Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn lut 19, 2018 8:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Haluksy
PostNapisane: Cz gru 18, 2008 7:35 pm 
Ja mialam inna sytuacje, poniewaz po operacji wlasnie w Przezmierzowie zrobil mi sie sztywny paluch, mimo rehabilitacji, moze mialam pecha. Moja rada jest taka, by nie operowac bardzo malych, kosmetycznych zmian (moj halluks mial chyba ze 30 stopni i generalnie nie byla to jeszcze wada powodujaca problemy z poruszaniem) bo teraz troche zaluje, poniewaz zginanie palca powoduje bol (podobno moze sie tak zdarzyc po operacji, zdanie kilku ortopedow, wiec watpie, bym byla zle zoperowana).

PostNapisane: Wt mar 03, 2009 11:48 am 
ewjur napisał(a):
Witam
Mam pytanie. Czy ktoś operował sobie halluxy w Med-Lux w Przeźmierowie k. Poznania? Słyszałam że, operuje tam dr. Zbigniew Jackowiak. Podobno stosuje jakąś ciekawą metodę leczenia. Czy prawdą jest że nie potrzeba gipsu, i na drugi dzień można chodzić? Bardzo proszę o jakieś wskazówki lub jakieś informacje na ten temat.
Ewka.

Witam. Jestem 5 dni po operacji u dra Jackowiaka i powiem na teraz jestem bardzo zadolowna. Mam implanta biowchłanialnego, implantem ustawia się na nowo kość, co daje większą gwarancję, że nie odrośnie. Nie mam żadnych drutów w stopie. Ranę mam zaszytą nićmi samorozpuszczającymi się i już powoli zanikają. Chodzę od drugiego dnia, pierwsza noc po zabiegu (zostaje się w klinice) bardzo bolało, ale pan anestozjolog z pilęgniarką czuwali całą noc, dając mi kroplówki i zastrzyki. Teraz w specjalnym bucie chodzę powolutku po domu, 9 marca wracam do pracy.
Obsługa rewelacyjna, polecam tę klinikę w Przeźmierowie. Koszt 4 tys. zł plus leki i wizyta kontrolna.

PostNapisane: Wt lis 10, 2009 9:26 pm 
Witam, ja miałam operację na halluksy w Przeźmierowie w kwietniu. Jestem bardzo zadowolona. Bardzo miła obsługa, czułam się jak w domu. To prawda, że na drugi dzień się już wstaje i idzie do toalety, ale jest taki dyskomfort. Nie się co czarować, jest pewien dyskomfort, stopy są opuchnięte, ale nie boli. Już na 3 dzień po operacji nie brałam tabletek przeciwbólowych. Oszczędzałam się w chodzeniu. Swoje buty ubrałam dopiero po 5 tygodniach.
Niczego nie żałuję i bardzo się cieszę, że się zdecydowałam i zrobiłabym to jeszcze raz.

Polecam

PostNapisane: Śr lut 23, 2011 10:03 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zachecam do wypelnienia ankiety pod adresem http://zdrowe_stopy.republika.pl/ankieta.html . Jesli ankieta nie dziala to moge podeslac na maila (moj adres: martyna_23 'malpa' op.pl). W zamian za wypelnienie anonimowej ankiety oferuje ocene stanu zaawansowania deformacji na podstawie jej wynikow. Zbieram w ten sposob materialy do pracy ktora pisze.

PostNapisane: Wt sie 09, 2011 9:04 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam !
Ja miałam operowanego pierwszego haluksa 3 lata temu, w maju tego roku miałam operowaną drugą nogę u dr Jackowiaka. Jestem zadowolona, nic mi nie odrosło, po 3 latach nawet nie widać blizny, stopa wygląda ładnie. Tylko żałuję, że niezdecydowałam się od razu na operację obu nóg, niepotrzebnie musiałam to przechodzić dwa razy (ból, niedyspozycja). Gdyby ktoś się nad tym zastanawiał, to "idzcie za ciosem i róbcie wszystko od razu"

PostNapisane: Cz paź 06, 2011 9:47 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

1,5 miesiąca temu miałam zabieg na haluksy także w Przeźmierowie. Efekt zadawalający, stopa ładnie wygląda. Zaczełam już nosić swoje buty, narazie czuje dyskomfort stopy jak chodze, noga jeszcze spuchnięta (kupiłam sobie buty o rozmiar większy i jest ok). Nie wierzyłam, że tak szybko będzie można dojść do siebie po zabiegu, myślałam że trochę ściemniają z tym, ale się myliłam. Polecam tą klinikę z czystym sumieniem.

PostNapisane: Pt paź 14, 2011 10:37 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam dziewczyny mam takie pytanie 4 tygodnie temu w klinice w katowicach miałam zabieg usunięcia haluksa metodą scarf. Przy ostatniej wizycie wypytałam lekarza o wszystko, ale później narodziły się wątpliwosci .wiem że chodzić nie mogę 8 tygodnia Czy któraś z Was moze mi powiedzieć ile po zabiegu musiało upłynąć czasu by móc założyć obcasik i troszkę potańczyc lub poszalec na parkiecie w niższych bucikach??bardzo dziekuję za odpowiedz

PostNapisane: So paź 15, 2011 8:48 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja założyłam po raz pierwszy buty - szpilki po dwóch miesiącach od operacji na wesele do siostrzenicy. Mogłam wcześniej założyć ale jakoś nie chciałam męczyć jeszcze nóg. Przetańczyłam na weselu do białego rana, nie musiałam nawet zmieniać obuwia na inne (gdy miałam haluksy już po kościele jak szłam na weseele ubierałam niższe buty a gdy już zaczynałam tańczyć ubierałam rozciapane balerinki). Wszystko zależy tylko od ciebie kiedy założysz szpileczki , twojej sprawności i czy nie puchną ci nogi mocno. Proponuję ci kupić sobie trochę większe i bardzo wygodne na samym początku (w żadnym wypadku nie ubieraj starych, rozciapanych). Pozdrawiam

PostNapisane: N paź 16, 2011 11:30 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

super bardzo dziękuję za odpowiedź rozumiem że też miałas metoda scarf czy te śróbki które zostaly w nóźce w niczym nie przeszkadzają??moje obawy dotyczyły głównie ich:( ale dobrze wiedzieć że 2 miesiące po opecacji można tańczyć bo też akurat wypada mi wesele no i kilka dni póxniej sylwester Pozdrawiam

PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:35 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Słyszałam o specjalnych butach do chodzenia po domu na haluksy-w Warszawie można kupić podobno

PostNapisane: Pt maja 23, 2014 12:24 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

a gdzie te buty można kupić? pierwsze słyszę o czymś takim!

PostNapisane: So cze 07, 2014 9:21 am 
Berbeć
Berbeć

Aleks31 napisał(a):
a gdzie te buty można kupić? pierwsze słyszę o czymś takim!

Są sklepy w których pewnie coś takiego dostaniesz zobacz sobie buty w ofercie 1but, mają dość duży wybór, natomiast na haluksy to mimo wszystko zawsze kojarzyły się buty ze specjalnymi wkładkami, gdzie te wkładki raczej można było przekładać nie zwracając uwagi za bardzo na buty. Nie jestem pewien i nie chce nikogo wprowadzać w błąd, ale raczej tak było .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]