Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr sty 17, 2018 1:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: świat się zmienia, forum też, czyli wiosenny face lifting :)
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 1:54 am 
administrator
administrator

Witam
Jak już zapewne wielu z Was zauważyło, na forum zaszły spore zmiany. Jako sprawca tego zamieszania chciałbym przedstawić pokrótce ich listę:

Po pierwsze, został zmieniony układ działów - większość dotychczasowych została połączona w większe, tematyczne grupy, dzięki czemu ich liczba została trzykrotnie zmniejszona. Działy, które dotychczas funkcjonowały samodzielnie, teraz są podforami dużych grup tematycznych. Ich nazwy się w większości nie zmieniły, więc powinniście odnaleźć je bez trudu.

Po drugie, od dziś obowiązuje nowy, znacznie bardziej rozbudowany regulamin forum. Z doświadczenia wiem, że mało kto do niego zagląda ;) ale mimo wszystko namawiam, aby wszyscy użytkownicy go przeczytali. Ot, choćby dlatego, że pojawiło się w nim sporo pojęć i - niestety, ale tak musi być - sporo zakazów, których nie było w dotychczasowym regulaminie. Warto się więc z nimi zapoznać, żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień z administracją czy moderatorami.

Po trzecie, został znacznie rozbudowany system zgłoszeń naruszeń regulaminu forum, co, rzecz jasna, wiąże się z nowym regulaminem forum ;)

Po czwarte, wreszcie został usunięty problem ze wstawianiem awataru, a na dodatek można teraz wstawiać prawie trzykrotnie większy objętościowo obrazek niż to było do tej pory 8)

Po piąte, zostało wprowadzonych kilka mniejszych i niewidocznych dla użytkowników zmian, które poprawiają komfort i szybkość działania forum (np. usunięcie wielu nieaktywnych kont).

Ponieważ z doświadczenia wiem, że dobre forum to takie, na którym panuje dobra współpraca między administracją a użytkownikami, liczę na Waszą współpracę przy dalszych zmianach, a jest ich planowanych jeszcze sporo. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, również krytyczne, bo każda pozwala stworzyć lepsze forum. Jednocześnie liczę na odrobinę wyrozumiałości, jeżeli niektóre ze zmian się nie spodobają lub w wyniku ich wprowadzania wystąpią jakieś problemy z funkcjonowaniem forum - gdyby coś takiego się pojawiło, proszę o kontakt na PW lub mejla. Oczywiście swoje uwagi można również dopisać na forum, pod tym postem ;)

Pozdrawiam
[-] administrator forum

Tytuł: Re: świat się zmienia, forum też, czyli wiosenny face liftin
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 9:16 am 
Natchniony
Natchniony

:victory:

Ja i tak czekam az forum zmieni swoj wyglad całkowicie.
tak jak pisalem wczesniej wczoraj przez chwile jak odpaliem forum to az mnie zamurowalo. na PLUS :D :D:D:D

i dalej chcialbym aby mozna bylo zamieszczac filmy z Youtube za pomoca BBcode.

mimo to za wszystkie zmiany dziekuje.
zycze milego dnia.

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 4:03 pm 
administrator
administrator

Witam
Całkowita zmiana wyglądu forum jest na razie niemożliwa, stąd użycie określenia face lifting, czyli wprowadzenia tylu zmian i odświeżenia wyglądu, na ile jest to obecnie technicznie możliwe. To, co można już dziś zobaczyć, to dopiero początek, w planie jest jeszcze dodanie kilku miłych dla użytkowników dodatków, ale na razie nie bedę uprzedzał faktów, żeby nie zapeszyć ;)

Co do wstawiania filmów z YouTube, to muszę powtórzyć, że obecnie nie, ale w przyszłości być może taka opcja się pojawi.

Pozdr.

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 4:33 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nareszcie ktoś się wziął za to! Ale lepiej późno niż wcale...

Zobaczymy na jak długo starczy rozpędu, za mojej pamięci już kilka takich akcji było.

Podstawa to kilku dobrych moderatorów...

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 4:57 pm 
administrator
administrator

Ano, ktoś się wreszcie za to wziął. Plany są, pomysłów nie brakuje, zapału też nie, więc powinno być dobrze ;)

j. napisał(a):
Podstawa to kilku dobrych moderatorów...

Ze swojej strony mogę obiecać, że za priorytet przyjmę jak najwyższą jakość moderowania forum, bo im lepsi moderatorzy, tym lepsze forum. A dobry moderator to nie tylko taki, który siedzi całymi dniami na forum i tropi nieregulaminowe posty, ale taki, który potrafi nawiązać z użytkownikami pewną więź, być takim starszym kolegą, który pogada, doradzi, a kiedy trzeba, pogrozi palcem. Oczywiście wiele zależy też od samych użytkowników, ale wyznaję zasadę, że lepiej żyć na przyjacielskiej stopie, niż toczyć niepotrzebne wojenki. To taki wniosek z mojej wieloletniej przygody z moderowaniem i administrowaniem forami.
Dodam, że w planach jest wzmocnienie obecnej załogi kilkoma osobami, które mają już doświadczenie w pracy moderatora. Zostanie też zmieniona struktura obsługi forum, o czym można przeczytać w nowym regulaminie (pojawi się funkcja supermoderatora).

Pozdr.

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 5:00 pm 
Natchniony
Natchniony

Administrator napisał(a):

Co do wstawiania filmów z YouTube, to muszę powtórzyć, że obecnie nie, ale w przyszłości być może taka opcja się pojawi.

Pozdr.

dziekuje za odpowiedz:D

rowniez pozdrawiam

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 5:26 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ano, ktoś się wreszcie za to wziął. Plany są, pomysłów nie brakuje, zapału też nie, więc powinno być dobrze ;)
I dobrze! :P
Cytuj:
za priorytet przyjmę jak najwyższą jakość moderowania forum, bo im lepsi moderatorzy, tym lepsze forum
Ciężki orzech do zgryzienia, modowie z doświadczeniem są poszukiwani nie tylko tu. Na forum którym adminuję od "już" poszukuję 2 - 3 ale to dobrych, bo forum ciężkie do moderacji - i nie mogę znaleźć. Zgłasza się młodzież z dobrymi chęciami, oczywiście zero doświadczenia, daję im jeden dział i po kilku tygodniach muszę odebrać uprawnienia. Utrudnieniem dla niektórych jest fakt że forum działa na skrypcie IPB - inna obsługa.

PS. Jeżeli będziesz potrzebował konsultacji - proszę na PW, pomogę na ile czas pozwoli. :D

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 6:32 pm 
administrator
administrator

Owszem, niełatwo "zdobyć" dobrego moderatora, który nie tylko potrafi dobrze posługiwać się panelem, ale ma na tyle zimnej krwi, by ugasić iskry, które czasami lecą na forum ;) Przez kilka lat "pracowałem" - cudzysłów, bo nikt mi za to nie płacił ;) - na wielkim, ogólnopolskim forum, gdzie było trzech administratorów, kilkunastu supermoderatorów i blisko setka moderatorów, więc wiem, z czym to się je. Tu skala wyzwań jest zdecydowanie mniejsza, co nie znaczy, oczywiście, że można zrezygnować z wysokich wymagań odnośnie jakości moderacji. Dlatego też - tu pięknie dziękuję za deklarację współpracy - nie przewiduję pozyskiwania moderatorów z zewnątrz, poza tymi, którzy już na forum działają, ponieważ mam pod ręką grupę osób, którą: a) doskonale znam, b) wiem, co potrafią, c) mogę ich bezpośrednio kontrolować ;) d) jest to na tyle liczna grupa, że - kiedy kwestie organizacyjne zostaną rozwiązane - zaspokoi potrzeby forum. I na tym chcę się oprzeć

Pozdrawiam

ps. @Kubata - staram się zawsze i wszystkim odpowiadać, o ile tylko czas pozwala. To też taki nawyk z dawnych czasów ;)

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 6:44 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

gdzie było trzech administratorów, kilkunastu supermoderatorów i blisko setka moderatorów, więc wiem, z czym to się je.
Z ciekawości - co to było za forum? Przypadkiem nie elektroda?

PostNapisane: Cz maja 13, 2010 8:33 pm 
administrator
administrator

j. napisał(a):
Z ciekawości - co to było za forum? Przypadkiem nie elektroda?

Nie, to nie była elektroda ;) Było to forum pewnej gry - by uniknąć kryptoreklamy nie wymienię jej nazwy. Podpowiem tylko, że i tam moim znakiem rozpoznawczym było to ogniste oko z awataru, więc może ktoś się domyśli o jaką grę chodzi. Zwłaszcza że był bardzo popularna nie tylko w Polsce, ale i na świecie ;)

Pozdr.

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 9:40 am 
Ekspert
Ekspert

Kiedyś czytałem, że na pewnym forum, wraz z najwyższą rangą, dodawano userom opcję "usuwania i moderowania postów " przez samych userów, a moderator sprawdzał jedynie - w razie zgłoszenia, zaskarżenia, czy dany post został słusznie usunięty, wymoderowany.
Skoro moderator nie ma czasu na przeglądanie całego forum, to niech by tylko znalazł czas na zapoznanie się ze swoją skrzynką i koszem.
Stałym i zaangażowanym w forum wm.pl userom, zależy na tym forum, ale okresowe czy czasowe zaangażowanie się "sił politycznych" i "niezidentyfikowanych obiektów latających" itp. sprawia, że robi się ... duszno.
To po co są rangi, skoro (są one bardzo pomocne :idea: ) nic one nie dają, ponadto ?

PLAGIATOR - ALFONS CUDZYCH TALENTóW !!!

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 1:57 pm 
Forumowy As
Forumowy As

forum mragowa jest slabo moderowane.

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 2:45 pm 
administrator
administrator

@Mc'FLY - Na każdym forum ranga jest swojego rodzaju wyznacznikiem aktywności użytkownika. Nie jest to może najdoskonalszy system (np. na Onecie zaliczają posty typu "popieram" albo "10/10", czyli czysty spam), ale lepszego na razie nie wymyślono ;)

Jeśli chodzi o dawanie użytkownikom z wysoką rangą uprawnień moderatorskich, to jestem temu zdecydowanie przeciwny. Właśnie po to są moderatorzy, żeby użytkownik nie musiał się bawić w czyszczenie wątków czy uganianie się za niesfornymi trollami ;)

Pytasz "po co rangi, skoro nic nie dają?". Otóż po pierwsze, wchodząc w jakiś wątek i widząc rangę/rangi dyskutujących w nim użytkowników, od razu możesz ocenić, czy masz do czynienia z doświadczonym użytkownikiem, czy początkującym. W tym pierwszym przypadku możesz mieć prawie pewność, że nie jest to forumowy krzykacz czy troll, bo tacy zazwyczaj dość szybko kończą karierę na forum ;)
Po drugie, użytkownik z wysoką rangą będzie mógł liczyć na pewne przywileje niedostępne dla innych, np. ustawić sobie własną, specjalną rangę.
Po trzecie, na wielu forach moderatorów rekrutuje się właśnie spośród użytkowników z wysoką rangą, czyli z dużym doświadczeniem i dobrą znajomością zasad panujących na forum.
Jak więc widać, rangi nie są takie złe ;)

Highlander napisał(a):
forum mragowa jest slabo moderowane.

Niestety, jest to bolączka nie tylko Mrągowa... Jak już wspominałem, zmiana tej sytuacji jest dla mnie priorytetem. Mam nadzieję, że pozytywne efekty zobaczycie już wkrótce.

Pozdr.

PostNapisane: Pt maja 14, 2010 6:19 pm 
Ekspert
Ekspert

Dziękuję za odpowiedź.
Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł sobie sam wymyślić
i nadać sobie, ... swoją rangę. :shock:

Daj znać, kiedy to ma nastąpić, bo nic nie wiadomo na ten temat.
Regulamin też milczy, chyba że to dopiero przymiarka.

PLAGIATOR - ALFONS CUDZYCH TALENTóW !!!

PostNapisane: So maja 15, 2010 3:18 pm 
administrator
administrator

Nowe rangi powinny się pojawić wkrótce. Nie podam konkretnego terminu, ponieważ nie zależy to wyłącznie ode mnie, zmianę musi zaaprobować właściciel forum. W każdym razie projekt jest już gotowy - rang ma być więcej, ma się też zmienić ich graficzne oznaczenie.
Po akceptacji projektu na forum pojawi się odpowiednia informacja, a w regulaminie pojawi się zapis o możliwości ustawienia własnej rangi po uzyskaniu określonej liczby postów.

Pozdr.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]