Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 11:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: firma kurierska
PostNapisane: N wrz 07, 2008 12:07 pm 
Może przeżył ktoś podobną metodę traktowania klientów przez firme kurierska na razie X.
To, co mnie wczoraj spotkało po prostu odebrało oddech.
Sytuacja dotyczy sprzętu zamówionego przez allegro. Z przesyłką wszystko
pięknie, ale! i tu sie zaczynają schody. Sprawa dotyczy marca br. kiedy to
otrzymałam sprzęt. Nagle pare dni temu, po tylu miesiącach zjawia się u mnie w
domu kurier z w/w firmy i pyta czy odbierałam takową przesyłkę i czy płaciłam
kurierowi. Ważne w całej sprawie jest to, że przesyłka była ZA POBRANIEM.
Odpowiedziałam twierdząco, po czym kurier podziękował mówiąc, że nie mają
odnotowanego tego. Międzyczasie miałam telefony z dziwnego numeru, co się
potem okazało z Niemiec. W tym samym dniu otrzymałam maila od Pani X z owej
firmy z probą o przesłanie kopii potwierdzającej odbiór przesyłki. Znalazłam
paragon i karte gwarancyjną, które owej pani przesłałam. Dzień nastepny - zjawia
sie kolejny kurier z prośbą o ręczne wystawienie zaświadczenia, że przesyłka była
odebrana z zaznaczeniem, że wpłata była na konto sprzedającego, mimo że kurier
sam podkreślił, że ZA POBRANIEM. Naprostowałam myslenie kuriera, że płaciłam
kurierowi a nie na konto, bo przesyłka była ZA POBRANIEM. Przy czym kurier
prosząc o owe pismo powiedział - cytuje "bo oni chcą od nas pieniędzy" (chodziło
o sprzdającego). Kurier pojechał. Wczoraj dzwoni ten dziwny niemiecki numer,
odbieram, miła Pani cieszy się, że dodzwonić udało sie do mnie i mówi, że chodziło
jej o kopie od kuriera cos w stylu paragonu ze sklepu spożywczego np. Mówię
więc kobiecie, że pudełko wyrzuciłam bo nie było mi ono potrzebne a to coś mogło
znajdować się właśnie na pudełku. Pani zaczęła zmieniać ton głosu i mówić mi, że
skoro nie mam od kuriera tego kwitku tzn. że nie zapłaciłam kurierowi. Krew mnie
zaczęła zalewać i informuję panią że zapłaciłam a co kurier z pieniędzmi zrobił, to
już nie moja sprawa. Pani kłócąc się już delikatnie poinformowała mnie, że wyśle
kuriera i że mam mu zapłacić 188zł bo i taką kwotę cały ten spór. Powiedziałam
więc pani, że chyba sobie żartuje i że drugi raz nie zapłacę, na co pani mi
odpowiedziała cytuję "to będzie sprawa" i rozłączyła się.
Moje pytanie brzmi - co to miało być? Ręce opadają zwyczajnie. Kobieta tak mi
podniosła ciśnienie, że nie wiem. Poza tym jakim prawem nagabywała mnie w taki
sposób. Jej logika brzmiała tak, jakby pani ze sklepu spożywczego zjawiła się u
klienta pół roku po zakupach informując, że trzeba zapłacić za chleb bo jej sie saldo
nie zgadza w kasie. Śmiechu warte!

