Forum WM.pl

Forum Warmińsko-Mazurskiego Portalu Regionalnego
Teraz jest Pt maja 25, 2018 7:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zasłużeni dla mojego Miasta Bartoszyce
PostNapisane: Wt maja 24, 2011 8:41 pm 
Postępowy
Postępowy

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 9:27 pm
Posty: 238
24.05
z forum b - b
między innymi radny Pan Piotr Petrykowski
cyt "Dołączam obiecane dane z WNIOSKU Pana Burmistrza - proszę o zachowanie kultury i powściągliwości w krytycznych komentarzach w stosunku do osób poniżej wymienionych, gdyż jest to część ich życiorysów".

Pan
Edward JAROSZEWSKI urodzony 27 grudnia 1942r w Luberadzu pow Mława. Z Bartoszycami jest związany od 1950 r., w którym rozpoczyna kontynuację nauki w Szkole Podstawowej Nr l Po ukończeniu miejscowego Liceum Pedagogicznego w 1962r. na krótko podejmuje pracę nauczyciela w SP w Śmiardowie na terenie powiatu bartoszyckiego, po czym zostaje powołany do zasadniczej służby wojskowej (listopad l962-czerwiec 1964). W latach 1964-1966 pracuje jako wychowawca w Państwowym Domu Dziecka Nr l w Bartoszycach. Od l-07-1966r zostaje przeniesiony do pracy w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Bartoszycach na stanowisko referenta gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. Od l-02-1968r zostaje powołany na stanowisko Sekretarza Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Bartoszycach.
W okresie 26-11 -1971 do 21-12-1973 pełni funkcję Przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, a po zmianie systemowej odpowiadające tej funkcji stanowisko Naczelnika Miasta Bartoszyce aż do 9-06-1975r.
W okresie 10-06-1975 do 31-12-1976 pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Miasta Bartoszyce. Od 1-01-1977 r. obejmuje funkcję z-cy dyrektora ds. usług Terenowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, gdzie następnie od 16-06-1978r pełni funkcję Dyrektora, do czasu rozpoczęcia likwidacji przedsiębiorstwa tj. do 31-10-1991r W konsekwencji obligatoryjnych przekształceń podejmuje się funkcji likwidatora PGiM, a po przekształceniach zakończonych 13-11 1992r. zostaje prezesem wyłonionej w wyniku przekształceń Spółki z o.o. BARTKO, którą kieruje do momentu przejścia na emeryturę tj. do 25-04-2003r

Pan
Marian MILLER urodzony 3 listopada 1928r we wsi Lachowo, pow. Szczuczyn woj. Białostockie Można o nim śmiało powiedzieć, iż jest nestorem bartoszyckiej administracji. Pracę w administracji państwowej rozpoczyna już jesienią 1945r w powiecie Piskim gm. Trzonki. W 1946r zostaje powołany do służby w formacjach Milicji Obywatelskiej, którą odbywa na terenie pow piskiego, w Olsztynie, a w końcowym okresie 1947-1949 w samych Bartoszycach. W 1949 roku wraca do pracy w administracji państwowej i pełni kolejno różne funkcje w strukturach Prezydium Powiatowej Rady Narodowej; od referenta wojskowego Starostwa Powiatowego poprzez kierownika wydziału PPRN, po sekretarza Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, którą pełni przez 19 lat
W okresie 1-06-1975 do 31-12-1981 pełni funkcje Naczelnika Miasta Bartoszyce, którą objął po Edwardzie Jaroszcwskim.
Po krótkim pobycie na emeryturze, od 1-10-1983 wraca do pracy w Urzędzie Miasta Bartoszyce obejmując stanowisko Kierownika Wydziału Ogólno-Organizacyjnego, a od 2-11-1988 Sekretarza Urzędu, które pełni do czasu zmiany ustrojowej tj do 30-06-1990r przechodząc ponownie na emeryturę.

