Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pn kwi 23, 2018 3:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czarni okupanci
PostNapisane: Wt sty 29, 2008 1:05 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
II Rzeczypospolita....
Ucisk – w małych zwłaszcza środowiskach – jest straszny.
Tam nie można być nawet neutralnym, trzeba być karnym szeregowcem w kadrach świętoszkostwa, patrzyć bez mrugnięcia okiem na ogłupianie, łupiestwo, cynizm tyjący kosztem skrajnej nędzy, na zuchwałą brutalność czarnych wielkorządców.
„Specjalnie tutaj na Śląsku – pisze mi jeden z przygodnych korespondentów - sprawa mieszania się kleru do wszystkiego ma odrębny i niespotykany gdzie indziej charakter. Ta tłusta, czerwona łapa, wyciągnięta z czarnej sutanny, gnębi najmniejszy przejaw myśli..."
Od dziecka każdy musi być wpisany do bractwa. Najpierw - do Stowarzyszenia Dzieciątka Jezus, wyciskającego z dzieci - jak dzisiaj - bezrobotnych przeważnie nędzarzy znaczne kwoty na „Murzynka" w Afryce. Starsi - do Stowarzyszenia Młodzieży. Oczywiście składki. Dziewczęta po dziesięć tworzą „różę". Jedenasta już szuka towarzyszek do nowej „róży". Każda „róża" musi przynajmniej raz do roku dać na mszę za członkinie. Prócz tego inne związki młodzieży, Straż Honorowa, tercjarze, sztandary, kwesty, pielgrzymki, niekończące się nigdy „odnowienia kościoła". Składki, składki. Starsi - to przeróżne Bractwa Mężów i Żon Katolickich, Czcicieli Oblicza Pana Jezusa. Najstarsze baby - to Arcybractwo Matek. I znów składki, składki, aż do ostatniego tchu.
Ale największy terror połączony jest z obrzędem kolędy.
Cóż - za uroczystość, cóż za aparat, i w rezultacie do jakiego celu! Ksiądz obchodzi domy w asyście kościelnych, organistów, zelatorów. Drzwi domów muszą być na oścież otwarte. Na stole ma być krzyż i jarzące się świece; obok - pisma kościelne i religijne, na podłodze klęcznik lub poduszka. Gdyby ktoś w tym czasie - nie daj Boże - musiał wyjechać - ma zostawić pieniądze dla księdza u gospodarza. Tymi i innymi sposobami, tam gdzie komornik nie znajdzie już nic, poborcy w sutannie wyciskają jeszcze z największej biedoty miliony.
„Szarlejskie Wiadomości Parafialne", organ Akcji Katolickiej, z dnia 14 lutego 1932. Cóż za posępna lektura! Same „gorzkie żale" - „drogi krzyżowe dla dzieci'' - „drogi krzyżowe dla dorosłych'' i po każdym wierszu: płać, płać, płać! I co za sposoby wymuszania pod grozą mąk piekielnych, hańby doczesnej, no i - o czym się nie wspomina, ale co wszyscy dobrze wiedzą - pod grozą utraty pracy i bytu, z piętnem bezbożnika.
Każdy z parafian musi oddać kartkę odbytej spowiedzi: „bez tej kartki (czytamy w „Wiadomościach Parafialnych") - czego Boże nie daj - pogrzeb bez krzyża, bez kapłana, bez miejsca poświęconego, pod płotem..."
Ale nie tylko za brak kartki spowiedzi grożą takie rygory. To samo za uchylenie się od k o l ę d y, owej osławionej kolędy, która jest po prostu zorganizowanym szantażem. „W dzień, gdy kapłan chodzi po kolędzie (czytamy tamże), prosimy, żeby wszystkie rodziny zostały w domu... Tu zależy wiele na gospodarzu domu, żeby wszystkich domowników zawiadomił o kolędzie i na nich wpływał... Jeżeli się coś gorszącego dzieje w jakim domu, o czym duszpasterz wiedzieć powinien, ażeby według możności to naprawić, wtedy prosimy nam to przed kolędą powiedzieć w kancelarii albo przy samej kolędzie... W każdym razie ogłaszamy, że w razie pogrzebu - co Pan Bóg nie da - do tej rodziny kapłan po zwłoki nie pójdzie, gdzie mu przy kolędzie wstępu wzbroniono..." A stawki tej kolędy - w stosunku do środków materialnych ludności - olbrzymie.
Płacić, płacić, płacić bez ustanku. „W środę (czytamy dalej w „Wiadomościach Parafialnych") uroczystość Trzech Króli... W tym dniu jest kolekta na misje pogańskie... Po rannym nabożeństwie absolucja generalna dla tercjarzy... Po południu przyniosą zelatorzy (zelatorki) ze Stowarzyszenia św. Dziecięctwa Pana Jezusa składkę za styczeń do kancelarii. Niech każde dziecko zdobędzie nowych członków dla naszego stowarzyszenia. Jest jeszcze wiele dzieci w Piekarach, które nie należą, a mogą należeć od urodzenia (!) aż do 16 roku przynajmniej. Dzieci, które jeszcze nie mają nowej listy składkowej, niech przyjdą po nią do kancelarii..."
„Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej. Druh kasjer prosi, żeby druhowie zapłacili na składkach zaległości za stary rok i za I kwartał nowego roku."
Dalej: ,,Nikt nie ma prawa siedzieć w ławce (kościelnej), jeżeli należytości za miejsce nie zapłacił; przy rewizji kościelnej taki może się narazić, że go się z ławki wyprosi..."
Bilans, jaki mi jeden z przygodnych korespondentów z sum wyciskanych tymi drogami w przybliżeniu przesyła, jest przerażający. Kontrast bogactwa kleru z nędzą jego podatników - również. A życie duchowe, umysłowe w tej atmosferze fałszu, ucisku, ciemnoty, szpiegostwa, denuncjacji?
Ci, którzy nie są doszczętnie ogłupieni, dławią się po prostu od wściekłości i nienawiści. Obawiam się, że żaden Moskal ani Prusak nie budził takiej reakcji wewnętrznego buntu jak ta okupacja, głębiej wdzierająca się w dusze, w życie prywatne i w kieszenie niż jakakolwiek inna. Toteż ślepota i sobkostwo naszych okupantów są wprost groźne: od iskry, która by padła na te prochy, mógłby spłonąć cały kraj!
Katolicyzm w Polsce jest zaledwie w jakich 20% religią, a w 80% przemysłem, znakomicie zorganizowanym przedsięwzięciem finansowym. Aparat działa z drapieżną precyzją, ale zarazem z poczuciem, że wszystko to wspiera się na ciemnocie i na zastraszeniu i że wystarczyłoby trochę światła i powietrza, aby podciąć ten przemysł, uprawiany w mroku i zaduchu. Katolicyzm nasz jest niemal obojętny na punkcie dogmatu - może np. Towiański, który przeczył bóstwu Chrystusa, być in odore sanctitatis? u naszych katolickich pisarzy. Jest obojętny na wszystko, co nie ma bezpośredniego związku z taksami i opłatami (kara śmierci, sądy doraźne); natomiast wszystko, co dotyka w jakiej bądź mierze aparatu finansowego, uderza w najczulszy punkt tego „katolicyzmu". Dlatego wydobywać na światło szalbierczy i świętokradzki przemysł „unieważnień", oświetlić dzisiejsze praktyki rozwodowe, oświadczyć się po stronie uczciwości i prawa, znaczy - w ich języku -„godzić w istotne zasady moralności chrześcijańskiej". Ładne dają świadectwo tej swojej chrześcijańskiej moralności!
(na podstawie: Dziewice konsystorskie - Tadeusz Boy-Żeleński)

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 11:00 pm 
Nałogowiec
Nałogowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2007 12:24 pm
Posty: 379
Ludzie! Rodacy!
Siostry i Bracia!

Gotuje się w tej rzymsko-katolickiej Stajni Augiasza.
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w wywiadzie dla Rzeczpospolitej i w swojej ostatniej książce wyjawił, że:
"Kościół to korporacja biskupów z dodatkiem wiernych..."

_________________
Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarni okupanci
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 10:56 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 9:33 am
Posty: 1007
o. Kopuliusz napisał(a):
II Rzeczypospolita....
Ucisk – w małych zwłaszcza środowiskach – jest straszny.
Tam nie można być nawet neutralnym, trzeba być karnym szeregowcem w kadrach świętoszkostwa, patrzyć bez mrugnięcia okiem na ogłupianie, łupiestwo, cynizm tyjący kosztem skrajnej nędzy, na zuchwałą brutalność czarnych wielkorządców.
)[/i]


Ucisk jest taki,ze biedacy glodem przymieraja a ci skure z nich zdzierają.Straszne co sie dzieje!!!Trzeba chyba jakąś rewolucje pod wodza pani Senyszyn i Polikota wywołać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarni okupanci
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 11:00 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 9:33 am
Posty: 1007
[quote="o. Kopuliusz"]Katolicyzm w Polsce jest zaledwie w jakich 20% religią, a w 80% przemysłem, znakomicie zorganizowanym przedsięwzięciem finansowym. /quote]

A moze by tak o.Kopuliusza na prymasa wybrać to by te proporcje odwrócil.Co o tym sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarni okupanci
PostNapisane: Pt gru 17, 2010 8:49 pm 
Postępowy
Postępowy

Dołączył(a): Wt gru 22, 2009 1:40 pm
Posty: 122
Co tu dużo dywagować. Każdy z nas dał palec i ma konsekwencje. To tak, jak odpowiedzieć naciągaczowi telefonicznemu, wykonaniem połączenia, tym samym zaakceptowaniem procesu. Np.: wygrałeś bmw. Wystarczy zadzwonić pod numer (bezpłatnie)
itd,itd. no to sobie zadzwoń, a nie opędzisz się. Okazuje się, że manipulowanie tłumem, jest nauką znaną już czarownikom plemiennym, a co powiedzieć, o zorganizowanych strukturach. Już Mojżesz, porwał za sobą tłumy, ponieważ przeszedł doskonałą szkołę kapłaństwa, w staro-żytnym Egipcie. Mam nadzieję, że nie wrócą do palenia na stosie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY