Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Wt wrz 30, 2014 12:08 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 22, 2007 2:29 pm 
Jestem z Warszawy, o mało inwazyjnej metodzie leczenia haluksów w Przeźmierowie dowiedziałam się z internetu. Halluxmed ma swoją stronę http://www.halluxmed.pl/. W styczniu byłam tam operowana i już na drugi dzień mogłam chodzić. Do chodzenia dostałam takie specjalne sandałki. Po dwóch tygodniach zaczęłam chodzić we własnych butach. Stopa wygląda wyśmienicie, nie wystąpiły żadne powikłania, a z czasem i opuchlizna ustąpiła.
Pozdrawiam Ola.

Tytuł: Re: Jak leczyć halluksy?
PostNapisane: N mar 22, 2009 8:13 pm 
Operowalam w Przezmierzowie i mam sztywny paluch, halluksa nie widac, ale co z tego, skoro boli przy zginaniu. To juz 6 miesiecy od operacji, cwicze stopy codziennie, ale bez efektow. Mialam chyba pecha, ale operacja w takim wydaniu nie byla warta zachodu.

PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:00 pm 
Mam 13 lat (!) a z tego co wiem, to haluksy mam juz od 8 roku życia. (!)

Zawsze, jak jeździlam na wakacje nad morze to jak patrzy.łam na te stopy (bez haluksow) to mi się az płakac chcialo, czemu ja je mam. I teraz tez tak ciągle jest. Wstydze sie nawet do kolezankek chodzic lub gdzie indziej do domu, bo tam mosze zdjąc buty. A wtedy wszyscy zobaczą moje brzydkie stopy.

Czy ktoś wie, jak mozna je usunąć, by wyglądały tak, jak by ich wogóle na początku nie było?

BArdzo mi na tym zależy!!!!

Dzieuje, za wszystkie pomoce. ;*

I to mój e-mail mozena na niego pisac w sparwie haluksów.
kasienka9632@wp.pl

PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:02 pm 

Zawsze, jak jeździlam na wakacje nad morze to jak patrzy.łam na te stopy (bez haluksow) to mi się az płakac chcialo, czemu ja je mam. I teraz tez tak ciągle jest. Wstydze sie nawet do kolezankek chodzic lub gdzie indziej do domu, bo tam mosze zdjąc buty. A wtedy wszyscy zobaczą moje brzydkie stopy.

Czy ktoś wie, jak mozna je usunąć, by wyglądały tak, jak by ich wogóle na początku nie było?

kasienka9632@wp.pl

PostNapisane: Wt paź 13, 2009 3:02 am 
Mam 21 lat, operowałam stopy 3 lata temu,mam sztywny staw do dzisiaj :(

ta z haluksami napisał(a):

kasienka9632@wp.pl

PostNapisane: Cz paź 22, 2009 2:39 pm 
Moim zdaniem takie sposoby jak wspomniana moksa czy też smarowanie roztworem jodyny i amoniaku to można włożyć między bajki. Co prawda ktoś wcześniej pisał, że jodyna pomogła, ale znam naprawdę wiele kobiet, które stosowały tę metodę i nic nie dała. Ja sama mam, a właściwie miałam haluksy od około 12 lat (mam 32 lata). Na początku sprawę bagatelizowałam, myślałam, że to wyłącznie sprawa kosmetyczna i że poza kiepskim wyglądem stóp wszystko będzie ok. Niestety nie było. Haluksy zaczęły piekielnie boleć, paluchy ani myślały się wyprostować. Dopiero wtedy poszłam do lekarza. Wytłumaczył mi, że tam w palcu jest ciągle stan zapalny (tak bronią się stawy), ale że ten stan jest przewlekły i dlatego chrząstka na kości kostnieje i stąd ból i problemy z poruszaniem palcem. Lekarz zaproponował mi operację, na początku się bałam, on namawiał, mówił, że innego sposobu nie ma i w końcu dałam się przekonać. Zapłaciłam ok. 3000zł. Przez miesiąc miałam nogę w gipsie, potem 2 miesiące trwał powrót nogi do normalności. Przez jakiś czas było świetnie, ale potem po około pół roku od operacji haluksy powróciły i były tak samo straszne jak wcześniej. Pieniądze, czas i zdrowie które straciłam na operację poszły na marne. Mniej więcej trzy lata temu koleżanka pokazała mi aparat ortopedyczny którego używała jej mama. Aparat nazywał się hallufix i był sprowadzony chyba z Niemiec, pomyślałam, że skoro jej mamie pomogło to chyba warto spróbować. Podłubałam trochę w internecie i znalazłam polską stronę hallufix.pl i tam sobie zamówiłam swój egzemplarz. Początkowo nosiło się go trochę dziwnie, ale kiedy po 2 tygodniach stopa już mnie nie bolała, wiedziałam że to strzał w dziesiątkę. Po miesiącu w ogóle zapomniałam, że cokolwiek noszę na stopie, bo hallufix nie ograniczał moich ruchów (ma ruchome elementy). Noszę go do dziś (co prawda kupiłam nowy bo ten pierwszy się wysłużył trochę) i po moich haluksach zostały już tylko małe ślady, a życie wróciło do normy :) Gorąco polecam wszystkim którzy mają problemy z haluksami.

PostNapisane: Wt paź 27, 2009 2:52 pm 
Chciałam wypóbować metodę amoniak+jodyna na haluksa. W efekcie na nodze pojawił się potężny pęcherz na skutek poparzenia chemicznego od amoniaku. Teraz mam problem jak usunąć skutki poparzenia i jak się pozbyć
pozostałego Amoniaku, który podobno jest groźny dla środowiska. Przestrzegam przed niefrasobliwym stosowaniem tej metody.

