylko o 5%, podczas gdy dieta całkowicie wykluczająca mięso jest bardzo skuteczna w obniżaniu poziomu cholesterolu. W ciągu 2 tygodni powoduje obniżenie poziomu cholesterolu o 11%. Radykalne zmiany w naszej diecie dają znaczną poprawę stanu zdrowia, stąd łatwiej je zaakceptować i kontynuować nowy sposób odżywiania. Istnieją liczne dowody naukowe na to, że optymalnym sposobem dążenia do zdrowia jest całkowite odrzucenie mięsa, mleka i jego przetworów oraz jajek, czyli wegański sposób odżywiania.

Są różne przyczyny, dla których ludzie eliminują ze swego jadłospisu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Są to przyczyny zdrowotne, ekologiczne, ekonomiczne, etyczne i estetyczne. Wiele osób obawia się związanych z nieprawidłowym sposobem odżywiania chorób, takich jak zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie, otyłość, nowotwory jelita grubego, piersi i prostaty, kamica żółciowa i nerkowa, cukrzyca i wiele innych.

Osoby te szukają zdrowych sposobów odżywiania. Inni przez wykluczenie mięsa z diety chcą przyczynić się do uzdrowienia środowiska naturalnego. Rezygnacja z jedzenia mięsa nie tylko poprawia stan zdrowia, ale przyczynia się także do rozwiązywania wielu poważnych problemów ekologicznych. Dieta wegetariańska: prosta i zdrowa ma również służyć pomocą w kreowaniu równowagi ekologicznej.

Zasadność odżywiania czysto wegetariańskiego jest poparta dowodami naukowymi. Z biochemicznego i fizjologicznego punktu widzenia możliwe jest prawidłowe odżywianie z całkowitym wyłączeniem produktów pochodzenia zwierzęcego. Uzasadnianie spożywania tych produktów koniecznością uzyskania wszystkich składników pokarmowych nie jest już przekonywujące. Bezpieczniejsze, powszechnie dostępne produkty roślinne są kluczem do pełnego zdrowia. Człowiek może czerpać wszystkie składniki pokarmowe z diety roślinnej. Węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy, sole mineralne i woda, dostarczone organizmowi w wystarczającej ilości, zapewnią mu prawidłowy rozwój i zdrowie. Zapotrzebowanie energetyczne organizmu zaspokajają węglowodany występujące w owocach, warzywach, produktach zbożowych i strączkowych.

Prawidłowo zaplanowana dieta wegańska dostarcza wystarczającej ilości kalorii. Dwa niezbędne kwasy tłuszczowe - linolowy i linolenowy, konieczne dla prawidłowego metabolizmu tłuszczu, znajdują się w wystarczającej dla nas ilości w warzywach, ziarnach zbóż i produktach strączkowych.

Wszystkie niezbędne dla człowieka aminokwasy, potrzebne do budowy białek, wszystkie witaminy i sole mineralne, znajdują się w warzywach, owocach, ziarnach zbóż, fasoli, grochu, soczewicy. Żaden z potrzebnych człowiekowi składników pokarmowych nie jest syntetyzowany przez zwierzęta. Dotyczy to witamin, makro- i mikroelementów, niezbędnych kwasów tłuszczowych i niezbędnych aminokwasów. Zwierzęta muszą je pozyskiwać ze źródeł roślinnych. Tak więc, wszystkie te składniki pokarmowe uzyskiwane ze źródeł zwierzęcych, są dla nas pokarmem z drugiej ręki.

Tłuszcze nasycone bardzo rzadko, a cholesterol w ogóle nie występuje w świecie roślin. Są one natomiast wytwarzane przez zwierzęta. Obydwa te składniki są szkodliwe dla naszego zdrowia. Kilka wegańskich posiłków dziennie, opartych na zbożach, fasoli, jarzynach i owocach, zapewnią wszystkie wymienione powyżej składniki w obfitości. Zapewnią je dorosłym, kobietom w ciąży oraz rosnącym dzieciom.

