Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn maja 21, 2018 4:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 10, 2005 2:25 pm 
Zdaje się, więc że lepiej przekazać obowiązki opieki nad zwierzętami i administrowania schroniskiem dla TOZ-u. Właściwi ludzie na właściwym miejscu.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 10, 2005 3:21 pm 
TOz ma opieke nad naszym schroniskiem tylko w ostatnich latach członkowie nawet sie nie spotykali, nic nie było robione... miasto daje rocznie na schronisko chyba ok 10 czy 9 tyś czyli na miesiąc to za mało bo trzeba opłacać wszystkie rachunki i 4 pracowników....a psy -im najwiecej trzeba.....my chcąc się zarejestrować trafiliśmy do TOZu i tam tylko prezes poświęca nam czas i on się z nami spotykał i pomógł sie zarejestrować, reszta członków mu nie pomagała.........jesteśmy teraz w takiej sytuacji że to my dzwonimy i umawiamy się ze starymi członkami aby jak chcą wypełnili ponownie deklaracje przystąpienia do TOZ, obdzwoniłam 111 osób, niektórzy nawet byli skreśleni z listy bo juz nie żyja inni to np 1930 rocznik -to nawet nie opłaca sie do nich dzwonić.........pytamy tych "starych" i szukamy nowych chętnych aby spotkanie zrobić ok 20.10 i wybrać nowy zarząd i porządne osoby chętne do minimum działania.......więc zapraszamy !!!pozdro!!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 7:16 pm 
Z tego co wiem to już zamknieto schronisko a psiaki beda sie wałęsać po uliach, a problem nie koniecznie leży w forsie lecz w tym że wszyscy mają to w d....

Tytuł: Re: schronisko na wysypisku śmieci
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 9:15 am 
Drodzy Państwo,
mimo wysiłku Kierownika Schroniska, obecny Prezes TOZ pan U.Hirsztritt, nadal nie chce ustąpić ze stanowiska i dać możliwość młodym ludziom działać.Widać było to na ostatnim zebraniu - PEŁNY PeeReL.
To trzeba było zobaczyć .
Rozgonił zebranie w komunistycznym stylu, przy pomocy drugiej ełckiej komunistki.
Udało im się nawet przeciągnąć na swoją stronę kilkoro młodych ludzi.
To skandal!
Jak długo Schronisko i bezdomne psy mają cierpieć przez arogancję
i ambicje byłych komunistycznych pieszczochów?
Czy nikt tego nie potrafi przeciąć?
Czy komunistyczne pasibrzuchy będą nadal niszczyć incjatywę młodzieży?
Czy pan Prezydent będzie nadal akceptował taką działalność swoich komunistycznych przyjaciół i będą razewm niszczyć dobro zwierząt?
Jak długo osoba, która od 5 lat nie chce oddać władzy będzie marnować społeczne i państwowe pieniądze?
Czy tradycyjnie jak to przy komunie mamy czekać 50 lat, żeby te pasożyty komunistyczne przestały niszczyć dobro zwierząt?

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 3:46 pm 
''mimo wysiłku Kierownika Schroniska, obecny Prezes TOZ pan U.Hirsztritt, nadal nie chce ustąpić ze stanowiska i dać możliwość młodym ludziom działać.Widać było to na ostatnim zebraniu - PEŁNY PeeReL. ''

Nie chce ustąpić... to trzeba mu pomóc i go wyrzucić...
Skandal

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 7:57 pm 
No to mamy nowego kandydata do schroniska. Tym razem dla ludzi. Samego szefa schroniska dla zwierząt. Fajnie. Czy nikt nie przypuszcza że facet ma długi? Że wisi bankowi? Że go wy...... z mieszkanka. A co będą jadły jego dzieci? Ludzie, bójcie się Boga! Tak nie można. Jeśli facet nienawracalny, to chociaż dajcie mu szansę!? Czy nie lepiej zezwolić na działalność kilku wietnamskim barom? Byłoby po problemie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 11:46 pm 
Szansę można dać zawsze tylko żeby ktoś chciał z niej skorzystać i pokazać, że chce coś zmienić w dotychczasowym postępowaniu. Siedzieć na stołku i nic nie robić każdy umie... a przynajmniej każdy jest w stanie się tego nauczyć jeśli do tej pory pracował a mógł nic nie robić... (chociaż już sama nie wiem... nic nie robienie jest takie męczące... :wink: )
Każdy ma problemy... długi, kredyty itp... a czy każdy ma pracę??
Tacy ludzie i tak sobie poradzą...
Z tymi barami to pojechałeś... :shock:

Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 9:53 am 
Pewnie z NaSZYCH. Albo były komuszek?

Tytuł: Astor,ka napisała"Możecie zobaczyć waruki psów tam żyją
PostNapisane: So mar 18, 2006 7:53 pm 
Wyszedłem dziś z domu. Ciepło. Wszystko płynie. Z pod śniegu wychynęły psie kupska, świetnie w mrozy zakonserwowane. Przez cały dzień - ciepło. Gówienka uparły się śmierdzieć do potęgi. Woda, woda i smród dookoła. I przyszło otrzeźwienie. Bunt. W jakim ja kraju żyję? W kraju, gdzie pieski na równi z firmą "GERDA", bije rekordy zapotrzebowania. Ludzie produkują pieski, które z kolei myśliciele kupują, aby ustrzec swoje domostwa przed włamaniami. Ale nie przemyśleli, że taki obowiązek względem istoty żywej, to naprawdę obowiązek! Ci szubrawcy pozbywają się swoich przyjació,ł cichcem, przewrotnie, jak tylko taka kreatura potrafi! Nie ma kary ni ludzkiej ani Boskiej, na takiego gada! Ale niech nie sądzę, że kiedyś, nie dzisiaj, nie jutro. Ale w jego sumieniu, zakiełkuje straszna świadomość samooceny. Chyba że jest skończonym bydlakiem i jego sumienie jest gorsze od tych fekalii, które zwykłym ludziom zafundował. Ja rozumiem. Mieszkam w domu z moim prywatnym obejściem, podwórkiem. I mogę nawet sam czy z moim psem, na moją ziemię oddawać swe odchody. Ale na litość, żyjemy w większości na wspólnej ziemi i jak nie ptasia to pieska, zaraza nas zadusi!!! Już dawno temu, na prośbę osoby w Boroos (Szwecja) wyprowadzałem psa na "spacer". Mój gospodarz wyposażył mnie w torebkę i rękawiczkę. Podobną jak u nas można zdobyć bez problemu na stacji paliw. Widząc moje zdziwienie, uśmiechnął się, i zapytał. „A jak wyobrażasz sobie co ludzie zobaczą przez okno, że ty pozwoliłeś swojemu pieskowi zrobić kupsko i nie zabrałeś? Ludzie zaraz zadzwonią na policję. A ponieważ znają mojego psa, to z odnalezieniem przestępcy - nie będzie problemu.” Reasumując: możesz mieć psa w mieście, ale nie zaśmiecaj nim środowiska, bo środowisko jest dla wszystkich. Ale jak zmieniłeś zdanie i chcesz rozwodu ze swoim podopiecznym, to wpłacaj do kasy schroniska na jego utrzymanie, aż do końca jego dni! I twoi Wspaniali Sąsiedzi, powinni nie pozostawić ci (spec. z małej literki) innego wyboru. Przecież każdy może, tym nierobom policjantom (ach, jak oni są przepracowani!) zameldować że sąsiad taki to a taki - posiada psa! Jeśli już wiadomo, to nowa informacja, nie zaszkodzi. W razie zniknięcia pieska, łatwo będzie można dojść właściciela. A ci, którzy zdecydują się, będą wiedzieli, że od odpowiedzialności nie można uciec, choćby nie wiem jak szubrawy charakter, miał ów miłośnik zwierząt (chwilowy). Warunek! Policja nie może spisywać osobę informującą, jak przestępcę! Jak do tej pory istniejąca procedura, jest deprymująca ludzi dobrej woli. I nie mieszajmy ich z donosicielami, bo działać będą w naszym imieniu. W imieniu moim i Waszym, duszącym się w oparach gówien, na wspólnym podwórku!

Tytuł: Brawo Inowrocław, tam nie znajdziesz psich odchodów!
PostNapisane: So mar 18, 2006 8:02 pm 
http://www.inowroclaw.pl/index.php?sub= ... =&aid=1882 W Polsce już wiemy, jak mądrych obywateli, posiada Inowrocław! Przestępcom mówią - precz! Tym pseudowłaścicielom psów, także! MOżNA?

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 10:55 am 
News z września : w Siedliskach na 32 miejsca jest 112 psów. W jednej klatce od 8 do 10 psiaków.
Nie przyjmowane są żadne zwierzaki.
Urząd Miasta przesłał 01.09. do ośmiu schronisk zapytania czy zgodzą się podpisać z miastem umowę. Chciałoby się rzec, lepiej późno niż wcale...

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 7:09 pm 
Moim zdaniem: należy wykryć kolporterów-producentów piesków i obciążyć ich utrzymaniem wyprodukowanych a porzuconych przez ich klientów, psiaków. W końcu państwo pobiera po pięćset złotych od każdego sprowadzonego auta, na rzecz szrotu, na zezłomowanie w przyszłości, tegoż auta. Także dzielnicowy, miałby trochę roboty z zanotowaniem i sfotografowaniem pieska(nowego na osiedlu) z dopisaniem nazwy właściciela. W końcu, jeśli właściciel nie chce rejestrować, to jego sąsiad może być bardzo społeczny i wyręczy właściciela. Wiem, że moje pomysły może są porąbane, ale wymyślanie coś stworzy. Gorsza jest drętwota!

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 8:23 pm 
Senior
Senior

Nie doczytałeś o tych 500 zł - niewykluczone że państwo będzie musiało owe 500 zł od samochodu zwrócić.
Co do schroniska - jak widać z postu Marcina jest przepełnione - a tu nasi radni niezrażeni podjęli projekt takiej oto uchwały.
http://elk-um.bip-wm.pl/public/popup.ph ... item=33777 -
w sprawie wyłapywania bezdomnych zwierząt na terenie Gminy Miasta Ełk i dalszego z nimi postępowania.
I cóż tam mamy że się teraz będzie strzelało do piesków z broni pneumatycznej a uśpione chwilowo przetransportuje sie do uwaga Siedlisk, czyli miejsca gdzie nie ma miejsca dla piesków - albo w inne miejsce.
Pod warunkiem wszakże że zrobi to przedsiębiorca z którym sie podpisze umowe - bo uwaga zgodnie z par. 3 jak nie ma umowy, to nie ma miejsca wiec zostają tylko Siedliska.
Trzeba mieć łeb żeby takie rozwiązanie wymyślić - nie ma co...

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 11:53 pm 
no tak...,ale czy:
-konieczna jest potrzeba przetrzymywania pieska przez 14 dni w schronisku, kiedy możemy ustalić w kilka godzin właściciela psa :?:
-a właściciel może odebrać pieska, czyli nie musi :?:

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 21, 2006 6:27 pm 
"-`a właściciel może odebrać pieska, czyli nie musi" No sądzę, że nie musiałby gdyby zobowiązał się do utrzymywania pieska w schronisku do końca jego życia. Czyli obowiązkowa rejestracja, z doniesienia sąsiada, listonosz, policjanta, zainteresowanego i innego , o obywatelskiej postawie. Bo w końcu płacimy wszystcy.
W Szwecji, zanim mój rower stał przez dwa lata pod okapem domu i nikt nie ruszył, to kuzyn Napoleona chlastał prawe łapki. I u nas musi być drastycznie. Bo ludzie, to takie bydełko...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]