Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Cz sty 18, 2018 1:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ekologiczny dom
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 9:01 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dom już kupiłem gotowy dlatego nie miałem wpływu na materiały z jakich został wykonany. Zamontowałem jednak ogrzewanie termalne, solary i segreguję śmieci. Zawsze dobry początek :)

PostNapisane: Śr sie 22, 2012 4:11 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ale tutaj nie chodzi tylko o to, że dom musi być z drewna lub gliny (jak niektórzy piszą). Ekologiczny dom to taki, w którym jest np. ekologiczne sprzątanie czy dbanie o niskie zużycie wody i prądu. Jeżeli podczas codziennych czynności stosujecie zasady ekologii to prowadzicie ekologiczny dom. Ja staram się też kupować warzywa na rynku i wykorzystywać resztki pozostałe z obiadu, jaki przyrządzałam dzień wcześniej. Wtedy mam poczucie, że dbam o środowisko i przy okazji oszczędzam pieniądze :mmm:

PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 5:25 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja, w moim domu, zamontowane mam solary, dzięki czemu mam energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie.

PostNapisane: Pt gru 28, 2012 9:14 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bardzo korzystne dopłaty do pro-ekologicznych projektów posiada Bank Ochrony Środowiska. Jeśli bierze się tam kredyt na budowę domu to można od razu dostać dofinansowanie ze specjalnego funduszu na zakup właśnie paneli słonecznych czy budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Unia Europejska sporo kasy pompuje w takie projekty.

Kolejny raz powtarzam, że aby dowiedzieć się wszystkiego o tym kredycie trzeba pójść dalej niż na ich stronę, tu https://keszker.pl/kredyty-hipoteczne/kh-bos jest więcej info m.in. informacje, które tylko na infolinii podają albo zaraz przed podpisaniem umowy.

Ostatnio edytowano Cz sty 03, 2013 11:42 pm przez plotkarz, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn gru 31, 2012 5:34 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ekologia to szerokie pojęcie. Praktycznie może być wszędzie. czy wiecie, ze ostatnio kupiłam baterie łazienkowe eko? Tak, tak, produkuje jest firma Oras Polska. Są ekologiczne dlatego, że pomagają oszczędzać wodę i tym samym całą naturę. Mają nawet przycisk, który nazywa się ekoled. Po jego naciśnięciu zapala się zielone światełko, a jeśli lejemy zbyt dużo wody, to dioda zmienia się na czerwoną. To alarm do zakręcenia kranu.

PostNapisane: Wt sty 01, 2013 9:45 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

To dobrze, że są firmy co też myślą o ludziach, którzy nie myślą :) Mnie nauczono od dziecka (poprzez wytłumaczenie a nie nakaz) puszczać tylko wtedy wodę kiedy jest potrzebna w danej sekundzie. Nie potrzebuje lampki żeby za mnie myślała. Ale jest mnóstwo ludzi, którzy chcą być eko a nie wiedzą jak. Wybudowałem już jeden dom i mam normalne baterie, nie wyobrażam sobie z lampką ;) Choć umywalkę mam firmy SANYO.

PostNapisane: Pt lut 15, 2013 11:28 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

ekologiczny dom to ekologiczne ogrzewanie - warto stosować np. pellety - nie dość, że są ekologiczne, to jeszcze ekonomiczne, co jest szczególnie ważne w ogrzewaniu dużego domu, sam używam regularnie pelletu Olimp i jestem zadowolony.

PostNapisane: Śr kwi 24, 2013 12:13 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja również marze o takim ekologicznym domu, podobają mi się takie nowoczesne, w stylu skandynawskim, jednak koszt budowy takiego domu w Polsce jest bardzo wysoki.

PostNapisane: Cz cze 13, 2013 5:46 pm 
Nowicjusz
Nowicjusz

Od niedawna mogę powiedzieć, że mój dom jest bardziej ekologiczny. Może nie do końca, ale już jest kolejny kroczek w dobrą stronę. Ociepliłem mianowicie poddasze pianką natryskową - znajomy polecił mi firmę Magda z Suwałk, zainteresowałem się tym i faktycznie tak zrobiłem. A wiadomo - dobre ocieplenie to mniejsze spalanie opału. Mniej opału = mniej zanieczyszczeń. Tak więc w pewnym sensie można powiedzieć, że mój dom jest bardziej ekologiczny. Swoją drogą, polecam piankę natryskową do takich robót tutaj możecie poczytać więcej na ten temat -http://www.ocieplaniedomu.com.pl/

PostNapisane: Pt maja 09, 2014 9:17 am 
Postępowy
Postępowy

Ja nie mam takiego w pełni ekologicznego domu, ale staram się jak mogę by choć trochę się do tego przyczynić. Oczywiście segreguję śmieci etc., a przy remontach zwracam uwagę na to jakich materiałów używamy.

PostNapisane: Śr cze 25, 2014 10:40 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja mam mieszkanie w starej kamienicy, więc nieekologiczne. Ale staram się choćby oszczędzać wodę i segregować śmieci, ostatnio kupiłam fajną zgniatarkę do butelek i bardzo ułatwia sprawę.

PostNapisane: Śr paź 08, 2014 8:24 am 
Postępowy
Postępowy

Zgniatarka do butelek jest opłacalna w takim zwykłym domu? I ile to miejsca zajmuje? No cóż, u mnie ekologia nie jest aż tak daleko posunięta ;).

PostNapisane: Cz lip 30, 2015 10:51 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Stokrotka napisał(a):
Ale tutaj nie chodzi tylko o to, że dom musi być z drewna lub gliny (jak niektórzy piszą).

To prawda, ale ile radości, kiedy można 'pochwalić się, że mieszka się w glinianym domku :D Swoją drogą, byłam przekonana że to tylko takie powiedzenie, ale jak widać eco moda zaszła naprawdę daleko - znalazłam nawet artykuł sprzed 2 lat na portalu nieruchomosci.com.pl na ten temat. Ale oczywiście zgadzam się, że sam eco dom to nie wszystko. Panele solarne, dofinansowania z Uni, czy z innych źródeł są bardzo fajne i przydatne, ale to wszystko na nic jeżeli sami nie zadbany o np. segregację śmieci, no i rozważne gospodarowanie energią i prądem (jestem w wielką zwolenniczką wtórnego obrotu szarej wody - myślę, że to genialny, choć wydaje mi się mało rozpowszechniony pomysł)

PostNapisane: Wt paź 13, 2015 11:33 am 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czasem wystarczy po prostu zmienić swoje nawyki mieszkaniowe, a już możemy zauważyć różnicę w wydawanych pieniądzach i naszym stylu życia. Zamiana czajnika gazowego na elektryczny czy założenie ogranicznika na baterię w łazience mogą się przyczynić do bycia bardziej EKO :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]