Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest N kwi 22, 2018 6:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Catholiccus *** baccillus
PostNapisane: Pt lip 04, 2008 12:21 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec

W wakacje pokusy i okazje do grzechu czyhają na katolików dosłownie na każdym kroku. Aby temu zapobiec, zatroskani ojczulkowie z zakonu pijarów polecają wszystkim świętobliwym dewotom codzienne odmawianie specjalnej litanii wakacyjnej, o dziwo nie do Boga tylko do bóstwa Niepokalanej Dziewicy zwanej Matką Najświętszą a nawet Przenajświętszą. Idzie to tak:
- Od wakacji spędzonych bez żadnej korzyści dla umysłu i serca, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od tygodnia, który by minął bez przyjęcia w Komunii św. Chrystusa, Twego Syna, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od dnia, który by się nie zaczai modlitwą i który by się skończył z dala od Boga, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od późnego i leniwego wstawania sprzyjającego złym pragnieniom wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od wszelkiej nieroztropnej rozrywki, która by zmniejszyła moje panowanie nad sobą i uczyniła podatnym na zło, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od kolegi bez ideałów, który by chciał zasiać kąkol w mej duszy, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od słów dwuznacznych, w których miłość nie została uszanowana, wybaw nas, Matko Najświętsza!

Szczęść Wam Wasz Boże. Amen!

Tytuł: Re: Catholiccus *** baccillus
PostNapisane: Pt gru 26, 2008 11:43 am 
Forumowy As
Forumowy As

o. Kopuliusz napisał(a):
W wakacje pokusy i okazje do grzechu czyhają na katolików dosłownie na każdym kroku. Aby temu zapobiec, zatroskani ojczulkowie z zakonu pijarów polecają wszystkim świętobliwym dewotom codzienne odmawianie specjalnej litanii wakacyjnej, o dziwo nie do Boga tylko do bóstwa Niepokalanej Dziewicy zwanej Matką Najświętszą a nawet Przenajświętszą. Idzie to tak:
- Od wakacji spędzonych bez żadnej korzyści dla umysłu i serca, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od tygodnia, który by minął bez przyjęcia w Komunii św. Chrystusa, Twego Syna, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od dnia, który by się nie zaczai modlitwą i który by się skończył z dala od Boga, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od późnego i leniwego wstawania sprzyjającego złym pragnieniom wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od wszelkiej nieroztropnej rozrywki, która by zmniejszyła moje panowanie nad sobą i uczyniła podatnym na zło, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od kolegi bez ideałów, który by chciał zasiać kąkol w mej duszy, wybaw nas, Matko Najświętsza!
- Od słów dwuznacznych, w których miłość nie została uszanowana, wybaw nas, Matko Najświętsza!

Szczęść Wam Wasz Boże. Amen!

Znacznie latwiej jest kpic niz rzeczowo podyskutowac.
Spróbuj może powiedziec nam co chciałes tym postem przekazac? Że zło nie istnieje? Że nie nalezy przed nim ostrzegac i zła tego unikac? Spróbuj cos napisac na ten temat.

PostNapisane: So gru 27, 2008 8:05 pm 
Z diabłem się nie paktuje !

PostNapisane: So gru 27, 2008 11:46 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Apostol napisał(a):
Z diabłem się nie paktuje !

Czy widzisz tu gdzieś diabła?

PostNapisane: Śr gru 31, 2008 4:52 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Czy to nie jest dziwne,że ludzie wyrzucaja Boga, a potem... dziwią się, dlaczego świat zmierza do... piekła?

Czy to nie jest dziwne,że tak bardzo wierzymy w to, co jest napisane w... gazetach, a poddajemy w wątpliwość to, co mówi... Biblia?

Czy to nie jest dziwne, że wysylamy tyle "dowcipów" przez e-mail i SMS-y, które rozprzestrzeniają się jak nieokiełznany ogień, że tak latwo rozprzestrzeniamy nieprawdziwe informacje,inwektywy na roznych forach ale kiedy zaczynamy przesyłać rzeczy dotyczące Boga ludzie dwa razy zastanawiają się, czy podzielić się nimi.

Czy to nie jest dziwne, jak wiadomości sprośne, bezwstydne, pikantne i wulgarne swobodnie przenoszą się w cyberprzestrzeni, lecz publiczna dyskusja o Bogu w szkole i w miejscu pracy jest tłumiona, bo... nie wypada.

