Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr kwi 25, 2018 10:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: N sty 25, 2009 12:05 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
"Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych małych? " Łukasz 17.1-2
-----------
Umiłowani Siostry i Bracia!
Czemuż to ukrywają grzechy psubrata? A może by tak zadekretowali publicznie modlitwę w intencji ofiary tego dewianta... co? Np. na Jasnej Górze!
Mamy pierwszego kandydata do kastracji.
To konsekrowana kanalia w habicie! W sposób bezduszny wykorzystał religijność swojego ucznia i molestował go seksualnie. Sąd w Inowrocławiu skazał franciszkanina Krzysztofa P. (ksywa: brat Seweryn) na 4,5 roku bezwzględnego więzienia za molestowanie seksualne oraz posiadanie treści pornograficznych.
Zawiadomienie o popełnienia przestępstwa skierowała do prokuratury dyrektor gimnazjum w Pakości, gdzie franciszkanin nauczał religii. Stało się to po tym, jak molestowany chłopiec opowiedział o całej sprawie zaufanemu nauczycielowi. Prokuratura postanowiła wszcząć postępowanie, którego efektem jest dzisiejszy wyrok.
Dodatkowo, po wyjściu z więzienia franciszkanin przez 10 lat nie będzie miał prawa opiekować się małoletnimi oraz wykonywać zawodu katechety. Malo - dożywotnio! Sąd przychylił się tym samym do wniosku prokuratora, który chciał, by zakonnik został skazany na karę bezwzględnego więzienia.
W całej sprawie podkreśla się cyniczne i bezwzględne działanie zakonnika, który wykorzystał religijność chłopca i jego zaufanie do osób duchownych. Horror dziecka trwał w latach 2002-2006, a według ustaleń prokuratury, zakonnik wykorzystywał dziecko kilka razy w tygodniu. Co najmniej dwukrotnie w tygodniu doprowadzał małoletniego do poddania się innej czynności seksualnej. Nakłaniał go do rozebrania się, a następnie dotykał jego członka oraz w okolicach klatki piersiowej i pośladków, a następnie onanizował się przy nim – jak ustaliła prokuratura i sąd potwierdził.
Boże! Tyś to widział i nie poraził zwyrodnialca piorunem jakim...?
Franciszkanin nie przyznał się do winy. Ma czas do wyrażenia chrześcijańskiej skruchy, ma czas spokornieć i pokajać się... chociażby przed swoim bogiem, czyli Szatanem.
Z ewangelicznym pozdrowieniem

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:57 am 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
"Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych małych? " Łukasz 17.1-2


Pedofil z Legionu Chrystusa

Rok temu zakończył żywot „wielebny” Marcial Maciel Degollado, który w roku 1941 założył zakon Legioniści Chrystusa i uczynił zeń jedną z najbardziej wpływowych instytucji w Kościele katolickim. Zakończył w niesławie: od 1997 roku oskarżany był przez kilkunastu uczniów szkół seminaryjnych o molestowanie seksualne.

Niektórzy mieli wówczas 10 lat. Opisywali z detalami, jak Maciel zmuszał ich do usług seksualnych; mówił, że dobrze mu to robi na krzyż, zapewniał, że ma na takie numery... dyspensę od papieża. Mimo starań nie udało się wszcząć dochodzenia kanonicznego, a w świetle świeckiego prawa przestępstwa już się przedawniły. Jan Paweł II osobiście chronił zboczeńca, darzył względami, chwalił, nagradzał. Jego następca, Benedykt, wprawdzie także nie zezwolił na kościelne dochodzenie, ale odwołał Maciela ze stanowiska lidera zakonu, skazał go na odosobnienie, życie wypełnione „modlitwą i żalem za grzechy".
Uczynki Maciela zmartwychwstały rok po jego pogrzebie. Nowym zarzutom nie jest w stanie dłużej zaprzeczać nawet kadra konserwatywnego zakonu, w którym obowiązuje niewolnicza lojalność i stalinowski kult Maciela.

Władze Legionistów Chrystusa - zakonu, który liczy 800 księży w 22 krajach świata oraz 70 tyś. Osób świeckich skupionych w organizacji Regnum Christi - wciąż nie zamierzają odcinać się od swego założyciela, lecz zmuszone zostały na korektę kursu obstawania przy niewinności szefa. „Dowiedzieliśmy się pewnych rzeczy o życiu założyciela - wyznał rzecznik Jim Fair. - Musimy przyznać, że w pewnych aspektach jego życie nie pasowało do wymogów nakładanych na katolickiego księdza". „Pewne meandry jego życia są trudne do zrozumienia, nie możemy zaprzeczyć faktom – przyznają pełni hipokryzji jego Legioniści.