Ludzki organizm nie potrzebuje mięsa, mleka i jego przetworów oraz jaj zwierząt. W produktach tych nie ma ani jednego składnika ważnego dla ludzkiego zdrowia, którego nie można by pozyskać ze źródeł roślinnych. Przejście na dietę wegetariańską powoduje przypływ energii, witalności oraz dobrego samopoczucia. Dieta wegańska jest potężnym środkiem
leczniczym, a stoi za nią rzetelna wiedza naukowa.

SPIS TREŚCI

Rozdział 1
DLACZEGO DIETA WEGETARIAŃSKA?

Rozdział 2
PODSTAWOWE SKŁADNIKI ŻYWNOŚCI
Białko
Tłuszcze
Cholesterol
Węglowodany
Błonnik
Witaminy i sole mineralne

Rozdział 3
PRODUKTY SPOŻYWCZE ZBĘDNE W ODŻYWIANIU
Mięso
Drób
Jajka
Ryby
Mleko
Miód

Rozdział 4
UŻYWKI
Alkohol
Kofeina
Palenie papierosów. Jak rzucić palenie?

Rozdział 5
ODŻYWIANIE WEGETARIAŃSKIE
Dzieci wegetariańskie: zdrowe i szczęśliwe
Kłopoty z dietą wegetariańską
Jak zostać wegetarianinem?
Czy z natury jesteśmy mięsożerni? Porównania fizjologiczne
Pokarmy całościowe
Dlaczego powinniśmy jeść żywność z upraw ekologicznych?
Łączenie pokarmów
Soja
Żywność genetycznie modyfikowana, czyli puszka Pandory

Rozdział 6
WPŁYW DIETY NA PSYCHIKĘ I CIAŁO
Wpływ diety na psychikę
Uroda a dieta
Wegetarianizm a seks
Ćwiczenia fizyczne
Dieta wegetariańska, a sport
Czy jedzenie mięsa jest uzależnieniem?

Rozdział 7
RÓŻNE TEORIE NA TEMAT DIET
Grupy krwi a dieta
Dieta dra Jana Kwaśniewskiego

Rozdział 8
JAK PRZEŻYĆ W KULTURZE
SKONCENTROWANEJ NA JEDZENIU MIĘSA?
Rady dla jedzących w restauracji
Dyplomacja wegetariańska
Polityka a żywienie
Ekologia i wegetarianizm
O człowieku, który sadził drzewa
Kultura roślinna kontra petrochemiczna
Ogrody przy domach
Hałas
Etyka i wegetarianizm
Polowanie nierówna gra
Cyrk
Zoo
Religia i wegetarianizm
Wegetarianizm i feminizm
G. B. Shaw o wegetarianizmie
Jak zmienić świat? Ty też możesz to zrobić
Zasady zdrowego żywienia podsumowanie
Korzyści z diety wegetariańskiej podsumowanie

Rozdział 9
PRZYKŁADY POSIŁKÓW WEGETARIAŃSKICH

tekst pochodzi ze strony lekarza medycyny zajmującego się zdrowym stylem życia, zdrowiem kobiet i propagowaniem diety wegańskiej.

TOMASZ NOCUŃ
GABINET LEKARSKI
Hutnicza 3
20-218 Lublin
tel. (0-81) 746-48-11
e-mail: nocun@lycos.com

http://www.nocun.com

kakowski zenon ryszard

Tytuł: POSIŁKI DLA MĘŻCZYZN W SZPITALU.
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 4:57 pm 
zbanowany

spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego ( czyli odżywianie nie – wegetariańskie) przyspiesza rozrost prostaty u mężczyzn i wzrost prawdopodobieństwa zachorowania na raka. po 50 roku życia około połowy mężczyzn ma powiększoną prostatę.

oto fragment mojego listu do mieszkańców ZIEMI MRĄGOWSKIEJ.

mrągowo, 04.06.2008

POSIŁKI DLA MĘŻCZYZN W SZPITALU.

oto fragmenty ulotki SŁAWOMIRA GRZEGORZA KATA ,,rak stercza. broszura edukacyjna dla pacjentów”. opracowanie i druk: via medica.

(...) aby obnizyć ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego zaleca się więc spożywanie większej ilości owoców i warzyw (...) przetworów sojowych i produkty bogate w błonnik (...) mniejszej ilości tłuszczów pochodzenia zwierzęcego (...).

jak z tego wynika, najwłaściwszą dla mężczyzn jest dieta wegetariańska, czyli warzywa, owoce, rośliny strączkowe, grzyby, oleje roślinne, orzechy, pestki, zioła i przyprawy. dieta wegetariańska jest dla mężczyzn formą profilaktyki antyrakowej.

z jakich produktów przygotowywane są posiłki dla mężczyzn w szpitalu w mrągowie ? w mrągowskim szpitalu bardzo dużo jest posiłków z produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, wędliny, pasztety, nabiał), czyli produkty zawierające duże ilości tłuszczów zwierzęcych. mała jest różnorodność warzyw w posiłkach szpitalnych. owoców, przetworów sojowych i produktów bogatych w błonnik (również przeciw zaparciom) nie ma wcale. wynika z tego, że posiłki podawane mężczyznom w mrągowskim szpitalu zwiększają ryzyko zachorowania na raka gruczołu krokowego (prostaty).

w mrągowskim szpitalu nie stosuje się więc znanej zasady ,,lepiej zapobiegać niż leczyć”. w mrągowskim szpitalu stosuje się zasadę ,,lepiej leczyć, bo na leczeniu zarobimy więcej pieniędzy”. dlatego w mrągowskim szpitalu nie ma diety wegetariańskiej. trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne w mrągowskim szpitalu za żywienie myślą perspektywicznie o pieniądzach dla szpitala.

chyba lepiej zdrowym być niż trafić do szpitala, ponieważ pobyt w szpitalu służy zarabianiu pieniędzy na leczeniu, a nie służy zdrowiu w tzw. ,,służbie zdrowia”. prawdziwa służba zdrowia to profilaktyka, a nie leczenie.

PODZIĘKOWANIE

dziękuję dr n. med. JANOWI BYKOWSKIEMU (szefowi pododdziału urologii) za ,,umożliwienie” mi sprawdzenia z jakich produktów są przygotowywane posiłki dla mężczyzn w szpitalu i stwierdzenia, że posiłki podawane pacjentom na pododdziale urologii nie są przygotowywane zgodnie z zaleceniami autora ulotki zacytowanej powyżej. ulotki, którą dr BYKOWSKI rozdawał osobiście pacjentom w poradni. dr JAN BYKOWSKI jako mężczyzna, czyli potencjalny pacjent lekarza urologa, sam nie stosuje się do zaleceń zawartych w ulotce i spożywa tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

zwolennik profilaktyki
wegetarianin

kakowski zenon ryszard

Tytuł: TARGI NATURA FOOD ORAZ KONFERENCJA ECOLIFE 23-25 X 2009
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 4:20 pm 
zbanowany

TARGI NATURA FOOD ORAZ KONFERENCJA ECOLIFE 23-25 X 2009

Szanowni Państwo

W imieniu Spółki Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Zdrowego Życia i Żywności chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w II Dniach Naturalnej Żywności NATURA FOOD oraz w KONFERENCJI ECOLIFE, które odbędą się w Łodzi w dniach 23 - 25 października 2009 roku.

Ideą NATURA FOOD i ECOLIFE jest promocja żywności ekologicznej i naturalnej oraz popularyzacja produktów regionalnych i tradycyjnych. Dbamy o to by na naszych Targach pojawiały się produkty najwyższej jakości, oryginalne i wyróżniające się na tle innych.

Impreza skierowana jest do producentów, przetwórców, dystrybutorów żywności ekologicznej i tradycyjnej oraz ich odbiorców: kupców, hurtowników, właścicieli sklepów, restauratorów i indywidualnych konsumentów. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z aktualną ofertą polskich producentów żywności wysokiej jakości, zarówno tych największych jak i tych, produkujących w ograniczonych ilościach, najczęściej tradycyjnymi sposobami.

Naszym głównym celem jest popularyzacja bio żywności, promocja rolnictwa
ekologicznego, a także bezpośrednio i interaktywnie z tym związanego zrównoważonego stylu życia zorientowanego na zdrowie, racjonalne odżywianie,
kondycję i środowisko. Dlatego też w ramach targów obędzie się KONFERENCJA
ECOLIFE, organizowana przez Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i
Żywności, której tematyką będą zagadnienia związane z proekologicznymi
uwarunkowaniami produkcji żywności oraz promowaniem zrównoważonego stylu
życia. Planowane jest także podpisanie DEKLARACJI ŁÓDZKIEJ DLA POLSKI i
EUROPY WOLNEJ OD GMO.

Targi NATURA FOOD wspiera swoim autorytetem szereg instytucji centralnych
oraz branżowych stowarzyszeń. Są wśród nich m.in.: Ministerstwo Rolnictwa i
Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski w Łodzi ,Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Podjęliśmy bardzo szeroką współpracę medialną z licznymi portalami i tytułami branżowymi, spośród których warto wymienić: infoBIO.pl, ekologia.pl, potrawyregionalne.pl,Agro Trendy,Poradnik Restauratora, Wegetariański Świat, miesięcznik Konsument, Fesh&Cool Market,kwartalnik Zdrowa Żywność Zdrowy Styl Życia, czasopismo BioKurier, Wiadomości Handlowe.

Zależy nam na wypromowaniu imprezy o randze europejskiej; z precyzyjnie,
branżowo określonym oraz konsekwentnie realizowanym programem.

Dokumenty do pobrania owaz wiecej informacji na:
http://www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/96 oraz http://www.zdrowa-zywnosc.pl

Z poważaniem

Zarząd Główny
Polskiego Towarzystwa Promocji
Zdrowego Życia i Żywności

kakowski zenon ryszard

Tytuł: KONFERENCJA ECOLFIE
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 4:21 pm 
zbanowany

KONFERENCJA ECOLFIE POD PATRONATEM POLSKIEGO CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI SA

23 października 2009 r. (piątek)
Dni Naturalnej Żywności NATURA FOOD
Łódź, Hala Expo, ul. Stefanowskiego 30

godz. 1100
Uroczyste otwarcie konferencji

godz.1115 – 1200
Żywność minimalnie przetworzona
prof. Bogusław Król, Politechnika Łódzka

godz. 1200 – 1245
Zdrowotne wybory przyszłości
lek. med. Grażyna Kuczek, Koordynator programu New Start w Polsce

godz. 1245 - 1315
Przerwa

godz. 1315 - 1400
Czy możemy żyć zdrowo w XXI wieku?
prof. dr Anna Słonecka-Polok, dyrektor Instytutu Promocji Zdrowia Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej

godz. 1400 – 1445
Ekologiczne i tradycyjne rolnictwo zamiast GMO. Zagrożenia GMO.
dr Roman Śniady, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

godz. 1445 - 1500
Przerwa

godz. 1500 – 1600
Projekcja filmu ŻYCIE WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

godz. 1600
Zakończenie Konferencji oraz podpisanie DEKLARACJI ŁÓDZKIEJ DLA POLSKI I EUROPY WOLNEJ OD GMO

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w Konferencji ECOLIFE, do 13. X. 2009r.
tel. (014) 63 30 300 lub e-mail: biuro@zdrowa-zywnosc.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

ORGANIZATOR

POLSKIE TOWARZYSTWO PROMOCJI ZDROWEGO ŻYCIA i ŻYWNOŚCI
POLISH SOCIETY OF HEALTHY LIFE and FOOD PROMOTION
33-101 Tarnów, Ul. Zbylitowska 66°
tel./fax (014) 63 30 300
e-mail: biuro@zdrowa-zywnosc.pl
http://www.zdrowa-zywnosc.pl

kakowski zenon ryszard

Tytuł: GENETYCZNIE MODYFIKOWANA ŚMIERĆ
PostNapisane: Wt paź 27, 2009 10:23 am 
zbanowany

na stronie poniżej artykuł redaktora krzysztofa świątka z tygodnika ,,solidarność”.
artykuł zaczyna się tak:

GENETYCZNIE MODYFIKOWANA ŚMIERĆ

Nowotwory, bezpłodność i alergie - tym grozi spożywanie produktów zawierających składniki genetycznie modyfikowane. Międzynarodowe koncerny robią wszystko, by wymusić na rządach zgodę na śmiertelnie ryzykowne uprawy transgeniczne roślin. W tej rozgrywce chodzi o gigantyczne pieniądze, ale i ludzkie życie.(…)

dalej na stronie >>> http://www.stopcodex.pl/2009/07/genetyc ... ana-smierc

kakowski zenon ryszard

Tytuł: ALARM W SPRAWIE GMO
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 12:37 pm 
zbanowany

ALARM W SPRAWIE GMO

9 dni przed Świętami Bożego Narodzenia, 15 grudnia 2009, zwolennicy GMO będą
chcieli podstępnie przeforsować w Sejmie nową ustawę o GMO (*).

(*) GMO - Genetycznie zModyfikowany Organizm - oznacza sztuczne wstawienie
obcych genów do materiału genetycznego danego organizmu. Geny przenosi się
przekraczając granice między gatunkami np. geny zwierząt przenosi się do
roślin. Metody przy tym stosowane są nieprecyzyjne! Nigdy w przyrodzie takie
organizmy nie powstają w sposób naturalny np.: pomidor z genem ryby,
ziemniak z genem meduzy, karp i ryż z genami człowieka, sałata z genem
szczura, soja i kukurydza z genami bakterii!

Projekt nowej ustawy o GMO otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO, oszukuje
Polaków wmawiając im, że jest możliwe współistnienie/sąsiadowanie upraw GM

z uprawami tradycyjnymi, ignoruje stanowiska Sejmików Wojewódzkich oraz jest
niezgodny z Konstytucją RP.

TYLKO WSPÓLNYM wysiłkiem możemy spowodować, że posłowie odrzucą tę ustawę

i zażądają zakazu MON810 (jedyna dopuszczona w UE uprawa GM) tak jak zrobiło
to już siedem krajów UE: Grecja, Węgry, Austria, Luksemburg, Niemcy,
Francja, Włochy. Zobacz mapę:

http://www.icppc.pl/antygmo/2009/06/zakazy-na-gmo-w-ue/

!!! PROSIMY WSZYSTKICH o wysyłanie listów do posłów i senatorów w ramach
akcji: 'AKCJA SPOŁECZNA PT. "ZADAJ PYTANIA POSŁOM I SENATOROM"'. PROSIMY abyście odwiedzili posłów i senatorów, dzwonili do nich i zadawali im te pytania.

List z pytaniami jest pod linkiem http://icppc.pl/stanowiska/?page_id=87

Adresy e-mailowe posłów i senatorów z podziałem na województwa są na:

http://icppc.pl/stanowiska/?p=201

Adresy biur wg województw: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html

kakowski zenon ryszard

PostNapisane: Cz gru 10, 2009 12:39 pm 
zbanowany

Na stronie http://icppc.pl/stanowiska można znaleźć wykaz posłów/senatorów,
którzy już odpowiedzieli na pytania.

Celem "AKCJI SPOŁECZNEJ PT."ZADAJ PYTANIA POSŁOM I SENATOROM"' jest
spowodowanie, aby posłowie i senatorowie podjęli niezależne działania, które
doprowadzą do wprowadzenia w Polsce zakazu na MON810 oraz odrzucenia nowej
propozycji ustawy o GMO.
Jak zapewne Państwo wiecie, zdecydowana większość Polaków, podobnie jak
większość pozostałych mieszkańców Unii, nie chce GMO. Próby wymuszenia na
społeczeństwach akceptacji stosowania GMO przy produkcji żywności są
niedemokratyczne i stawiają interesy wielkich, ponadnarodowych korporacji
przed ochroną naszego zdrowia, naturalnej i kulturowej bioróżnorodności oraz
lokalnej ekonomii. GMO to niesprawdzona, niebezpieczna technologia. Jej
zwolennicy nie biorą pod uwagę wyników niezależnych badań wskazujących na
potencjalne, poważne zagrożenia dla zdrowia i środowiska naturalnego oraz
problemów, z jakimi borykają się rolnicy, których namówiono do stosowania
nasion GM. Obowiązkiem Posła/Senatora jest reprezentować głos swoich
wyborców!

Serdecznie pozdrawiamy Jadwiga i Julian
================================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
biuro@icppc.pl Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, musisz mieć włączony Javascript by go zobaczyć http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl

kakowski zenon ryszard

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]