Forum WM.pl
http://forum.wm.pl/

Oczami nie zaświecisz – latarki.
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?f=108&t=36180
Strona 1 z 1

Autor:  gmgnetpl [ So lip 09, 2011 9:42 pm ]
Tytuł:  Oczami nie zaświecisz – latarki.

Latarki to przedmioty, które są wykorzystywane w wielu branżach. Jakich? Przeczytaj to dowiesz się więcej.
Wybór latarki to kwestia osobistych potrzeb. Warto wymienić jednak kilka firm wiodących prym wśród producentów latarek. Maglite, ]Streamlight, Mactronic, Energizer to dominujące firmy w branży oświetlenia sztucznego. W ich ofercie można znaleźć niemal każdy rodzaj latarki: taktyczne, diodowe, led , akumulatorowe, ładowalne, policyjne i mnóstwo innych, dopasowanych do potrzeb klientów.
To, że latarki są dedykowane dla służb mundurowych, nie oznacza, że zwykli ludzie nie mogą z nich korzystać. Latarki policyjne i taktyczne są ogólnodostępne w sprzedaży. Powinno się jednak zastanowić, w jakim celu latarka ma służyć. Dla jednych, lepszym rozwiązaniem będzie kupno latarki policyjnej, innych przekona latarka czołowa, diodowa, ładowalna, czy akumulatorowa. Każda z latarek ma swoje indywidualne zastosowanie.
Ludzie, którzy preferują latarki czołowe, to najczęściej sportowcy uprawiający wspinaczkę, trekking, lub po prostu zwolennicy turystyki w różnym wydaniu. Latarki czołowe, najczęściej są wyposażone w diody LED, które zapewniają lekkość, optymalnie niskie zużycie baterii, oraz stosunkowo mocne światło. Niestety większość dostępnych na rynku modeli latarek czołowych nie jest ładowalna.
Dla większości z nas, latarka to przedmiot, z którym spotykamy się rzadko, zazwyczaj podczas wakacyjnych wyjazdów, ewentualnie, w momencie, kiedy w domu zabraknie prądu. Mało kto wie, że latarki to sprzęt należący do podstawowego wyposażenia wielu służb, a także, nieodzowna rzecz w wielu zawodach. To właśnie z tego względu producenci latarek stworzyli modele przeznaczone do pracy w ściśle określonych warunkach, oraz o ściśle określonych parametrach.
Latarki, ze względu na rodzaj źródła światła można podzielić na : latarki diodowe, czyli te, w których jako źródła światła użyto diody LED; latarki z żarówką, w których jako źródło światła użyto żarówkę halogenową , lub kryptonową; oraz latarki ze świetlówkami, w których jako źródło światła użyto mnóstwa punktowych świetlówek. Wybór latarki, ze względu na rodzaj źródła światła powinien być dostosowany do celu w jakim chcemy wykorzystać latarkę.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/