Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz kwi 26, 2018 9:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: ILUZJE RELIGIJNE I PRAWDY DUCHOWE.
PostNapisane: So cze 20, 2009 10:01 am 
zbanowany

ILUZJE RELIGIJNE I PRAWDY DUCHOWE.

iluzja niewidzialności (bóg ukrywa się, nie pokazuje, nie objawia) - wszystko jest boginią/bogiem
iluzja niepoznawalności (bóg jest niepoznawalny) - wszystko jest znane, wszystko jest wiedzą
iluzja niesłyszalności (bóg nie odzywa się, milczy) - wszystko jest głosem wewnętrznym, każdym dźwiękiem
iluzja braku komunikacji (bóg nie komunikuje się z człowiekiem) - wszystko jest rozmową z boginią/bogiem
iluzja podobieństwa (bóg jest podobny do człowieka) - dusza jest wierną kopią bogini/boga
iluzja boga osobowego (bóg jest osobą) - wszystko jest energią
iluzja męskości (bóg jest rodzaju męskiego) - wszystko jest bezrodzajowe
iluzja ojca (bóg jest ojcem) - wszystko jest wszystkim i wszędzie
iluzja patriarchatu (bóg ustanowił dominację mężczyzn) - wszystko jest nie ustanowione, w trakcie stanowienia
iluzja odrębności (istnieje podział, oddzielenie od boga) - wszystko jest jednością, jednolite, niepodzielne
iluzja tożsamości (jestem ciałem) - wszystko jest duszą
iluzja znaczenia, wartości (istnieje dobro i zło) - wszystko jest bez znaczenia, bez wartości, neutralne
iluzja grzechu pierworodnego(człowiek jest z natury zły, nikczemny) - wszystko jest błogosławieństwem pierworodnym
iluzja upadłości (ludzie to istoty upadłe) - wszystko jest tworzeniem najwspanialszej wizji samego siebie
iluzja niedoskonałości (bóg wymaga doskonałości) - wszystko jest doskonałością, bezbłędne
iluzja grzechu, ułomności, skazy (bóg wymaga bezgrzeszności) - wszystko jest bezgrzeszne, błogością,
iluzja przykazań (bóg ustanowił zakazy i nakazy) - wszystko jest wolną wolą, wolą bogini/boga
iluzja władzy (bóg jest żądny władzy) - wszystko jest wszystkim, ma wszystko i nie pożąda niczego
iluzja podporządkowania (bóg wymaga podporządkowania) - wszystko jest wolnością, wolna wolą, wolą istnienia
iluzja zazdrości (bóg jest zazdrosny) - wszystko jest bez zazdrości
iluzja – istnieje coś, co jest bogu nie miłe - wszystko jest bogini/bogu - miłe
iluzja upodobań (bóg ma preferencje) - wszystko jest bez upodobań, bez preferencji
iluzja niegodziwości (nie jestem godzien) - wszystko jest godne
iluzja obrazy (bóg obraża się) - wszystko jest bez obrazy
iluzja grozy (bóg jest groźny, boga trzeba się bać) - wszystko jest czułością, delikatnością, wrażliwością iluzja gniewu (bóg gniewa się) - wszystko jest bez gniewu
iluzja mściwości (bóg jest mściwy – już ja cię dopadnę) - wszystko jest wybaczeniem
iluzja potępienia (bóg potępia) - wszystko jest pochwałą życia
iluzja nie akceptacji (bóg jest sędzią, osądzi, sąd ostateczny) - wszystko jest akceptacją
iluzja winy (bóg orzeka o winie, moja wina, moja wina) - wszystko jest niewinne
iluzja nagrody i kary (bóg nagradza lub karze) - wszystko jest bezkarne i bez nagrody
iluzja wykluczenia (bóg cię odtrąci, odrzuci, wypędzi z raju) - wszystko jest przygarnięte, włączone, zaproszone
iluzja piekła (bóg posyła do piekła) - wszystko jest niebem, piekło nie istnieje
iluzja okrucieństwa (okrutny bóg skazuje na wieczne męki piekielne) - wszystko jest łagodnością, wielkoduszne, wspaniałomyślne
iluzja zasługi (trzeba zasłużyć na niebo) - wszystko jest zasłużone
iluzja sita (bóg wpuszcza do nieba tych co go kochają) - wszystko jest w niebie
iluzja służby (bóg domaga się aby mu służyć) - wszystko jest pomaganiem
iluzja czci (bóg domaga się aby go czcić) - wszystko jest czcigodne
iluzja chwały (bóg domaga się uwielbienia, chwalcie pana) - wszystko jest chwałą, uwielbieniem
iluzja zadowolenia (boga trzeba zadowolić) - wszystko jest zadowoleniem
iluzja ułaskawienia (bóg okazuje łaskę) - wszystko jest twórcą wszystkiego
iluzja głuchoty (bóg jest głuchy na nasze błagania) - wszystko jest wszechsłyszące
iluzja niewdzięczności ( bóg nie odpowiada na nasze modlitwy) - wszystko jest wdzięcznością
iluzja wyklęcia (istnieje ekskomunika) - wszystko jest święte
iluzja zbawienia (jezus zbawił ludzkość, odkupił winy ludzkości) - wszystko prowadzi do zbawienia, oświecenia, przebudzenia
iluzja strachu (istnieje szatan, diabeł) - wszystko jest miłością, aniołem, diabeł nie istnieje
iluzja pokusy (diabeł kusi nasze dusze) - wszystko jest nie pokuszone, nie do skuszenia
iluzja wojny (diabeł walczy z bogiem) - wszystko jest pokojem
iluzja sprytu (diabeł jest sprytniejszy od boga) - wszystko jest sprytem
iluzja wygranej (diabeł może wygrać z bogiem) - wszystko jest zwycięstwem bogini/boga
iluzja - zdolności parapsychiczne to konszachty z diabłem - wszystko jest darem bogini/boga
iluzja kozła ofiarnego (to nie ja, to diabeł jest winny) - wszystko jest sprawcą wszystkiego
iluzja szkoły (życie to szkoła, okres próby, sprawdzian) - wszystko jest procesem twórczym, rozwojem
iluzja smutku (cierpienie uszlachetnia) - wszystko jest radością
iluzja długu (życie to spłacanie długu karmicznego) - wszystko jest stwarzaniem siebie
iluzja czystości (powstrzymywania się od seksu) - wszystko jest energią seksualną, ekstazą
iluzja prokreacji (celem seksu jest płodzenie dzieci) - wszystko jest doświadczaniem jedności
iluzja niepewności (wynik życia jest niepewny) - wszystko jest pewne, przesądzone, nieuniknione
iluzja niebezpieczeństwa (istnieje zagrożenie życia) - wszystko jest bezpieczne
iluzja jednego życia - wszystko jest reinkarnacją
iluzja śmierci (istnieje śmierć) - wszystko jest nieśmiertelne, wszystko jest wieczne, wszystko jest życiem
iluzja wybrania (naród, kościół, osoba) - wszystko jest kochane równo
iluzja powołania (księża są wybrani przez boga) - wszystko jest powołane do boskości
iluzja pośrednika (ksiądz to pośrednik do boga) - wszystko jest boginią/bogiem
iluzja sakramentów (sakramenty to przepustki do nieba) - wszystko jest w niebie
iluzja małżeństwa (co bóg złączył, człowiek nie rozłączy) - wszystko jest złączone, wspólnotą, unią, komunią
iluzja sekty (każdy inny kościół niż nasz to sekta) - wszystkie organizacje hierarchiczne to sekty
iluzja skończoności (istnieje początek i koniec świata) - wszystko jest nieskończonością, początek i koniec nie istnieje
iluzja jedynej prawowitej religii - wszystkie religie to herezje
iluzja religii jako jedynej prawdziwej drogi - wszystko prowadzi do boskości, jedności, miłości
iluzja religii jako drogi do zbawienia - religia to droga do zapomnienia o istocie bogini/boga
iluzja religii jako jedynej drogi do nieba - religia to droga do ,,piekła” jakie istnieje na ziemi
iluzja religii jako drogi do boga - religia jest tym, czym bogini/bóg nie jest

LIST DO ZIEMIAN > http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ksia ... 29166.html

myślę i czuję, a więc istnieję.

kakowski zenon ryszard

Tytuł: Re: ILUZJE RELIGIJNE I PRAWDY DUCHOWE.
PostNapisane: Pn lip 06, 2009 12:57 pm 
a iluzja ruchania kozów?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]