Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr lut 21, 2018 7:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: W obronie kar cielesnych wobec dzieci...
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 4:36 pm 
Motto:
"Kto dobrze wychowuje swego syna, bedzie miał z niego korzyść
i wśród znajomych będzie się mógł nim chlubić."
(Mądrość Syracha 30,2)

Do niedawna myślałem, że tylko karierowicze z parlamentarnej lewicy z uporem godnym lepszej sprawy próbują walczyć o bezstresowe wychowanie dzieci i sądowe karanie rodziców, którzy wobec nich stosują kary cielesne.
Od 19 września 2008r. informowano w mediach, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad ustawą zakazującą karania cielesnego dzieci przez rodziców.
Gdyby rzecz doszła do skutku, to rodzice czy opiekunowie łamiący ów akt prawny mieliby być kierowani na specjalne terapie, po których nauczeni byliby postępowania z niegrzecznymi dziećmi.
A gdyby to nie pomogło, takim rodzicom odbierze się prawo do opieki nad swoimi pociechami, te zaś oddanoby do rodzin zastępczych lub domów dziecka. Wszystko dla dobra dzieci.
Tylko co potem, jeśli dziecko zatęskni za rodzicami, którzy sporadycznie dawali klapsa?
Gdzie prawdziwe dobro dziecka?
Oto, co pani minister Fedak nam szykuje.

Potem była jakże osłabiająca czujność wielu cisza i w styczniu 2009 roku odgrzano temat w mediach.

Moim zdaniem, nie wolno zakazywać stosowania w wyjątkowych sytuacjach kar cielesnych wobec dzieci, gdyż niekiedy są one konieczne, by wychować je na ludzi.
Nadto taka umiarkowana przemoc fizyczna jest mniejszym złem niż przemoc psychiczna i emocjonalna, które skuteczniej odzierają dzieci, a przyszłych dorosłych z godności (w myśl niektórych słowników jest to świadomość swojej wartości), wiary w swoje zdolności i siły.
Powinno się walczyć z nadużywaniem bicia, ale ręce precz od koniecznego używania kar cielesnych! Pocierpi ciało na co zasłużyło, a dusza się nie wykolei.

Zwolennikom i przeciwnikom kar cielesnych polecam obejrzany przeze mnie w listopadzie 1993r. polski film "Ojciec" z 1967r.
Motywem jest problem, z jakim borykał się łobuzowaty synalek prominenta.
Groziło mu usunięcie ze szkoły, jeśli do dyrektora nie przyjdzie jego ojciec. Ten był bardzo zająty, a i lepiej, żeby się nie dowiedział pewnych rzeczy, wiec koledzy wpadli na pomysł, by podstawić jakiegoś starszego pana. Na tę przysługę zgodził się pewien dorożkarz, bardziej z litości niż z chęci zarobku.
Udając notabla wysłuchiwał zarzutów, aż wpadł w gniew. Obiecał, że syn się poprawi, bo już nie będzie pobłażania. Wtedy dyrektorowi żal sie zrobiło chłopaka, lecz udawany ojciec nie dał się przekonać mówiąc: "Mnie ojciec lał, ojca dziadek..."., więc w jego rodzinie wszystkich należycie wychowano.

Jaki wniosek z tego godzenia podróży sentymentalnych z teraźniejszością?
Zobaczymy, co nam ustawodawcy podadzą do przestrzegania, obserwujmy, kto z parlamentarzystów głosował za takimi gniotami prawnymi i podczas przyszłych wyborów parlamentarnych zróbmy mądry użytek z tej wiedzy.
Karol Kuligowski

Tytuł: Re: W obronie kar cielesnych wobec dzieci...
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 3:38 pm 
Berbeć
Berbeć

Tak naprawdę punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jedni uważają, że pod żadnym pozorem nie wolno dotknąć dziecka, a inni, że na odwrót. A że Rząd pcha do tego łapy? http://familie.pl/profil/ula/532,Rozdaj ... -2010.html Tak nie powinno być!

Tytuł: Re: W obronie kar cielesnych wobec dzieci...
PostNapisane: Śr lis 09, 2011 11:03 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odświeżę troszkę. Ja jestem, by nie być. Jeśłi dziecko nie słuch ato prawie wyłącznie wina rodzica. Ja swoje wychowałem bez uderzenia :). Chwaliłem kiedy bylo trzeba, mówiłem czego nie wolno ronić bo będzie kara, a jak miała być kara to była, jak miała być nagroda to była, jak było coś obiecane to było. ja mogłem liczyć na syna a on przede wszystkim mógł liczyć na mnie. To bardzo trudne, nie zawsze udaje się do końca, ale warto próbować. polecam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]