Tytuł: Re: firma kurierska
PostNapisane: N wrz 07, 2008 9:04 pm 
Witam,
jestem kurierem w pewnej firmie, kazda przesyłka doreczana za pobraniem potwierdzana jest na firmowym druku KP, gdzie oryginał zostawiamy u klienta. Po powrocie z trasy/rejonu naszym obowiązkiem jest rozliczenie z dokumentów zwortnych oraz pobranych pieniedzy. Nie ma możliwości, żeby jakiekolwiek KP nie zostało rozliczone, nie mam możliwości, żeby też KP nie zostało wystawione, poniewaz jest człowiek w Firmie, który kontroluje to bardzo skrupulatnie.
Nie powinnaś się przejmować tym, ze nie masz potwierdzenia wpłaty, kurier nie moze zostawic przesyłki/paczki. która jest wysłana za pobraniem bez pobrania pieniędzy. W szczególnch okolicznościach, po uprzednim potwierdzeniu przez osobę wysyłającą przesyłkę, możesz przekazac kurierowi potwierdzenie przelewu, kiedy zmieniłas ustalenia z wysyłającym po nadaniu paczki. Kurier takie potwierdzenie podpina pod list przewozowy jako rozliczenie gotówki. Jezeli natomiast zostawi taką paczke bez pobrania pieniedzy, placi ze swojej kasy.
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz lis 13, 2008 4:46 am 
no ok, ale widzisz bezczelnosc tej klientki? kozla ofiarnego szukala, poza ty co to za reprezentacja firmy? dzwoni babka z niemiec, najpierw slodka do przesady a za chwile wyjezdza z tekstem, ze ja musze zaplacic i niewazne ze drugi raz, musze. jak powiedzialam, ze chyba zartuje i ze nie zaplace po raz drugi, to mi rozprawa zagrozila - co jak co, ale takie zagrywki sa bezczelne.
znalazlam potem te kwity i jej przeslalam z prosba o potwierdzenie, oczywiscie nie odezwala sie do tej pory, a minely juz ze 2 tyg, bo artykul pisalam wczesniej. tylko tak sobie mysle, ze w sumie po co jej to przesylalam i po co w ogole z nia rozmawialam. czlowiek chce byc uczciwy, pomocny a tu prosze

PostNapisane: Cz kwi 29, 2010 11:26 am 
Berbeć
Berbeć

W ubiegłym roku kilka razy kupowałam różne rzeczy w necie z dostawą do domu. Niemal za każdym razem przesyłka była spora (kilka - kilkanaście kg), z daleka, głownie żywe rośliny i dlatego z góry płaciłam i za zamówienie, i za kuriera.

Za każdym razem była to inna firma kurierska, z reguły sieciowa, niewielki samochód dostawczy z kierowcą w uniformie :) I wszystko byłoby ok, gdyby nie wielkie pretensje tych właśnie kierowców o stan drogi gminnej prowadzącej do mojego domu. "Więcej tu nie przyjadę, bo sobie samochód zniszczę".

Rozumiem frustrację właściciela samochodu dostawczego = kuriera zatrudnionego do rozwożenia paczek po terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ale reklamacje dziur i kolein do chyba nie do klienta sklepu internetowego, a raczej do zarządu dróg, Gminy czy innej ważnej instancji od której stan dróg w okolicy zależy. Ja tu tylko mieszkam!

Owszem, dopraszam się remontu drogi od lat, ale jak widać nie mam siły przebicia. Może jakby tak wszystkie te firmy kurierskie też pisały petycje od remont drogi, może coś by to zmieniło?

PostNapisane: So wrz 18, 2010 4:53 pm 
Berbeć
Berbeć

Dokonuje naprawdę bardzo wielu zakupów przez internet. Szczególnie dotyczących większych kwot (bo głównie droższe przedmioty lub większe ilości opłacają się - przy małej ilości stosunkowo tanich produktów, mimo niższej ceny koszt dostawy powoduje, że tańsze jest przejście się na miasto). No ale temat dotyczy kurierów. Korzystałem siłą rzeczy praktycznie, że wszystkich ogólnokrajowych jak i międzynarodowych firm kurierskich. Oczywiście czasem zdarzały się jakieś drobne kłopoty, które jednak zawsze bez problemów udawało się rozwiązać. Jednak od dłuższego czasu notorycznie zdarzają się problemy i konflikty z jedną dość popularną firmą. Doprowadzili, że dostaje już drgawek, gdy sklep internetowy nie umożliwia wyboru innego kuriera. Nie chcę pisać wprost o jakiej firmie piszę, jednak podpowiem że ma pochodzenie niemieckie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]