Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz kwi 26, 2018 9:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: świat się zmienia, forum też, czyli wiosenny face liftin
PostNapisane: N cze 27, 2010 3:39 pm 
Natchniony
Natchniony

" świat się zmienia, forum też, czyli wiosenny face lifting :) "

Ale na zadanie pytania do redakcji/adminów odpowiedzi nadal brak...

***AdaM*** - czyt. Adam :)

PostNapisane: N cze 27, 2010 6:42 pm 
administrator
administrator

***AdaM*** napisał(a):
Ale na zadanie pytania do redakcji/adminów odpowiedzi nadal brak...

A na jakież to pytanie nadal brak odpowiedzi?

PostNapisane: N cze 27, 2010 9:04 pm 
Natchniony
Natchniony

Administrator napisał(a):
A na jakież to pytanie nadal brak odpowiedzi?

:?: Ja rozumiem ,że adminy może i mają trochę roboty chociaż nie wiem czy są wolontariuszami czy ktoś im płaci ale ignorancja ?
Na jakie pytania? proszę zajrzeć na wątki w 'temacie' np. : viewforum.php?f=17

Kilka przykładów :
(mój temat)
viewtopic.php?f=17&t=22694 / 32376 / 1877
--------
viewtopic.php?f=17&t=26344
--------
I zapewne wiele innych można znaleźć...

PostNapisane: N cze 27, 2010 9:11 pm 
administrator
administrator

Hmmm, trochę trudno odpowiadać na pytania zadane często kilka lat temu... Poza tym wiele problemów zostało rozwiązanych, forum funkcjonuje dziś - co chyba widać? - w zmienionej formie, nie ma spamu, bootów, reklam, jest moderacja.

Ale skoro pojawił się taki zarzut, że administrator - a jest tylko jeden - nie reaguje, to postaram się niejako hurtem problem załatwić:
kalion napisał(a):
Witam, do kogo zgłosić się w sprawie usunięcia konta na forum?

Do mnie ;)

Pies z łąki napisał(a):
Czytam forum wątek po wątku i lekkie zniesmaczenie mnie ogarnia. Mnóstwo spamu, mnóstwo głupich wcinek nie na temat, mnóstwo zgłoszonych moderatorom postów do wycięcia / zmoderowania... I co? Ano nic.
Czy ktoś moderuje na tym forum?

"Ano nic" jest już czasem przeszłym. Owszem, moderacja, łagodnie mówiąc, mocno kulała. Dziś zgłoszenie nie czeka dłużej niż 12 godzin; w praktyce jest to znacznie krócej.

Marciashka napisał(a):
Po sporej przerwie wróciłem na wm.pl i jestem załamany. To jakaś masakra. Praktycznie brak informacji z regionu i miasta, a te które są pisane były chyba przez praktykantów (warstwa merytoryczna i językowa są jest na to dowodem ). Część tekstów to kalki z innych źródeł.

Za stronę merytoryczną i tekstową portalu wm.pl nie odpowiadam, więc nie jestem właściwym adresatem skargi. Rozumiem, że domena, w której funkcjonuje forum, może być myląca, ale wszelkie uwagi odnośnie portalu należy kierować do redakcji portalu.

***AdaM*** napisał(a):
SPAM , BOTY i gadanie o byle czym....

czemu WM.pl nie przyznaje użytkownikom z miast roli modów?

Jak wspomniałem wyżej, spam i boty zostały wyeliminowane i dopóki ode mnie będzie to zależało, na forum miejsca nie znajdą.
Jeżeli chodzi o przyznawanie użytkownikom praw moderatorskich, to na przeszkodzie stoją wymogi prawne, jak chociażby ustawa o ochronie danych osobowych.

MobyDick napisał(a):
Tworzę ten wątek, gdyż coś mi nie wychodzi z animowanymi GIF-ami, które zapisuję w "Fotosiku" i linkuję w TYM Forum.
(...)
Oto GIF, zapisany w Fotosiku "dawno":
Obrazek

Ludzik się kłania, jak należy, więc problemu nie ma. Na marginesie, wina leżała po stronie Fotosika, nie forum.

Rocky napisał(a):
Dlaczego mi ktoś wymoderował stopke?
Zasadniczo w całym Internecie, na forach jest przyjęta zasada, że w stopce użytkownik może mieć linki, nawet reklamowe, stopka należy do niego i nie jest uznawana za spam. Dlaczego na forum wm.pl jest inaczej?

Stopka, czyli podpis, została (tak przypuszczam, ponieważ nie była to moja sprawka) zapewne usunięta, ponieważ zawierała link reklamowy. I wbrew opinii, że na forach przyjęta jest reguła, że stopka (podpis) stanowi świętość i administracja w nią nie ingeruje, nie jest to prawda. Jeżeli podpis łamie regulamin forum, jest usuwany. Stosowny zapis można znaleźć w regulaminie forum.

