Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Śr sty 17, 2018 1:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyjedź mamo na przysięgę :P
PostNapisane: So sty 31, 2004 2:14 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Kto był w wojsku, kogo to dopiwro czeka, a kto sie wywinął ???
czekam na ogromne ilości postów i mam nadzieję, zę sie nie przeliczę !!

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 12:44 am 
udawalo mi sie to kilkanascie razy, a pozniej moglem opuscic prl na zawsze :lol:

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 10:59 am 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Przyjedź mamo na przysięgę :P

Jak nie pojdzie matura, to tak zaspiewam na jesien :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 1:38 pm 
Forumowy As
Forumowy As

To lepiej aby ta matura "poszła"

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 2:04 pm 
wojsko to najbardziej poj..... instytucja w tym kraju. pracuja tam sami psychole i degeneraci. sadysci ktorych bawi meczenie innych ludzi. a najgorsze jest to ze sa to kompletne tepaki, bez zadnego wyksztalcenia...
zamiast drzwi mowia dźwi....
juz chyba do samoobrony wole wstapic....

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 2:26 pm 
Forumowy As
Forumowy As

A już jesteś po wojsku, czy dopiero przed tobą, bo masz zamiar do samoobrony wstąpić ??

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 6:33 pm 
dopiero przed ....
w lutym mam isc na komisje lekarska...
a wlasnie znacie moze jakies sposoby na ta komisje...?
urzadza mnie kazda kategoria ktora pozwoli mi olac ta instytucje cieplym moczem...

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 6:41 pm 
Przyjedź mamo na przysięgę - nobo DELME chętnie zjem... ehehehee :D :D :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: N lut 01, 2004 9:35 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Temat ten napisałam, ponieważ już na innym forum się wypowiadałam na ten temat :P

ja, ale na innym forum \":P\" napisał(a):
Pomysły na wymiganie sie:
:arrow: Jestem wegetarianinem/weganem itp. a wojsko nie zapewni mi odpowiedniego żywienia...
:arrow: mośe jesteś inwalidą, albo coś w tym stylu ??
:arrow: mam astmę (może masz znajomego lekarza?? - nie piszę o przekupstwie, ale o udawaniu, np. podaczas takeigo badania, gdzie masz nos zaciścniety zacznij się dusić...)
:arrow: zawsze moze CI sie ręka złamać...
:arrow: A co sie stanie jak ktoś ... pójdzie tam i powie, że brata nie ma (pojdzie za siebie), powie, że wyjechał za granicę... I tak ciągle...

Potem

ja, ale na innym forum \":P\" napisał(a):
Mnie to one nie intresuję, bo ja im nie podlegam, ale może są tam jakieś obrazki to poogladam
Cytat:
Służba wojskowa jest obowiązkowa.

O tym to chyba wszyscy wiedzieli

Cytat:
Służba zastępcza - o która mogą się ubiegać osoby nie korzystające z odroczenia - polega na wykonywaniu prac społecznie użytecznych w określonych instytucjach.

Cytat:
Odroczenie Służby Wojskowej
ABC służby: Odroczenie Służby Wojskowej
Odroczenie służby wojskowej

Ustawa o powszechnym obowiązku obrony przewiduje np. odroczenie ze względu na naukę w szkole średniej (do 22 roku życia) lub w szkole wyższej (do 27 roku życia), albo ze względu ważne sprawy osobiste.
Odroczenia zasadniczej służby wojskowej są udzielane - na wniosek poborowego - ze względu na:

wybór na posła, kandydowanie do Sejmu, konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad wspólnie z nim zamieszkującym członkiem rodziny, który nie skończył 16-roku życia, albo jest niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji , albo skończył 75 lat, i nie ma nikogo innego, bliskiego, do sprawowania tej opieki.
Poborowy może też ubiegać się o odroczenia służby ze względu na ważne sprawy osobiste lub rodzinne, albo ze względu na sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, gospodarstwa lub innej działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem, ze odroczenia nie udziela się jeżeli spowodowałoby ono nie odbycie służby w ogóle. Ustawa o powszechnym obowiązku obrony nie wyróżnia szczególnie osób posiadających gospodarstwa rolne.

Orzekanie o udzieleniu poborowym odroczeń leży w gestii WKU i komisji poborowych (tych ostatnich - w przypadku ubiegania się o odroczenie z tytułu sprawowania opieki nad członkiem rodziny). Od orzeczenia Wojskowego Komendanta Uzupełnień można się odwołać do szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

i jeszcze napisałam na jakiejś stronce, i przysłano mi takie materiały :P

taką dostałam odpowiedź napisał(a):
Szanowna Pani !

Ze względu na przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne poborowi mogą występować o skierowanie ich do służby zastępczej.

Korzystanie z tego prawa wymaga złożenia do powiatowej komisji poborowej pisemnego wniosku o odbycie służby zastępczej ze względu na przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne.

Poborowy może złożyć wniosek o skierowanie go do odbycia służby zastępczej, bezpośrednio w dniu stawienia się przed powiatową komisją poborową, albo najpóźniej w dniu doręczenia mu karty powołania do odbycia zasadniczej służby wojskowej (zasadniczej służby w obronie cywilnej lub przeszkolenia wojskowego) Dokonuje się tego za pośrednictwem wojskowego komendanta uzupełnień.

Ubieganie się o skierowanie do służby zastępczej przez odwołanie się do przekonań religijnych wymaga bliższego określenia wyznawanego systemu religijnego (wyznania), wskazania jego kanonu (reguły), wyłączającego możliwość odbywania służby wojskowej, a w razie wątpliwości - także wykazania własnych rzeczywistych związków z tym wyznaniem (kościołem).

Szczegółowych informacji dotyczących służby zastępczej uzyska Pani w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Z poważaniem.
M. Kaliński

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 02, 2004 7:06 pm 
Forumowy As
Forumowy As

ppłk Joachim Żurowski przesłał mi takie oto załaczniki :P

Cytuj:
Tryb kierowania poborowych do służby zastępczej i zawieranie umów z zakładami pracy
§ 2. Wojewodowie, na podstawie ostatecznych orzeczeń komisji poborowych, przekazują Ministrowi Pracy i Polityki Socjalnej informacje o liczbie poborowych, których wnioski o skierowanie do służby zastępczej zostały rozpatrzone pozytywnie, z wyszczególnieniem ich wykształcenia i zawodu.
§ 3. Wojewodowie zawierają z określonymi przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej zakładami pracy lub podmiotami określonymi w art. 189 ust. 3 i 4 ustawy umowy o wykonanie pracy przez poborowych, które w szczególności powinny określać:
1) zobowiązanie zakładu pracy do przyjęcia poborowego i zapewnienia mu warunków wykonywania wskazanego rodzaju pracy oraz do wypłacania świadczeń, o których mowa w art. 193 ustawy,
2) liczbę poborowych, których przyjmie zakład pracy,
3) warunki odstąpienia od umowy.
§ 4. 1. Karta skierowania , o której mowa w art. 191 ust. 3 ustawy, nakłada na poborowego obowiązek stawienia się do służby w określonym dniu we wskazanym zakładzie pracy.
2. O skierowaniu poborowego wojewoda powiadamia kierownika zakładu pracy, w którym poborowy ma odbywać służbę zastępczą, oraz wojskowego komendanta uzupełnień, a także Ministra Pracy i Polityki Socjalnej.
§ 5. 1. W karcie skierowania poborowego do służby zastępczej nie można ustalić późniejszego terminu stawienia się do służby niż dzień trzydziesty grudnia roku kalendarzowego, w którym poborowy kończy dwadzieścia osiem lat, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Poborowy, który jest absolwentem szkoły wyższej w rozumieniu art. 91 ustawy, może być skierowany do służby zastępczej nie później niż w ciągu osiemnastu miesięcy od dnia, w którym stał się absolwentem, a jeżeli skierowanie w tym terminie nie nastąpiło z przyczyn określonych w art. 93 ust. 2 ustawy - w ciągu następnych osiemnastu miesięcy.
§ 6. Wojewoda, który skierował poborowego do służby zastępczej, zapewnia mu bezpłatny przejazd z miejsca jego pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad dwa miesiące do miejscowości, w której ma odbywać służbę.
§ 7. Poborowy skierowany do odbywania służby zastępczej, przeciwko któremu toczy się postępowanie karne, może odbywać tę służbę, jeżeli nie zastosowano względem niego tymczasowego aresztowania albo dozoru Policji.
§ 8. 1. Doręczenie poborowemu karty skierowania następuje w sposób określony w Kodeksie postępowania administracyjnego.
2. W stosunku do poborowego, który uchyla się od potwierdzenia doręczenia mu karty skierowania do służby zastępczej, właściwy wojewoda może wystąpić do wojewódzkiej komisji poborowej o uchylenie skierowania do służby zastępczej.
3. Od orzeczenia wojewódzkiej komisji poborowej, o którym mowa w art. 38 ust. 2 pkt 3 ustawy, przysługuje poborowemu i wojewodzie odwołanie do Ministra Pracy i Polityki Socjalnej na ogólnych zasadach.
§ 9. 1. Dniem rozpoczęcia odbywania służby zastępczej przez poborowego jest dzień, w którym stawił się on w zakładzie pracy do odbycia tej służby.
2. Kierownik zakładu pracy, do którego stawił się poborowy w celu odbycia służby zastępczej:
1) dokonuje w dowodzie osobistym poborowego wpisu o rozpoczęciu przez niego odbywania służby zastępczej,
2) zawiadamia o powyższym wojewodę oraz wojskowego komendanta uzupełnień,
3) przekazuje wojskowemu komendantowi uzupełnień książeczkę wojskową w celu dokonania odpowiednich wpisów,
4) powierza poborowemu, uwzględniając jego kwalifikacje i predyspozycje, wykonywanie pracy po przeszkoleniu go w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych,
5) zapoznaje poborowego z obowiązującym w zakładzie regulaminem pracy i aktualnymi przepisami dotyczącymi odbywania służby zastępczej.
§ 10. 1. Niestawienie się poborowego w wyznaczonym terminie do odbycia służby zastępczej jest usprawiedliwione, jeżeli nie mógł on się stawić w terminie z powodu:
1) obłożnej choroby, stwierdzonej właściwym zaświadczeniem lekarskim zakładu opieki zdrowotnej,
2) nadzwyczajnych okoliczności (jak na przykład śmierci najbliższego członka rodziny, katastrofy, klęski żywiołowej itp.), potwierdzonych zaświadczeniem wydanym przez wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania poborowego.
2. O niemożności stawienia się w wyznaczonym terminie do odbycia służby zastępczej poborowy powinien niezwłocznie zawiadomić zakład pracy.
3. Poborowy z chwilą ustania przyczyny uniemożliwiającej mu stawienie się do służby zastępczej w określonym terminie ma obowiązek niezwłocznego przybycia do zakładu pracy i złożenia odpowiedniego zaświadczenia uzasadniającego przyczynę jego spóźnienia do służby.
4. Kierownik zakładu pracy może uznać za usprawiedliwione opóźnienie stawienia się do odbycia służby zastępczej, nie przekraczające dwóch dni, w szczególnie uzasadnionych wypadkach, innych niż określone w ust. 1.
§ 11. 1. W razie niestawienia się poborowego w wyznaczonym terminie do odbycia służby zastępczej oraz niezawiadomienia o przyczynie niestawiennictwa, kierownik zakładu zawiadamia niezwłocznie wojewodę, który skierował poborowego do tej służby, oraz właściwego prokuratora rejonowego i wojskowego komendanta uzupełnień.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w przypadku, o którym mowa w § 10 ust. 1 i 3.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 02, 2004 10:25 pm 
ee... nie chce mi sie tego wszyskiego czytac ... ale pomysl z bratem nie jest glupi ale tak zrobie jak mnie beda juz chcieli wziasc do woja...:)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 02, 2004 10:32 pm 
Natchniony
Natchniony

Zawsze możesz udawać czubka, albo że masz parkinsona. Na pewno nie przyjmą.
Gorzej tylko później w przyszłości będzie znaleźc pracę...

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 03, 2004 3:28 pm 
Forumowy As
Forumowy As

Niby wojacy a odpoisać na proste pytanie nie potrafia... I tak się ciesz, że nie wkleilam wszystkiego co dostałam, ale "przestudiowałam" i wybrałam tą część "najciekawszą" (=niby podobną z tematem).

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 05, 2004 6:37 pm 
aha i jeszcze, coś to taka moja proźba jeśli ktos mozna zna pisenke którą w wojsku wojacy śpiewaja to bardzo bym prosiala o zamieszczenie jej tu.

Z góry dizękuje :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 06, 2004 12:28 am 
U mnie w klasie juz od dwoch dni kolesi ciagaja po komisjach, ale to i tak nie ma chyba wiekszego znaczenia i tak wszyscy dostaja kategorie A(kolega z wada wzroku -7(nie widzi najwiekszej litery na tablicy- A) tez dostal, hehehe....).....

A ja uwazam, ze to niesprawidliwe, ze tylko kolesi, bo ja tez chce do woja!!!(nie musicie mi mowic, ze sa szkoly oficerskie, bo doskonale o tym wem, heh....)......

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]