W równie enigmatycznym i eufemistycznym stylu wypowiedział się w liście do członków Regnum Christi obecny pełen obłudy dyrektor generalny Legionistów Chrystusa, ks. AIvaro Corcuera: pisał o bólu i cierpieniu - legionistów oczywiście, ale nie ofiar twórcy zakonu. Jak do tej pory nie ma wyrazów współczucia a ani deklarowanej modlitwy w ich intencji. Nie odniósł się do żadnego z zarzutów, prawił natomiast świętobliwe androny o „charyzmie" Maciela. która „spłynęła" na zakon, oraz o swej dla niego wdzięczności za „nadanie życiu sensu". Mówi się jednak coraz głośniej, że najnowsze rewelacje mogą wręcz doprowadzić do rozpadu tego wpływowego zakonu i kolejnego kryzysu w Kościele.
Wyszło na jaw - i nie jest to, zdaje się, koniec pośmiertnych rewelacji - że Maciel chędożył nie tylko nieletnich chłopców. Prowadził podwójne życie, co przyznają teraz nawet oficjele zakonu, a jednym z jego owoców była córka. Przypuszcza się, że kochanek i dzieci może być więcej... Jeden z pierwszych oskarżycieli, Juan Vaca, człowiek cieszący się wielkim respektem, poinformował, że w wieku 68 lat Maciel zapłodnił 15-letnią dziewczynę, która spłodziła córkę. Ma ona obecnie 20 łat i nie zamierza dalej milczeć.
Obecny szef zakonu był od 5 lat świadom, że Maciel zrobił dziecko. Ponadto zwracał się doń z prośbą o wyjaśnienie, co się stało z kwotą 10-15 min dol., które zabierał w podróże. Wersję Vaki potwierdza artykuł w meksykańskich mediach, pt. „Pieniądze są powodem, dla którego Legion przyznał, iż Maciel miał dziecko". Zarząd zakonu najbardziej obawia się, że córka Maciela zażąda części spadku po ojcu. Ponieważ trudno rozdzielić, co stanowi własność Maciela, a co własność zakonu, więc wniosek o kontrolę księgowości Legionu byłby dla zakonu ciężkim ciosem i kompromitacją.
Nowiny z życia faworyta Karola Wojtyły komentuje na łamach „The New York Timesa" ks. Stephen Fichter, który po 14 latach wystąpił z zakonu. Był w nim szefem odpowiedzialnym za operacje finansowe. Dziś ujawnia, że przed trzema laty poinformował Watykan o nadużyciach Maciela. Każdorazowo, gdy wyjeżdżał on z Rzymu, Fichter przekazywał mu 5 tys. dolarów i równowartość drugich 5 tys. w walucie kraju, do którego zakonnik się udawał. „Jako legioniści - mówi ks. Fichter - byliśmy nauczeni, że musimy żyć w skrajnej biedzie. Kiedy kupowałem długopis lub czekoladowy baton, musiałem się rozliczać. Ojca Maciela żadne rozliczenia nie obowiązywały. Brał zawsze gotówkę i nie wiadomo, na co ją przeznaczał".
Doktor Edward Peters, ekspert z dziedziny prawa kanonicznego, postuluje, by papież wyznaczył niezależny zespół dochodzeniowy, który wyświetli całe życie Maciela. Bez wątpienia przeszłość założyciela zakonu Legioniści Chrystusa, jednej z bardziej prominentnych osobistości w Watykanie, deprecjonuje spuściznę Jana Pawła II, który zapewniał mu bezkarność, ignorując ewidentne sygnały i fakty.

(FiM nr 9/2009 str. 15

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 8:13 am 
to szybko zwolnienie przeszło, juz nadaje o pedofilach chyba zzadrości, ty tez pedal, przyznaj się jak świetej spowiedzi , a pizdu nei chce wylizac? Tak na sniadanku, mlasku,mlasku i soczku z drugiej dziurki do popicia, oc takie ostre dobre na kaca.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: Wt mar 10, 2009 8:15 am 
Te swoje Fi M to powieś w kilblu a nie zasmiecaj porządne forum porządnych ludzi.Zabieraj te pedalskie gaziety, wont.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: So kwi 18, 2009 11:36 am 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
Pod oknami Pana na Watykanie
Głuchonieme dzieci, przebywające w kościelnym instytucie w Weronie były seksualnie wykorzystywane przez 25 księży - poinformowały włoskie media. Jest to największy ujawniony dotychczas skandal pedofilii wśród księży we Włoszech.

Obecnie ponad 60 dorosłych absolwentów ośrodka w Weronie, zamkniętego ćwierć wieku temu, zdecydowało się ujawnić skandal pedofilii, której padli ofiarami. Historię ich zmagań o sprawiedliwość przedstawiają dziennik "La Stampa" oraz tygodnik "L'Espresso".
Ofiary pedofilów wyznają, że poczuły się zachęcone przez papieża Benedykta XVI, który kilkakrotnie mówił o potrzebie uporania się z dramatem pedofilii i osądzenia winnych.
Mężczyźni i kobiety w wieku od 40 do 70 lat twierdzą, że w zamkniętym w 1984 r. instytucie imienia Antonio Provolo, gdzie zdobywali podstawową edukację i uczyli się życia ze swoim kalectwem, byli seksualnie wykorzystywani, bici i poniżani przez około 25 księży. Wielu z nich to obecnie sędziwi duchowni. Żaden z nich nigdy nie odpowiedział za swe czyny.

Do budzących grozę czynów, opisanych szczegółowo w zebranej dokumentacji, dochodziło między innymi w konfesjonale i przy ołtarzu.
Przed Najświętszym Sakramentem?
Dzieci i nastolatkowie, skazani przez swe kalectwo na milczenie - podkreśla turyński dziennik - nie mogli opowiedzieć, jak byli traktowani. Dopiero po latach jako dorośli zjednoczyli się i przygotowali materiały ujawniające skandal. Nie mogą jednak zgłosić tej sprawy do prokuratury, bo jest ona przedawniona.

Dawny przełożony instytutu, który w 2006 roku podczas spotkania z byłymi podopiecznymi, dwanaście razy na kolanach przeprosił za to, co ich spotkało, teraz w rozmowie z "L'Espresso" praktycznie wszystkiemu zaprzeczył wyjaśniając, że "tylko coś słyszał, ale nie wie dobrze".

Ofiary pedofilii napisały również do miejscowego biskupa, który w wydanej nocie oświadczył: "Jeśli fakty te znajdą potwierdzenie, byłaby to rozdzierająca rana dla naszej wspólnoty".
Byli podopieczni instytutu w Weronie nie chcą żadnego finansowego odszkodowania, ale tylko tego, by księża, którzy ich wykorzystywali, już więcej nie wyrządzili nikomu krzywdy; tak jak obiecał papież - podsumowuje "La Stampa".

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: So kwi 18, 2009 9:01 pm 
:roll: a minetu :P wali :lol: ojciec Krytyniusz :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: Pn kwi 20, 2009 12:05 pm 
:twisted: O.Krytyniuszu, pokaż ten kawałek dla swoich w Olecku. :idea:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Księża miłują ewangelicznie...
PostNapisane: Pn sty 25, 2010 1:25 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
Kolejny konsekrowany zboczeniec
Cytuj:
Gdy bestia uchodząca za kapłański wzór do naśladowania masturbowała się, klęcząc przed nią dzieciak musiał cierpliwie czekać na finał... Dopiero wówczas wielebny pozwalał chłopcu odejść aby umyć twarz...

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu dostała z początkiem roku twardy orzech do zgryzienia, bowiem właśnie wpłynęło do niej oficjalne zawiadomienie o serii ciężkich przestępstw obyczajowych popełnionych przez kapłana wielce zasłużonego dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
- Sprawa jest wyjątkowo obrzydliwa, bo dotyczy pedofilii i znanego na tamtym terenie 46-letniego (ur. 10 grudnia 1964) księdza Zbigniewa R. ps. szkolny „Rydzu” w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Świdwinie, który - działając czynem ciągłym - w okresie listopad 2000 r.- kwiecień 2001 r. miał dopuszczać się przestępstw z art. 200 par. l kodeksu karnego.
Cytuj:
- „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
Ofiarą jest były ministrant, późniejszy kleryk seminarium duchownego. Twierdzi, że jako dziecko został wielokrotnie wykorzystany seksualnie przez księdza. Ta historia stawia też w fatalnym świetle tutejsze władze kościelne, a w jeszcze gorszym wychowawców seminarium.
Szczegóły w tygodniku Fakty i Mity nr 4/2010 - aktualnie w kioskach.
Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika
ul. św. Wojciecha 7; 78-100; Kołobrzeg; woj.: zachodniopomorskie
tel.: 0-94/3510515 dekanat: Kołobrzeg
diecezja: koszalińsko-kołobrzeska
wojciech.kolobrzeg@koszalin.opoka.org.pl
http://www.wojciech.kolobrzeg.koszalin.opoka.org.pl/
- strona internetowa zablokowana, natomiast w wykazie księży:
http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/a.php?m=4&p=l ista_k
- ks. Zbigniew R - już bez przydziału (?)

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY