Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N sty 21, 2018 4:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katolicy a aborcja
PostNapisane: Pt wrz 25, 2009 10:51 am 
Młodzik
Młodzik

Co katolik POWINIEN sądzić o aborcji? Tak - POWINIEN.
Bo kwestia aborcji nie jest dla katolika dowolnością - zasady są ściśle określone:

http://familie.pl/Blogi-7-9/b112p2081,A ... ienie.html

:mmm:

Tytuł: Re: Katolicy a aborcja
PostNapisane: Wt lis 06, 2012 1:49 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Każdy ma prawo decydować o swoim życiu i każda kobieta powinna mieć prawo do aborcji i żadni księża czy inni nawiedzeni faceci którzy nie zmarnują sobie życia nie mają prawa narzucać jej swojej woli

Ostatnio edytowano Cz lis 29, 2012 5:43 pm przez monika347, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Wt lis 27, 2012 7:04 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

dokładnie- ja mam wielki szacunek do babek, które decydują się urodzić dziecko, ale żadnej zmuszać nie zamierzam do rodzenia!
ja się swoimi dziecmi opiekuję, ale co gdyby moja żona miała wybór: sama wychowuje albo nie rodzi? bo ja okazalbym sie bucem? facetom latwo mowic: rodzcie, ale to czesto przez nas do aborcji dochodzi, bo dziewczyna zostaje z problemem sama

PostNapisane: Pt lis 30, 2012 10:11 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kwestia podejścia każdego z nas do tematu. Zaskakujące jest to jak ludzie łatwo oceniają. Problem ich nie dotyczy, więc łatwo wytykają kogoś palcem, nie wiedząc nawet przez co przechodzi kobieta. Albo sytuacje gdy następuje konflikt praw obywatelskich objętych konstytucją (dotyczące gwałtu chociażby, czy zagrożenia życia), a katolicyzmem (nawet nie będąc wyznawcą). Ile razy księża "chodzili" za kobietami, mówiąc o aborcji w odniesieniu do biblii, uniemożliwiając przy tym usunięcie ciąży, na którą mogą się legalnie zdecydować. Druga sprawa, że nie wszyscy lekarze, też chcą się decydować na taki krok, nawet jeśli zgodny z prawem. Kwestia aborcji i eutanazji nigdy nie będzie prosta, bo przecież chodzi o ludzkie życie

PostNapisane: Cz gru 06, 2012 5:09 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

To jest bardzo trudny temat i każdy może mieć własne poglądy na ten temat, które zapewne będą wynikały z tego w jakiej rodzinie się wychował i jakie ma doświadczenia. Jeśli ktoś w sąsiedztwie miał dużo nastoletnich matek, które nie potrafiły zapewnić dzieciom podstawowych rzeczy do życia i wychowywały nie wartościowych ludzi, a patologie to będzie za aborcją. Proste. Wiem jedno to, że jesteś katolikiem nie obliguje cię żebyś uważał tak samo jak księża. Wciąż jestem wolnym człowiekiem i możesz myśleć co chcesz.

PostNapisane: Cz gru 13, 2012 1:23 pm 
Berbeć
Berbeć

trudny temat ale wymaga szerokiej dyskusji. Na pewno nie powinien decydować o tym Kościół i księża którzy, nie mają zielonego pojęcia o temacie a ich wiedza jest czysto podręcznikowa.

PostNapisane: Pn lut 18, 2013 10:12 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

karuszka napisał(a):
trudny temat ale wymaga szerokiej dyskusji. Na pewno nie powinien decydować o tym Kościół i księża którzy, nie mają zielonego pojęcia o temacie a ich wiedza jest czysto podręcznikowa.

muszę Cię zasmucić - coraz cześciej ich wiedza jest praktyczna. W mojej gminie już 2 ma dzieci. Ale to sprawa z innej beczki - ksiądz tez człowiek jak to mówią, no i nie jest zakonnikiem.
Co do kwestii aborcji: po pierwsze zabrania nam tego wiara, po drugie już abstrahując od tego... nie wyobrażam sobie usunięcia ciąży, po prostu nie zrobiłabym tego w żadnym wypadku - nawet gdyby ciąża zagrażała mojemu zdrowiu i zyciu.

Byc może łatwo mi się mówi, bo miałam fajne dzieciństwo, świetnych rodziców, wspaniałego męża, cudowne rodzeństwo służące wsparciem, ale.. nie umiem zrozumieć kobiet, które usuwają ciąże.

Pozdrawiam wszystkich!

PostNapisane: Wt lut 19, 2013 10:53 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Aborcja to morderstwo

PostNapisane: Cz lis 21, 2013 12:57 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Aborcja to morderstwo to racja, jednak każda z kobiet powinna mieć prawo decyzji czy chce urodzić dziecko czy nie, to jednak jej ciało i to ona powinna o tym decydować

PostNapisane: Cz sty 09, 2014 2:19 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cieszę się panowie, że pozwalacie mieć kobiecie decyzje w tej sprawie.
Ja nie uważam, żeby aborcja była morderstwem. To tylko zygota.

PostNapisane: Śr sty 29, 2014 2:19 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

W jaki sposób wiara może narzucać sposób myślenia czy zdania na dany temat :) Księża czy kościół nie powinien się wypowiadać na tematy związane z rodziną małżeństwem i seksem. Chyba, że mają jakieś doświadczenie to nie powinni pełnić roli księdza.

PostNapisane: Cz kwi 03, 2014 2:07 pm 
Berbeć
Berbeć

Ja w tej sprawie jestem rozdarty bo nie wiem jak bym się zachował gdybym miał mieć dziecko z kobietą z którą tego dziecka nie chce. Ale aborcja przy ciąży z gwałtu albo kiedy płód jest naprawdę poważnie uszkodzony to jak najbardziej dopuszczam.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 10:00 pm 
Forumowy As
Forumowy As

karuszka napisał(a):
trudny temat ale wymaga szerokiej dyskusji. Na pewno nie powinien decydować o tym Kościół i księża ......................

Ani Kościół ani księża nie decydują o aborcji oni tylko wyrażają swoje poglądy na ten temat. Korzystają z wolności słowa.
O aborcji decyduje zazwyczaj kobieta abo matka i ociec dziecka.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 10:04 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Jurczyk.K napisał(a):
Aborcja to morderstwo to racja, jednak każda z kobiet powinna mieć prawo decyzji czy chce urodzić dziecko czy nie, to jednak jej ciało i to ona powinna o tym decydować

dziecko nie jest ciałem matki ale odrębną ludzką istotą, choć w ciele matki się rozwija.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 10:12 pm 
Forumowy As
Forumowy As

kaska00 napisał(a):
Cieszę się panowie, że pozwalacie mieć kobiecie decyzje w tej sprawie.
Ja nie uważam, żeby aborcja była morderstwem. To tylko zygota.

Zygota to termin biologiczny. Mężczyznę 30 letniego także można nazwać 30 letnim organizmem. Nie zmienia to faktu ze od samego początku aż do samego końca mamy do czynienia z życiem ludzkim-nie kocim nie psim życiem ale życiem ludzkim.
Niszczenie poczętego życia jest morderstwem a nie przerwaniem ciąży. Zniszczenie 70 letniego życia jest morderstwem a nie przerwaniem emerytury.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]