Czy to nie jest dziwne, że kiedy przeczytasz tą wiadomość, nie przekażesz jej zbyt wielu osobom spośród Twoich znajomych, ponieważ nie jesteś pewny, w co wierzą lub co pomyślą o Tobie, kiedy im to wyślesz.

Czy nie nadchodzi czas by cos ,chocby niesmialo, w tym wzgledzie zmieniac?

PostNapisane: Śr gru 31, 2008 6:09 pm 
Tomasz8 napisał(a):
Czy to nie jest dziwne,że tak bardzo wierzymy w to, co jest napisane w... gazetach, a poddajemy w wątpliwość to, co mówi... Biblia?

Cześć

Widzisz Przyjacielu, trochę się zagalopowałeś. Post ``kopuliusza`` może i jest zaczepny, może i trochę niepoważny, lecz w jakimś sensie niesie w sobie prawdę. Raczej to nie są moje sposoby walki z ``kłamcami zza spiżowej bramy``, ale nie jest prawdą zasugerowanie (a Ty tak uczyniłeś), że Biblia Mówi cośkolwiek na temat modlitw do Marii.

Widzę tutaj 7 punktów pokazanych przez wyżej wymienionego, które nazwać można bałwochwalstwem, a nie modlitwą zgodną z Pismem Świętym. Zresztą, jedyną Osobą Wyznaczoną Przez Boga Ojca, do Której należy się modlić jest nie kto inny, tylko Ojcowski Syn, Pan Jezus.

Nie wiem, czy wiesz, ale w Ewangelii według Jana 14/6, jest napisane:

``Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.``

Jedna jest tylko DROGA, Która Prowadzi do Boga Ojca. Tą Drogą Jest Bóg i Zbawiciel, Pan Jezus Chrystus.

I choć Maria, była wspaniałą, wybraną izraelitką, to i ona potrzebowała Zbawczej Śmierci Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstania. Teraz gdzieś jej kości bieleją w Ziemi Obiecanej, a pewnego dnia, Pan Jezus wzbudzi ją do życia wiecznego.
Zatem podawane w przykładzie formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.

No to cześć

PostNapisane: Cz sty 01, 2009 2:54 am 
Forumowy As
Forumowy As

57KerenOr napisał(a):
Tomasz8 napisał(a):

.
Zatem podawane w przykładzie formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.

No to cześć

Czy ja gdzies takie modlitwy do Maryi podawałem? Czy Ty czasem nie zmyślasz?

PostNapisane: So sty 03, 2009 12:32 am 
Witam serdecznie

Tomasz8 napisał(a):

Szczerze mówiąc, nie wiem gdzie leży przyczyna, ale trochę się nie zrozumieliśmy.
Ja odniosłem się do przykładu ``Kopuliusza``, który przytoczył parę punktów na temat ``Marii``, z czego każdy z tych punktów, to właściwie jest modlitwa.

Może powinienem użyć następującego zwrotu:
``Zatem podawane w przykładzie ``Kopuliusza`` formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.``

Zatem jak widzisz nie zmyślam, przyznaję jednak, że mogłem wyrazić się niezrozumiale.

Pozdrawiam

PostNapisane: So sty 03, 2009 1:00 am 
Forumowy As
Forumowy As

57KerenOr napisał(a):
Witam serdecznie

Tomasz8 napisał(a):

Może powinienem użyć następującego zwrotu:
``Zatem podawane w przykładzie ``Kopuliusza`` formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.``

Pozdrawiam

Jesli mowimy o katolikach to ci nie modla sie "do Maryi przez Jezusa" ale ale do Boga przez Maryje.Maryja nie jest w katolicyxmie traktowana jak Bog ale jak człowiek(choć ze wzgledu na jej Boze Macierzyństwo ) człowiek wyjatkowy.

PostNapisane: N sty 04, 2009 8:57 pm 
Witam serdecznie

Tomasz8 napisał(a):

Jesli mowimy o katolikach to ci nie modla sie "do Maryi przez Jezusa" ale ale do Boga przez
Maryje.Maryja nie jest w katolicyxmie traktowana jak Bog ale jak człowiek(choć ze wzgledu na jej Boze Macierzyństwo ) człowiek wyjatkowy.

