Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N lut 18, 2018 8:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z nadwagą
PostNapisane: Cz wrz 21, 2006 11:48 am 
Postępowy
Postępowy

Pomóżcie mam 195 cm i waże prawie 130 kg. Chciałbym schudnąć od czego mam zacząć. Piszę ten post w trosce o swoje zdrowie, a nawet życie, bo mam dość swojego wyglądu. Proszę o rzeczową poradę, a wulgarne wypowiedzi i wyzwiska proszę zachować dla siebie. I teraz prośba pomożecie

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 03, 2006 7:57 pm 
Postępowy
Postępowy

licze na waszą szczerość. Mówcie co myślicie o tym przypadku. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 18, 2006 12:04 pm 
Zdobywca
Zdobywca

plus ze jestes wysoki, ciut wyzszy odemnie :)
1.bieganie, rower.....wszelkiego rodzaju aeroby
2.dieta
wiem ze to proste rady i kazdy tak mowi ale jest jeszcze...
3. Twoja psychika , siła woli i samozaparcie.....
bez tego ani rusz.
wyznacz sobie cel :!: znajdz motywacje :idea:

aha....i nie zapomnij zawsze jest jakas wymowka.... :cry: :cry:

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 3:46 pm 
Myślę, że powinieneś przejrzeć swoją dietę.
Konkretnie – łączenie pokarmów.
Większość z tego, co jesz, nie może zostać strawione w jednym posiłku.

Na przykład kanapka z szynką.

Do strawienia chleba (węglowodany) potrzeba innych enzymów,
niż do strawienia szynki (białko).
Tak samo tłuszcze, w nieodpowiedni sposób połączone z innymi składnikami, nie są prawidłowo przyswajane.
Źle połączone produkty „leżą na żołądku”, gniją i zatruwają organizm.
Stąd otyłość, choroby, przedwczesne starzenie się.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano Pn lut 18, 2008 2:15 pm przez Serhij, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Problem z nadwagą
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 7:15 pm 
zawisza napisał(a):
Pomóżcie mam 195 cm i waże prawie 130 kg. Chciałbym schudnąć od czego mam zacząć. Piszę ten post w trosce o swoje zdrowie, a nawet życie, bo mam dość swojego wyglądu. Proszę o rzeczową poradę, a wulgarne wypowiedzi i wyzwiska proszę zachować dla siebie. I teraz prośba pomożecie
:twisted: powiedzmy sobie szczerze. Mniej zrec, zjedz polowe :!:

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 11:35 pm 
Dosadnie to ująłeś!
Zgadzam się, trzeba jeść z umiarem.

Poza tym:

Nie jedz na zapas, kiedy nie jesteś głodny...
Nie jedz, bo ktoś (np. gospodarze) się obrazi...
Nie podjadaj pomiędzy posiłkami...
Odstaw cipsy, frytki, hamburgery i inne śmieci z fastfoodu...
Jedz jak najwięcej surowych warzyw i owoców – mają w sobie żywe enzymy i witaminy.
Pij surowe nie pasteryzowane soki.
Nie łącz kasze, chleb, ziemniaki z mięsem.
Więcej ruchu...

Przepraszam, że mówię o sobie. Nie miałem kłopotów z nadwagą, ale żaczą mi rosnąć brzuch. Po trzech miesiącach stosowania powyższych zasad po brzuchu nie ma ani śladu.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 22, 2007 5:16 pm 
no ja nie mam nadwagi, ale w moim przypadku mam strasznie brzuch duzy...
wiele razy prubowalam cos z tym zrobic i wiem ze to nie latwe...
niektorzy pisza ze po prostu jedz mniej...
ale to nic nieda... bo z regoly nasza psychika jest taka ze przypuscmy przez tydzien bedziesz malo jadl a pozniej z powrotem to samo...albo nawet wiecej.
a rada ode mnie to nie jedz slodyczy...bo to sie da zrobic,
nie slodz herbaty...
Nie wiem co Ci tu jeszcze napisac, moze nie ale cos tam napisalam.
pozdrawiam rowniez

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 04, 2007 1:34 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

W Olsztynie jest Oddział Leczenia Otyłości-komercyjny; zainteresowanych zapraszam na stronkę: http://www.olo.szpital.olsztyn.pl

A, tak na przyszłość: dużo ruchu; w miarę regularne posiłki, dużo warzyw, zero słodyczy itp.itd UZRDRAWIAM :D

Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2007 1:10 am 
To prawda, trzeba trzymać siebie w ryzach, a to nie łatwe...
Pewien zakonnik zwykł mawiać:
"Pokusy - to dobra rzecz. Jak się oprzesz pokusie - cóż za satysfakcja, jak ulegniesz - cóż za przyjemność". :wink:

Wiele lat temu usłyszałem po raz pierwszy o doktorze Breggu, który dzięki prawidłowemu odżywianiu się i aktywnemu sposobowi życia w wieku 95 lat zachował ciało osiemnastolatka.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano Pn lut 18, 2008 2:12 pm przez Serhij, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So lis 10, 2007 8:53 am 
Postępowy
Postępowy

Olej te wszystkie rady! te łączenia białka ze srałkiem,węglowodanów z dołami. ćwiczenia od niechcenia.
znajż sobie kogoś ,znajomego wujka i i popracuj trochę fizycznie wykop roqek porab drewno na zimę.3g.dziennie(z potem)po miesiącu opadną Ci spodnie a jesć będziesz normalnie bo wszystko spalisz:)godzina kopania rowu to kilka dni na rowerze... taka jest prawda.!

I tu ostatnie zdanie.
WIEM ze to działa bo opisałem mój przypadek!
Jenyny skuteczny,bo wcześniej próbowałem róznych diet spacerów i biegów.
Pozdrawiam

PostNapisane: Wt gru 15, 2009 1:29 pm 
Berbeć
Berbeć

Pamietaj, żeby nie odchudzać się na własną rękę. Najlepiej udać się do specjalisty, żeby doradził Ci odpowiednią dietę. Warto zapoznać się z tym artykułem, żeby wiedzieć co i jak robić, żeby nie zachorować od odchudzania http://familie.pl/profil/marcin1984/450 ... udnij.html

PostNapisane: Wt gru 15, 2009 10:28 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

idż do dietetyka on ustali ile kalorii dziennie możesz zjeść i ćwiczenia wiem coś o tym bo mam córkę z nadwagą tylko to pomoże zaufaj matce czwórki dzieci

PostNapisane: So cze 19, 2010 3:41 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

:D Witam wszystkich sedercznie. Jestem nowy na tym forum, lecz mysle ze moge pomóc .Wiem jak ja walczylem przez moje zycie z nadwaga.Wreszcie po latach ,"glowa" zrozumala ... ,a efekty zaowocowaly.
Chcialbym podac moja diete,która funkcjonuje.Jedynie trzeba byc konsekwentnym i wiedziec co sie oczekuje. Ja po 2-3 tygodniach diety dostalem bodzca i w ciagu ok 6 miesiecy stracilem 22 kg, tak 22 kg.Nadmieniam ze nie uprawialem ani minuty zadnego sportu, anie nie kopalem rowy;-)) .
Nie chce sie rozpisywac ale tutaj jest recepta na zrzucienie niepotrzebnych kg.
Proponuje(zalecam) wszystkim osobom, które maja problemy zdrowotne typu:cinienie, serce, cukier i inne przed rozpoczeciem diety o konsultacje z lekarzem.Za problemy zdrowotne zwiazane z dieta ,nie biore zadnej odpowiedzialnosci.Kazdy sam odpowiada za siebie.Pozostalym zycze super efektów.

Bialkowa Dieta trwajaca 6 tygodni

Sniadanie : kawa albo herbata, 4 kromki suchego pieczywa

Poniedzialek
Obiad: 2 gotowane jajka, spninak z sola, cytryna i pomidor
Kolacja: 200g stek +zielona salta z octem i olejem moze byc drising salatkowy

Wtorek
Obiad: 200g stek,+zielona salata +jablko
Kolacja: jazynowa zupa lub grochówka z cebula

Sroda
Obiad: 200g stek , pomidor+pomarancz
Kolacja: 2 gotowane jajka, 3 plasterki salami albo szynki + zielona salata

Czwartek
Obiad: 1 gotowane jajko, 1 marchewka, 60 gram sera
Kolacja:1 jablko, 1 pomarancz , 1kwasny naturalny jogurt

Piatek
Obiad: 200g ryby , 1 marchewka, 1 pomidor
Kolacja: 200g stek caly ogórek

Sobota
Obiad: do 1 kg miesa z kurczaka bez skóry + salata
Kolacja: 2 gotowane jajka,1 marchewka

Niedziela
Obiad: 200g stek, jablko, 1 pomarancz
Kolacja: obojetnie co, na co sie ma ochote ...

Przy tej diecie duzo pic , wody mineralnej, zadnych slodyczy ani slodkich napojow...efekty wysmienite....

PostNapisane: Cz cze 24, 2010 1:36 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pomocne w walce z nadwagą jest dieta, ale chyba przede wszystkim racjonalne odżywianie się i ruch, ruch i jeszcze raz ruch! Przy tej nadwadze proponuję spacer, bieganie odpada ponieważ obciąża stawy, najbardziej cierpią kolana. Poszperałam trochę w sieci, aby Ci pomóc i znalazłam www.domzdrowia.pl/poradniki/poradnik-odchudzania/ Mam nadzieje, że Ci pomoże i zmotywuje do działania. Ja właśnie zaczęłam odchudzanie, niestety nie pierwszy raz..Mam nadzieję, że tym razem się uda :)

Ostatnio edytowano Cz sie 19, 2010 1:02 pm przez Domatorka, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz lip 01, 2010 3:47 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Po pierwsze nie ma co się oszukiwać, najważniejszy w diecie jest ruch, bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej nie ma siły, żebyś schudł. Po drugie dobrze jest wspierać się naturalnymi suplementami diety (tylko nie żadnymi syntetykami). Dla mnie bardzo skuteczne były herbaty z serii http://promocja.posti.pl/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]