Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt maja 22, 2018 8:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: schronisko na wysypisku śmieci
PostNapisane: So sty 24, 2009 3:02 pm 
A może na piżdzie u suku?

PostNapisane: Wt mar 31, 2009 11:48 pm 
Nikt zwierzętami się nie przejmuje. Teraz ludzie myślą o sobie.

---------------------------------
http://www.wredny-sasiad.pl

PostNapisane: N maja 31, 2009 7:10 pm 
Właśnie wróciłem z roweru. Gdzieś na wysokości rzeki, wyskoczył do mnie wielki owczarek i natychmiast wbił mi kły w prawą łydkę. Moja wina. Nie sądziłem, że tej rasy psy, są tak głupie. Sam miałem co najmniej dwa psy w życiu. Łydka, częściowo zmiażdżona, przebita kłem. Pies, jakby zaskoczony obrotem sprawy, moim nieudactwem, jednak spowolnił uchwyt i udało mi się rozłączyć z nim bez rany szarpanej. Poprzednio, niewielki pies złapał mnie od tyłu, a ja z przestrachu szarpnąłem nogą, także prawą. Skutek, był dużo groźniejszy. Zeskoczyłem z roweru i rzuciłem nim w kierunku psa, jednak nie puściłem go. Szybko wyrwałem pompkę i machnęłem w jego kierunku. W ten sposób powstrzymałem atak. Pies ujadał, a czekałem na właściciela. Kobiety które to wszystko widziały, stwierdziły że pies gdzieś tu mieszka, nie było tam (?) właściciela. Pies bez obrozy. Na jakiś sygnał, nagle zniknął. Kobiety, opatrzyły mi ranę.
Jakiś mastaf pogryzł dziewięcioletnie dziecko. Wiadomość z telewizora. Dosyć pieprzenia na temat kochanych piesków. Pies musi być oznaczony i przywiązany prawnie do pana. Który jest odpowiedzialny za wszystkie jego poczynania. Łącznie ze zbieraniem kupek po bydlaku. Zwłaszcza, w osiedlach ludzkich. Czas na regulacje. Albo będzie jakiś porządek, albo zeszliśmy "na psy"! :doubt:

PostNapisane: N lip 05, 2009 3:23 pm 
Rana już się goi. Przedtem, paskudziła się. Nie byłem u lekarza. Stare psisko, nie myło zębów. Brakuje kawałek skóry, która zmartwiała z powodu jej odgryzienia. Gdybym zszył nitką, to może szybciej by się zasklepiło. A swoją drogą, teraz pieska, każdego, który zbyt blisko podbiegnie pod moją łydkę, będę kopał. Wolę być brzydko nazwany, przez właściciela psa, aniżeli tak cierpieć...!

Tytuł: Re:
PostNapisane: N lip 05, 2009 9:41 pm 
astor napisał(a):
Marcinie dziękuję za rady jeżeli będziemy zbiórke taką przeprowadzać odezwę sie co do porady, jak na razie walczymy z tym aby psy były zaszczepione i prowadzimy aukcje na allegro aby na to pieniążkie zdobyć. duo spraw się podjeliśmy a tu nasze szeregi niedługo zmaleją bo kilka osób z naszego koła jedzie za granicę......mam nadzieje że pozostała reszta wszystko poprowadzi............jeśli uda się nam ze szczepieniami, wygramy w głosowaniu na http://www.krakvet.pl i otrzymamy karme to będzie połowa sukcesu, potem pomyslimy o kwestach i koncertch, zobaczymy jak to wyjdzie, w kadym razie dziękuję za rady, pozdawiam !!!

próbowałaś rozmawiać z lecznicami weterynaryjnymi w Ełku ? może warto odwiedzić ich i po prostu poprosić o pomoc . prowadzimy z mężem gab.wet. , ale niestety daleko od Ciebie. mają dostęp do naprawdę tanich szczepionek , i wystarczy odpuścić sobie kasę za usługę a wiele istnień zostanie uratowane .
jeśli mogę doradzić , odnośnie karmy - spróbuj w hurtowniach, sklepach , tak gdzie sprzedają karmę .
pomysł ze zbiórką jest bardzo dobry. znajdź wolontariuszy - każdy pomoże . nagłośnij to w mediach, prasie , na forum nie każdy wchodzi. Zgodnie z ustawą samorząd ma się zająć psami bezpańskimi , czy to się im podoba czy nie.
z dobrych praktyk - w Elblągu schronisko było w podobnym stanie , ale miasto ogłosiło konkurs na powierzenie zadania i teraz schronisko prowadzą Animalsi. stan zwierząt się poprawił .
jeśli mogę pomóc - pomogę

PostNapisane: Pt lip 24, 2009 9:17 pm 
A biednym i odrzuconym ludziom, cóż pozostanie...?
:beated:

PostNapisane: Cz sie 13, 2009 12:56 pm 
duś napisał(a):
A biednym i odrzuconym ludziom, cóż pozostanie...?
:beated:

Oni mają mnóstwo instytucji które mają obowiązek się nimi zająć - MOPS, GOPS, PCPR, organizacje pozarządowe no i nie zapominając o samorządzie naszym kochanym , Caritasie, kościele i instytucjach charytatywnych

tak naprawdę należałoby się zastanowić i zweryfikować , z czego ta bieda wynika, i czy komuś nie jest tak wygodnie

może okrutne to jet ale realne

a Ci naprawdę biedni i i odrzuceni nie mają odwagi prosić o pomoc ............

