Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest So sty 20, 2018 6:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przykład kłopotów z animowanymi GIF-ami z "Fotosika&quo
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 11:22 pm 
Ekspert
Ekspert

Tworzę ten wątek, gdyż coś mi nie wychodzi z animowanymi GIF-ami, które zapisuję w "Fotosiku" i linkuję w TYM Forum.
Link do tego wątku prześlę do administratora "Fotosika"

==========================================

W czym problem?

Do jakiegoś czasu wszystko działało dobrze, ale potem animowane GIF-y zapisane w "Fotosiku" i linkowane w forum stały się nieruchomymi!
Zróbmy przykład:

Oto GIF, zapisany w Fotosiku "dawno":
Obrazek
Zgodnie z "Właściwościami elementu " odczytanymi prawym klawiszem myszki w FireFoxie2:
- adres do niego = "http://images4.fotosik.pl/286/f43d6a3aa6306f46.gif"
- rozmiar = 4203 bajty

A teraz - zapiszę go sobie z tego właśnie adresu na dysk twardy jako "test.gif".
Na dysku ma on nadal 4203 bajty i w IrfanView - nadal się kłania, aż miło!

Z kolei - wyślę go z dysku twardego do mojego konta w Fotosiku przy pomocy "Fotosik Manager-a" (zresztą kopiowanie "po staremu" - wprost w Fotosiku daje efekty identyczne - jak dalej)

Z tego Managera wkleję "Pełen rozmiar na forum": Obrazek
- i już w podglądzie postu widzę, że "diabli wzięli", że przestał się ruszać, a rozmiar we "Właściwości elementu" TERAZ JUŻ WYNOSI 1266 bajtów!!!

Jeszcze, na wszelki wypadek, wpiszę go do tekstu postu w sposób identyczny jak GIF, który się ruszał, biorąc z "Fotosik Managera" "Bezpośredni link do zdjęcia", czyli "http://images6.fotosik.pl/23/96f5b81b7c6f0020.gif" :
Obrazek

I TO też nic nie pomaga!

Widzimy wyżej trzy obrazki ze zbiorów GIF.

Pierwszy ze zbioru zapisanego przeze mnie w Fotosiku ileś tam miesięcy temu.

Zaś dwa pozostałe - z DOKŁADNIE TEGO SAMEGO ZBIORU, nie poddanego jakiejkolwiek edycji - przed sekundami skopiowanego tylko z Fotosika i wkopiowanego do tego samego Fotosika Z POWROTEM - i NIC WIĘCEJ!

Co się więc "Fotosikowi" stało w kwestii GIF-ów animowanych w okresie tych kilku miesięcy.

Przedtem się DAWAŁO wkopiować tam ruchome GIF-y i korzystać z nich, a teraz się NIE DAJE.
DLACZEGO?

Może nie wiem czegoś o NOWYCH procedurach?

Pozdrawiam
PS nieśmiało dodam, że dawniej korzystałem z Fotosika "za frico", a wczoraj za "PRO" zapłaciłem roczny abonament.
Czyli:
- za darmo lepsza usługa,
- a za pieniądze gorsza?

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 11:26 pm 
Ekspert
Ekspert

Nie wiem co mi się "w tytuł postu stało"?
Zakończyłem go zwykłym cudzysłowem i nie wiem kiedy mi się "przetransformował" w krzaczek?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 11:30 pm 
Ekspert
Ekspert

Fakt. Podobnykłopot.Od jakiegoś czasu próbuję wrzucić tu ponownie (z moich dokumentów) swój stary emblemat (format : gif) , ten sam który tu wcześniej dłuższy czas był. I nic. Nie udaje się. Kombinuję z pikselami i kilobajtami. Nadal nic. Próbuję z innym (również animowanymi)ze swojej kolekcji i też nic.
Problem w mojej czy forumowej maszynce?

Pozdrawiam!

Tytuł: Re: Przykład kłopotów z animowanymi GIF-ami z "Fotosika&quo
PostNapisane: Pt lis 07, 2008 11:51 pm 
Cieszę się, że znalazłam ten temat bo i ja mam taki sam problem. Teraz już wiem jest to WINA FOTOSIKA. Nie wiem tylko jak można go rozwiązać, bo bez gifów jest mi bardzo ciężko. Używam ich i na forach i na g-g i na skypie.
Może ktoś zna alternatywę do Fotosika? Dla mnie przestał już być atrakcyjny właśnie z powodu gifów.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]