Czy ja w swoim poście napisałem, że katolicy modlą się do Marii przez Pana Jezusa?

Nie, ja napisałem, że:
``…formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.``

Zauważ w którym miejscu postawiłem przecinek! Z mojej wypowiedzi wynika, że Pan Jezus, modlitwy odmawiane do Marii, Traktuje jako modlitwy bałwochwalcze i niezgodne z Jego Nauką.
Zresztą, skoro jestem ``przy piórze``, to przytoczę kilka katolickich nauk dotyczących Marii, które poniżają Godność Zbawiciela i obrażają Jego Majestat. Jednym słowem, z Biblią nie mają nic wspólnego. Fragmenty tych nauk zaczerpnąłem z Katechizmu Kościoła Katolickiego, podpisanego przez papieża Jana Pawła II.

Nauka nr 411

``…Ona została zachowana od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego , a w czasie całego swojego życia ziemskiego, dzięki specjalnej łasce Bożej, nie popełniła żadnego grzechu .``
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

Nauka nr 491

``W ciągu wieków Kościół uświadomił sobie, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga (Łk 1, 28), została odkupiona od chwili swego poczęcia. Właśnie to wyraża dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r przez papieża Piusa IX:
Najświętsza Maryja Dziewica od pierwszej chwili swego poczęcia, przez łaskę i szczególny przywilej Boga wszechmogącego, na mocy przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego, została zachowana nienaruszona od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego .``

Nauka nr 499

``Pogłębienie wiary w dziewicze macierzyństwo Maryi doprowadziło Kościół do wyznania Jej rzeczywistego i trwałego dziewictwa , także w zrodzeniu Syna Bożego, który stał się człowiekiem . Istotnie, narodzenie Chrystusa "nie naruszyło Jej dziewiczej czystości, lecz ją uświęciło" . Liturgia Kościoła czci Maryję jako Aeiparthenos, "zawsze Dziewicę" .``
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-2.htm

No cóż, Jedyną Osobą, Która nie popełniła przez całe Swoje Życie grzechu, Jest tylko i Wyłącznie Pan Jezus Chrystus, Syn Boży, Który jednocześnie w ciele ludzkim Był Bogiem.

Maria pod tym względem nie miała żadnych przywilejów, nie otaczała ją specjalnie dla niej tylko przeznaczona łaską, chroniąca ją przed potknięciami i grzechami naszego codziennego życia.
Nie ma człowieka, który by nie zgrzeszył. Maria zatem podlegała pod to Boże Prawo i sama potrzebowała przebaczenia, które otrzymała poprzez Śmierć Pana Jezusa na Krzyżu.

Bałwochwalcza miłość w łonie kościoła katolickiego do Marii jest podważaniem Nauk Boga Ojca, Który Swego Syna Ustanowił Jedynym Pośrednikiem między Sobą, a człowiekiem.
Nic Pismo Święte nie mówi, by ktokolwiek ustanowił Marię Pośredniczką, Pocieszycielką i Królową Aniołów. Nikt nie udzielił pozwolenia modlenia się do niej, tym bardziej, że według prawideł zapisanych w Biblii, Marii nie ma w niebie. Szczególnie tutaj bałwochwalczą i pogańską naukę wprowadził papież Jan Paweł II, który nie na darmo nosił przydomek ``papieża Maryjnego``.

Nauka papieska nr 499 to czysta fikcja:

``Istotnie, narodzenie Chrystusa "nie naruszyło Jej dziewiczej czystości, lecz ją uświęciło" . Liturgia Kościoła czci Maryję jako Aeiparthenos, "zawsze Dziewicę" .``

Bzdura!
Maria, poczęła Zbawiciela w sposób Duchowy, Boży, Doskonały, bez pomocy ziemskiego mężczyzny.
Natomiast Narodziny Zbawiciela, dokonały się w taki sam sposób, w jaki dokonują się narodziny wszystkich dziewczynek i chłopców na całej ziemi.
Pan Jezus według Zakonu Był Pierworodnym, a więc tym , który ``otwierał żywot`` Marii.

Cytuję za Biblią Gdańską:

`` (Tak jako napisano w zakonie Pańskim: że wszelki mężczyzna, otwierający żywot, świętym Panu nazwany będzie.)`` wg Łukasza 2:23

No cóż, Narodzenie Pana Jezusa jak najbardziej naruszyło dziewiczość Marii, ponieważ, mówiąc nieco archaicznym językiem, otworzyło jej żywot.
Na dodatek, mąż jej Józef, po Narodzeniu Zbawiciela, mówiąc ``prosto z mostu``, spał ze swoją małżonką i razem robili ze sobą to, co młodzi małżonkowie robią, a owocem ich małżeńskiego życia, były dzieci: synowie i córki.

Cytuję za Biblią Tysiąclecia:
``Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus.``
Ewangelia według Mateusza 1:24,25

Zapis Biblijny dla mnie jest ważniejszy od nauk papieży i biskupów.
Ewangelista Mateusz mówi wyraźnie, że Józef, mąż Marii ``nie zbliżał się do Niej, porodziła Syna``.

Ja rozumiem co znaczą słowa: `` porodziła``. To proste. Gdy Maria porodziła, Józef zbliżył się do niej, w celach wyżej przeze mnie opisanych.

Pozdrawiam

PostNapisane: N sty 04, 2009 10:16 pm 
Witam !

Pięknie rzeczowo i zgodne z Duchem Ewangelii została przez Ciebie Keren , oddana sprawa dotycząca Marii !!Jest wiele spraw które można by było jeszcze poruszyć ale nie wszyscy rozumieją sprawy Biblijne ! Gorzej jest gdy ludzie a już tragedią gdy KOBIETY nie rozumieją tych spraw które przecież ich się tyczą . Ale ba! ,,panowie" za spiżowej bramy" mają nikłe wiadomości dotyczące małżeństwa a skąd dopiero spraw dotyczących kobiet . I pomyślec że ci ludzie dawali swoim wyznawcą tzw,,nauki przedmałżeńskie" :D

Ludzie kochani módlcie się do Pana Jezusa, a nie słuchajcie nauk ludzi, którzy nie rozumieją spraw ludzkich a zabierają się za ,,duchowe przywódzctwo" !

Pozdrawiam !

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 6:43 pm 
Forumowy As
Forumowy As

57KerenOr napisał(a):
Tomasz8 napisał(a):

Cześć

, ale nie jest prawdą zasugerowanie (a Ty tak uczyniłeś), że Biblia Mówi cośkolwiek na temat modlitw do Marii.

A czy ja gdzieś mówiłem że Biblia mówi o modlitwach do Maryi?Czy mozesz mi ten tekst pokazać?

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 6:48 pm 
Forumowy As
Forumowy As

57KerenOr napisał(a):
Witam serdecznie

Tomasz8 napisał(a):

Jesli mowimy o katolikach to ci nie modla sie "do Maryi przez Jezusa" ale ale do Boga przez
Maryje.Maryja nie jest w katolicyxmie traktowana jak Bog ale jak człowiek(choć ze wzgledu na jej Boze Macierzyństwo ) człowiek wyjatkowy.

Czy ja w swoim poście napisałem, że katolicy modlą się do Marii przez Pana Jezusa?

Nie, ja napisałem, że:
``…formy modlitw do ``Marii``, przez Pana Jezusa traktowane są jako oddawanie się w służbę cudzym bożkom.``

Tekst niejasny.Kogo masz na myśli? Kto zanosi modlitwy "do Maryi"?

PostNapisane: Pn sty 05, 2009 7:59 pm 
Cześć Tomasz8

Widzę, że się trochę pogubiłeś.

Życzę Ci byś pomodlił się do Pana Jezusa, Jedynego Wysłannika Boga Ojca. On, jeśli zechce, to pomoże Ci zrozumieć na czym polega wiara.

Trzymaj się i pozdrawiam

PostNapisane: Śr sty 07, 2009 12:55 am 
Forumowy As
Forumowy As

57KerenOr napisał(a):
Cześć Tomasz8

Widzę, że się trochę pogubiłeś.

Życzę Ci byś pomodlił się do Pana Jezusa, Jedynego Wysłannika Boga Ojca. On, jeśli zechce, to pomoże Ci zrozumieć na czym polega wiara.

Trzymaj się i pozdrawiam

Pan Jezus najlepiej wie komu pomagać.Czy temu kto czyta ,w czytaniu, czy temu kto mętnie pisze ,w pisaniu.
Również pozdrawiam.

Ostatnio edytowano N sty 11, 2009 10:31 am przez Tomasz8, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]