Chyba na większość pytań odpowiedź została udzielona. Gdyby były jakieś inne, do dyspozycji jest ten temat, ten dział i oczywiście, jak zawsze, moje PW.

Pozdr.

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 5:44 pm 
Natchniony
Natchniony

Jeżeli chodzi o przyznawanie użytkownikom praw moderatorskich, to na przeszkodzie stoją wymogi prawne, jak chociażby ustawa o ochronie danych osobowych.

Hmmm... ustawa o o.d.o. a jakie na tym forum są dane? ani imienia ani nazwiska?
Myślę ,że prostym rozwiązaniem było by dodanie do regulaminu pkt. dot. przyznania zgody użytkowników na 'obrót' wew dla dobrego funkcjonowania forum.

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 6:09 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak wspomniałem wyżej, spam i boty zostały wyeliminowane i dopóki ode mnie będzie to zależało, na forum miejsca nie znajdą.
??
Pierwszy raz o tym czytam a pełnię funkcję Admina na dwóch dużych forach.
Jakie wymogi prawne? Jakie dane osobowe? Nick? Ew. jakieś dane kontaktowe do wiadomości administracji forum.
Moderator musi mieć po temu odpowiednie predyspozycje, umiejętności, czas, chęci i zaufanie Administracji.

Inna sprawa że znaleźć dobrego moderatora to jest ostatnio problem... każdy pyta o kasę... :(

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 6:35 pm 
Natchniony
Natchniony

j. napisał(a):
Inna sprawa że znaleźć dobrego moderatora to jest ostatnio problem... każdy pyta o kasę... :(

Co do innych forów się nie wypowiem ale w WM.pl w moim mieście z chęcią kilka osób podjęło by się 'moda' ale niestety... władza przeciwna ;)
/nieodpłatnie - ofc/

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 7:13 pm 
administrator
administrator

***AdaM*** napisał(a):
Hmmm... ustawa o o.d.o. a jakie na tym forum są dane? ani imienia ani nazwiska?
Myślę ,że prostym rozwiązaniem było by dodanie do regulaminu pkt. dot. przyznania zgody użytkowników na 'obrót' wew dla dobrego funkcjonowania forum.

1. Nie tylko imię czy nazwisko podlega ochronie, dotyczy to również adresów e-mail czy IP.
2. Już informowałem, że nie będzie moderatorów spośród użytkowników. To rozwiązanie funkcjonowało na forum przez pewien czas. Efekty chyba wszyscy widzieli.

j. napisał(a):
Pierwszy raz o tym czytam a pełnię funkcję Admina na dwóch dużych forach.
Jakie wymogi prawne? Jakie dane osobowe? Nick? Ew. jakieś dane kontaktowe do wiadomości administracji forum.

Hmmm... Zatem gratuluję uniknięcia wizyt na sądowej sali ;) A co podlega ochronie, wspomniałem wyżej.

j. napisał(a):
Moderator musi mieć po temu odpowiednie predyspozycje, umiejętności, czas, chęci

Tu się całkowicie zgadzam.

j. napisał(a):

Tego problemu akurat nie mam ;)

Pozdr.

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 7:26 pm 
Natchniony
Natchniony

Forum WM.pl to nie 'twoja-klasa' nie wystarczy przyciągnąć użytkowników trzeba ich też utrzymać niestety po wypowiedziach admina widać ,że raczej im to lotto no cóż... szkoda.

PostNapisane: Wt cze 29, 2010 8:06 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hmmm... Zatem gratuluję uniknięcia wizyt na sądowej sali ;) A co podlega ochronie, wspomniałem wyżej.
Nie ma obawy, od obsługi prawnej jest właściciel forum. Oprócz tego u mnie jednym z moderatorów jest prawnik. :D

W dalszym ciągu nie rozumiem w czym problem z danymi osobowymi moderatorów. Przecież tego nie podaje się "na publikę". Czyli są poufne.

PostNapisane: Śr cze 30, 2010 12:29 am 
Natchniony
Natchniony

Panowie szlachta, nie widzicie, nie rozumiecie, że wszyscy staniemy się równie ważnymi userami tego poczytnego miejsca. Skoro Administrator ogarnie całość spływających postów to brawo, jestem pełen podziwu.
Tylko zastanawia mnie mnogość tematów, zagadnień, lokalnych klimatów i tematów jakie ów Administrator bierze na swoje barki. Żeby nie przerodziło to się w wycinanie czegoś co stanowi meritum tematu a przez jednego z zabierających głos zostało głoszone go moderacji z uwagi na błachostkę. Jeśli tak będzie to może się okazać, że ludzie przestaną tu zaglądać. Tak już było, kiedy uwolniono forum dla niezarejestrowanych, a potem ponownie wprowadzono obowiązek rejestracji. Forum najpierw wybuchło falą postów, obelg, wulgaryzmów, prywatnych "wycieczek", a potem po ponownym wprowadzeniu obowiązku rejestracji umarło na ponad 2 miesiące. Jestem przeciwny "scentralizowanej" władzy admina, nie jest on bowiem w stanie zrozumieć lokalnych sytuacji, lokalnych tematów tudzież dygresji w wypowiedziach ludzi z poszczególnych miast i zabierających głos w tematach tak szerokich, że wikipedia to przy tym pikuś. Skończy się na tym, że każdy każdego będzie podawał do moderacji, bo ma inne zdanie, Admin się zamota a forum umrze. Pozwólcie ludziom z miast, znającym lokalne tematy, bolączki, zainteresowania, znającym lokalne społeczeństwo opiekować się forami ich miast oczywiście we współpracy z naczelnym Adminem. Scentralizowanie władzy już kiedyś przerabialiśmy i na dobre nam to nie wyszło.

Cysorz to ma klawe życie ....

PostNapisane: Śr cze 30, 2010 2:36 am 
administrator
administrator

***AdaM*** napisał(a):
Forum WM.pl to nie 'twoja-klasa' nie wystarczy przyciągnąć użytkowników trzeba ich też utrzymać niestety po wypowiedziach admina widać ,że raczej im to lotto no cóż... szkoda.

Drogi Adamie - mam nadzieję, że ta odrobina poufałości nie zostanie źle odebrana - nie rozumiem, skąd Twój pesymizm i krytyka. Wszystkie zmiany, które wprowadziłem, miały na celu właśnie utrzymanie użytkowników, którym naprawdę na forum zależy i którzy tu znajdują miejsce do dyskusji. Właścicielowi forum zapewne się moje słowa by nie spodobały, ale wolę mieć 1000 aktywnych i zaangażowanych w życie forum użytkowników niż 10 000 spamerów.
I - jak kilkakrotnie już podkreślałem - jestem otwarty na wszelkie sugestie i pomysły użytkowników, bo to dla nich jest forum, a nie dla mnie. Ja tu tylko sprzątam ;)

Czy naprawdę uważasz, że w ostatnim czasie forum stało się gorsze czy mniej przyjazne dla użytkowników? Czy naprawdę wyznacznikiem poziomu forum ma być tylko to, że rekrutuje się moderatorów spośród użytkowników? Czy nie doceniasz faktu, że administrator - w przeciwieństwie tego, co było do tej pory - nie unika kontaktu z użytkownikami, dyskutuje z nimi, wysłuchuje ich, odpowiada szybko i na każde, nawet niewygodne pytania?

Nie będę w szczegółach zdradzał sekretów kuchni, ale powiem, że osobie, która namówiła mnie do zajęcia się forum, zajęło to sporo czasu. A mi sporo nerwów napsuła (i wciąż psuje) walka o utrzymanie forum w takim kształcie, w jakim obecnie funkcjonuje. Nie chodzi mi o wzbudzenie współczucia, tylko o odrobinę zrozumienia i docenienia wielu nieprzespanych nocy, które poświęciłem w pierwszych dniach mojego administrowania na czyszczenie forum i doprowadzania go do porządku. Żeby nie być gołosłowny, zdradzę, że liczba usuniętych postów i wątków - spamu, reklam, boot-postów itp. - grubo przekroczyła 10 000. Przekładając to na język sportowy - w końcu mamy mistrzostwa świata w piłce nożnej - jest to jakieś 30 meczów dzień po dniu ;)
Zwróć zresztą uwagę, że jest wpół do trzeciej, a ja odpisuję na wasze posty ;)

j. napisał(a):
Nie ma obawy, od obsługi prawnej jest właściciel forum. Oprócz tego u mnie jednym z moderatorów jest prawnik. :D

Z tym właścicielem nie do końca jest tak, jak w cytacie. Administrator odpowiada na równi z właścicielem (i użytkownikiem, który nabroił) za przewinienia, o ile jego działania zostałyby uznane za "opieszałe i umożliwiające szerzenie informacji niezgodnych z prawdą". Dlatego moderatora prawnika zawsze warto mieć, to fakt. Na szczęście na tym forum administratorem jest osoba, która, choć żadnej aplikacji nie popełniła, na prawie zna się całkiem nieźle - i tu z rozrzewnieniem wspominamy studenckie czasy ;)

j. napisał(a):
W dalszym ciągu nie rozumiem w czym problem z danymi osobowymi moderatorów. Przecież tego nie podaje się "na publikę". Czyli są poufne.

Ależ tu nie chodzi o dane osobowe moderatorów, lecz użytkowników ;) Po prostu te dane mają być chronione jak najlepiej. Umożliwienie pozyskania tych danych osobom z zewnątrz zawsze niesie ze sobą ryzyko ich ujawnienia. Moją rolą jest zminimalizowanie tego ryzyka.

Kowallus napisał(a):
Panowie szlachta, nie widzicie, nie rozumiecie, że wszyscy staniemy się równie ważnymi userami tego poczytnego miejsca. Skoro Administrator ogarnie całość spływających postów to brawo, jestem pełen podziwu.

Powiem tak - jesteście tu najważniejszymi osobami. To wy tworzycie to forum, to od was zależy to, jak forum wygląda i funkcjonuje. Administrator czy moderator ma być tylko i wyłącznie waszym pomocnikiem i stróżem pilnującym, aby forum nie było zaśmiecane.
A jeśli chodzi o ogarnianie całości pojawiających się na forum postów, to zdradzę, że nie niej jest to w tej chwili takie trudne, jeżeli ma się trochę doświadczenia i robi się to systematycznie ;)

Kowallus napisał(a):
Tylko zastanawia mnie mnogość tematów, zagadnień, lokalnych klimatów i tematów jakie ów Administrator bierze na swoje barki. Żeby nie przerodziło to się w wycinanie czegoś co stanowi meritum tematu a przez jednego z zabierających głos zostało głoszone go moderacji z uwagi na błahostkę. Jeśli tak będzie to może się okazać, że ludzie przestaną tu zaglądać.

Ostatnią rzeczą, jaką robi administrator (moderator), jest ingerencja w treść postów. Jeżeli jest zgłoszenie naruszenia regulaminu forum, "obróbce" podlega tylko post ów regulamin naruszający i to tylko i wyłącznie w taki sposób, aby usunąć z niego treści niezgodne z regulaminem. Jestem zwolennikiem wolności słowa i dopóki będę miał sześć zielonych gwiazdek na tym forum, ta zasada będzie święta.

Kowallus napisał(a):
Tak już było, kiedy uwolniono forum dla niezarejestrowanych, a potem ponownie wprowadzono obowiązek rejestracji. Forum najpierw wybuchło falą postów, obelg, wulgaryzmów, prywatnych "wycieczek", a potem po ponownym wprowadzeniu obowiązku rejestracji umarło na ponad 2 miesiące.

To był duży błąd. Ta sytuacja już się nie powtórzy.

Kowallus napisał(a):
Jestem przeciwny "scentralizowanej" władzy admina, nie jest on bowiem w stanie zrozumieć lokalnych sytuacji, lokalnych tematów tudzież dygresji w wypowiedziach ludzi z poszczególnych miast i zabierających głos w tematach tak szerokich, że wikipedia to przy tym pikuś. Skończy się na tym, że każdy każdego będzie podawał do moderacji, bo ma inne zdanie, Admin się zamota a forum umrze.

Spokojnie, taka sytuacja nam nie grozi. Zgłoszenie naruszenia regulaminu forum nie oznacza automatycznego jego uznania. Wiele tego typu zgłoszeń odrzuciłem jako bezzasadne i zapewne wiele jeszcze odrzucę ;)

Kowallus napisał(a):
Pozwólcie ludziom z miast, znającym lokalne tematy, bolączki, zainteresowania, znającym lokalne społeczeństwo opiekować się forami ich miast oczywiście we współpracy z naczelnym Adminem. Scentralizowanie władzy już kiedyś przerabialiśmy i na dobre nam to nie wyszło.

Administrowanie forum nie ma wiele wspólnego ze scentralizowaniem władzy. Tu nie chodzi o jeden, jedyny "święty" wyznacznik poprawności moralnej i doboru pięknych słówek. Wręcz przeciwnie - widzicie, że coś złego dzieje się w waszym mieście? Głośno o tym mówcie. Tak, właśnie do tego was zachęcam. I wcale nie jest wam do tego potrzebny moderator z waszego miasta. Wystarczą wam chęci i świadomość, że administrator tego forum jest zwolennikiem wolności słowa.
Dla zachęty dodam, że odkąd administruję forum, wasze niewygodne dla władzy słowa skutkowały już kilkakrotnie skargami na mojej skrzynce pocztowej. I wszystkie te skargi zostały przeze mnie rozpatrzone negatywnie ;)

Pozdr.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]