PostNapisane: Śr paź 28, 2009 9:37 am 
No właśnie cały ten amoniak, to jakiś pic na wodę. Uważajcie dziewczyny. Lepiej załatwić dobry aparat korygujący i raczej trzymać się medycyny. Jeśli chodzi o amoniak to jak masz możliwość to go zanieś na wydział chemii na uczelni - tam będą wiedzieć co z tym zrobić.

PostNapisane: Cz lis 05, 2009 10:49 am 
Jasne, kolejna reklama hallufixa. Amoniak + jodyna to akurat metoda typowo 'medyczna', mozna poprosic lekarza o wypisanie recepty na odpowiedni roztwor a przygotowaniem go zajmnie sie apteka. Po prostu trzeba dobrac odpowiednie stezenie. Miejscowo lagodzi stan zapalny i obrzek [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/107544] .

PostNapisane: Pn lis 09, 2009 10:32 am 
Gość napisał(a):
Jasne, kolejna reklama hallufixa. Amoniak + jodyna to akurat metoda typowo 'medyczna', mozna poprosic lekarza o wypisanie recepty na odpowiedni roztwor a przygotowaniem go zajmnie sie apteka. Po prostu trzeba dobrac odpowiednie stezenie. Miejscowo lagodzi stan zapalny i obrzek [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/107544] .

Jeśli coś takiego sporządzi farmaceuta to jak najbardziej. Ja mówiłam tylko o tym, że jeżeli bierze się za to ktoś kto się nie zna to jest to bajanie, i łatwo wtedy o wypadek, na co dowodem może być wspomniane wyżej poparzenie. Jeśli zaś chodzi o artykuł który cytujesz to mam kilka zastrzeżeń:

*na NCBI jest tylko jego abstract (wstęp), w którym nie ma słowa o metodach ani wnioskach płynących z badania, wspomniano jedynie, że badana mieszanina obniża odczyn zapalny.

*Badanie dotyczy mieszaniny jodku sodu i kwasu tiooktanowaego (liponowego), a nie jodku sodu i amoniaku który jest substancją toksyczną i silnie żrącą

*w badaniu substancją aktywną jest właśnie kwas liponowy, który jest koenzymem wielu enzymów ludzkiego ciała, posiada też właściwości chelatujące; do jego aktywności jako kofaktora konieczne są jony jak np. sód z jodku sodu.

*działanie kwasu liponowego n, iż stymuluje on działanie cyklooksygenazy, która uczestniczy w syntezie kwasu arachidonowego będącego jednym z prekursorów prostaglandyn, które w naszych organizmach odpowiadają m in za reakcje zapalne oraz reakcje bólowe.

*kwas liponowy stymuluje cyklooksygenazę, jest to w przypadku działań tych leków (leków przeciwzapalnych) dziwne, ponieważ wszystkie nowoczesne niesteroidowe leki przeciwzapalne hamują działanie cyklooksygenazy żeby prostaglandyny nie powstawały. Dlaczego? Czyżby nowe leki (Ketoprofen, paracetamol, ibuprofen) nie działały? Odpowiedz jest prosta:

*cytowany artykuł napisano w 1978 roku a to w skali postępu w medycynie strasznie dawno. Zgodzę się, że wiele leków i metod opracowanych jeszcze dawniej jest w użyciu do dziś, ale proszę mi wierzyć nie wszystkie. Dziś wiemy już, że synteza prostaglandyn może wzmagać stany zapalne, jakkolwiek działa również przeciwbólowo.

Podsumowując- przestarzałą metodą zaproponowaną w cytowanym artykule można wyrządzić sobie więcej krzywdy niż pożytku. W treści należy wniknąć a nie tylko czytać tytuł. Co do reklamy hallufixa- cóż z mojej strony nie jest to reklama a jedynie komentarz profesjonalistki. Znam swój obszar badawczy dosyć dobrze i wiem które rzeczy mogą być skuteczne, które są skuteczne, o których nie wiadomo jak działają, a które nie działają na pewno. Wszystkich zainteresowanych tematyką leczenia haluksów odsyłam też na:

http://www.haluksy.blog.pl
http://www.hallufix.pl
http://www.adlatus/haluksy.pl

Pozdrawiam.

PostNapisane: Śr mar 31, 2010 12:56 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, zaczełam stosować okłady z amoniaku i jodyny .Czy normalne jest że mieszanka co dziennie robi się coraz jaśniejsza?

PostNapisane: Śr lut 23, 2011 10:00 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zachecam do wypelnienia ankiety pod adresem http://zdrowe_stopy.republika.pl/ankieta.html . Jesli ankieta nie dziala to moge podeslac na maila (moj adres: martyna_23 'malpa' op.pl). W zamian za wypelnienie anonimowej ankiety oferuje ocene stanu zaawansowania deformacji na podstawie jej wynikow. Zbieram w ten sposob materialy do pracy ktora pisze.

PostNapisane: Wt cze 07, 2011 3:39 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Leczenie haluksów może mieć różny przebieg i różnie trwać, w zależności od ich stanu. Jest jonofreza, leczenie zapobiegawcze, operacje...

PostNapisane: Cz gru 01, 2011 11:40 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zacytuję samą siebie: "Witam, pisałam pracę na temat metod korekcji koślawego palucha (halluksy), przeprowadzałam ankietę na temat zdrowia stóp ze szczególnym uwzględnieniem tego schorzenia.

Ponieważ ilość osób biorących udział w ankiecie przekroczyła moje oczekiwania, ankieta jest cały czas dostępna. Zadaniem jej jest właśnie ocena 'stanu zdrowia' stóp. "

Adres ankiety to https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... E6MQ#gid=0
lub http://skroc.pl/halluksy :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]