mam trzeźwe spojrzenie na kwestie zwierząt, powinny być przepisy prawne określające zasady kastracji i eutanazji , no i przede wszystkich chipy , szczepienia, i uporządkowanie kwestii związanych ze schroniskami i przytuliskami dla zwierząt . Wtedy jest szansa że coś zacznie w końcu iść prawidłowo w tym kraju . No i edukacja - szeroko pojęta , a nie kupi dziecku pieska a jak się znudzi to wyrzucimy go z samochodu koło jakieś wsi - tam mają dobre serce i ktoś go przygarnie

STRASZNE to jest ale prawdziwe

PostNapisane: N wrz 06, 2009 4:37 pm 
A może ktoś przygarnie biednego i głodnego Cygana z Mickiewicza? Czasem wybiegam na ulice Ełku, w cudacznym stroiku, ale nikt nie chce sfotografować się ze mną. I nic nie zarabiam. A do "zwykłej roboty", nikt mnie nie chce. I dlaczego? Może ktoś zna adres schroniska dla takich wyplutych przez życie, jak ja...? :confident:

PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 9:07 pm 
i stałem się bezrobotnym. Jak ja wyżyję, po zapłaceniu czynszu?
Czy psie życie w schronisku, nie jest lepsze? Wolałbym dla siebie nawet - eutanazję... :(

PostNapisane: N gru 27, 2009 6:53 pm 
Postępowy
Postępowy

No i uDUSiłeś temat. Teraz nikt, w spr. biednych piesków, nie będzie miał śmiałości odezwać się. Skoro, ludzie mają już gorzej.

PostNapisane: Cz sty 28, 2010 10:18 am 
Postępowy
Postępowy

"Dania z psa i kota figurują w tradycyjnym menu kuchni południowych Chin, a także Wietnamu i Korei Południowej. Tradycyjna medycyna przypisuje im wartości lecznicze, starsi Chińczycy wierzą, że mięso z psa rozgrzewa w zimne dni.
Na południu Chin, gdzie psy i koty uchodzą nadal za delikates, sprzedaje się rocznie 10 mln psów i 4 mln kotów - wynika z raportu fundacji Animals Asia z 2006 r. Los kotów jest szczególnie okrutny - zanim trafią na stół, są obdzierane żywcem ze skóry, a następnie wrzucane do wrzątku.

Wkrótce ma się to zmienić, bo gotowa jest już ustawa o zakazie jedzenia psów i kotów. Jej autorem jest prawnik Chang Jiwen z chińskiej akademii nauk, który wojuje o taki zakaz od 11 lat. Czuje za sobą rosnące poparcie mieszkańców dużych miast, gdzie wiele osób hoduje psy i koty. Przybywa tam klinik dla zwierząt, sklepów z karmą i gadżetami, konkursów dla psów i kotów rasowych.
Właściciele nie wahają się wychodzić na ulice w ich obronie. "Gotowanie kotów żywcem to hańba dla Kantonu!" i "Zdecydowanie sprzeciwiam się okrutnemu zabijaniu" - można było przeczytać niedawno na transparentach w czasie demonstracji w Kantonie.

Niektórzy idą jeszcze dalej i przez internet tropią transporty kotów przeznaczone dla smakoszy z południa kraju. Fotografują klatki pełne przerażonych zwierząt, a potem otwierają je i wypuszczają. Policja się nie wtrąca, bo na razie sprawa nie ma charakteru politycznego. Uwalnianie kotów miało miejsce m.in. w 2008 r. w Kantonie, gdzie ktoś otworzył wagon na bocznicy. Rok temu podobną akcję powtórzono w mieście Tianjin, 100 km na południe od Pekinu, wypuszczając 1,3 tys. kotów.

Po drugiej stronie jest lobby restauratorów i smakoszy z południa Chin. W Kantonie należy do niego sieć restauracji Słoneczne Pachnące Mięso, która serwuje dania z psa od 1963 r. Zimą tylko w jednej restauracji schodzi 40 psów dziennie, latem ta liczba spada do kilkunastu. Właściciel Słonecznego Mięsa zapewnia, że pochodzi ono z hodowli. I dodaje, że ustawa to koniec biznesu i utrata 80 miejsc pracy.

Do uchwalenia zakazu jest jeszcze długa droga. Dopiero we wrześniu pierwsze chińskie prawo o ochronie zwierząt trafi do konsultacji publicznych. Kluczowe jest stanowisko rządu, który na razie zgodził się na napisanie ustawy. Jak wynika z wypowiedzi jednego z oficjeli, władze wciąż wahają się, czy poprzeć projekt.

Źródło: Gazeta Wyborcza"

PostNapisane: Pn maja 31, 2010 3:12 pm 
Zdobywca
Zdobywca

w ostatnim czasie w olsztynie gina dziesiatki psow moze to tez sprawka chinskich restauracji :?: :?: :?:

Wisława Szymborska. Umrzeć - tego się nie robi kotu. Bo co ma począć kot w
pustym mieszkaniu.

PostNapisane: Wt cze 12, 2012 3:26 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Osobiście nie wiem jak można zabić psa i go zjeść. Przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka - nie kłoci się, jest wierny i w zamian oczekuje tylko miski z jedzeniem i wody.

PostNapisane: Cz lis 01, 2012 7:06 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zgadzam się z kolegą powyżej! :o

PostNapisane: Pt lis 16, 2012 11:14 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pies jest najwierniejszym i najukochańszym ze znanych mi zwierzaków. Chyba trzeba nie mieć serca, żeby tak krzywdzić te biedne stworzenia. :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]