Pan
Jan BORODZICZ urodzony 15 lipca 1930r. w Sołonicach, pow trocki woj wileńskie. W okresie bezpośrednio powojennym 15-07-1946 do 31-03-1951r tj po sprowadzeniu się do Polski pomaga w gospodarstwie rolnym rodziców we wsi Wiewiórki pow górowski. W okresie 1-04-1951 do l2-l1-1951 podejmuje pracę jako pomocnik
mierniczego w Wojewódzkim Zarządzie Urządzeń Rolnych PWN w Olsztynie. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej w okresie 14-11-1951 do 20-10-1953 podejmuje pracę w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Górowie Iławieckim na stanowisku Przewodniczącego Powiatowej Komisji Planowania Gospodarczego. Po likwidacji powiatu górowskiego z dniem 1-01-1962 zostaje przeniesiony na to samo stanowisko w Urzędzie Powiatowym w Bartoszycach, które pełni do czerwca 1975r Od lipca 1975r obejmuje stanowisko Kierownika Wydziału Finansowego w Urzędzie Miasta Bartoszyce, a następnie od marca 1977 zostaje powołany na Zastępcę Naczelnika Miasta Bartoszyce, które pełni do 28-02-1982r
Od 1-03-1982 pełni obowiązki Naczelnika Miasta Bartoszyce, a następnie z dniem 26-03-1982r. oficjalnie zostaje powołany na ten urząd, który przejął po Marianie Millerze. Funkcję Naczelnika Miasta Bartoszyce pełni przez ponad 8 lat do 12-06-1990r., czyli do momentu zmiany warty w wyniku zadziałania reformy ustrojowej i początku ery samorządowej.

Proszę wymienić konkretne osiągnięcia . Przecież za wymienione stanowiska w/w otrzymywali wynagrodzenia ?

Pan Burmistrz Nałęcz , którego uwielbiam za poczynania na rzecz społeczności bartoszyckiej znalazł sposób na WYBIERANIE ZASŁUŻONYCH i tak sobie ich zgłasza . O dziwo robi to bardzo skutecznie i chwała MU za to. Szkoda , że stawia na tych co pełnili funkcje podobne do funkcji swojej . Warto Panu przypomnieć Panie Burmistrzu o tym , że wspólnym mianownikiem tych panów jest nieboszczka / wiecznie żywa / P O L S K A Z J E D N O C Z O N A P A R T I A R O B O T N I C Z A. Można odnieść wrażenie , że rzeczywiście osoby z rodowodem partii nieboszczki bardzo byli zasłużeni podczas posiedzeń EGZEKUTYWY . Szkoda , ze Pan człowiek władzy po 1989 r gloryfikuje działaczy PZPR . Boli też , że ze spokojem patrzy na te wyczyny człowiek , który pociąga za bartoszyckie sznureczki no ale co się dziwić jak sam lubi czerwony kolor :D .

Aby nie było nie mam nic w stosunku do wymienionych osób , ale co jak co TRZEBA po prostu w życiorysie umieścić , że przynależało się do PZPR / bo jak na razie to znam jedną osobę Pana Stanisława , który swojej przeszłości sie nie wyrzeknie i sam wielokrotnie podkreślał , że do PZPR i ZOMO należał . PO PROSTU MA JAJA i nie mówi , że legitymację zjadł /. No cóż wielu TOWARZYSZY się zasłużyło W większości przypadków na partyjnych NASIADÓWACH a bezpartyjni w tym samym czasie kierowani byli na z góry dla nich przygotowanych FRONT ROBÓT .

OGŁASZAM KONKURS wymień bezrobotnych I sekretarzy PZPR oraz aktywnych członków tejże szczytnej partii na ziemi bartoszyckiej po 1989 roku ? nagrodą jest "złoty medal oraz dyplom " Podziemnej Rady Ochrony przed KOMUNĄ

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zasłużeni dla mojego Miasta Bartoszyce
PostNapisane: So maja 28, 2011 8:41 am 
Postępowy
Postępowy

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 9:27 pm
Posty: 238
28.05
z b-b
PocO napisał 27.05. godz 7.50
Zanim obywatele Bartoszyc zaczną bić ukłny i bravo bartoszycki radnym może dla jasności sytuacji (już zaistniałej) przybliżę temat. Tak, widziałem ten dokument nazwany "wniosek". Z pamięci - trochę polemiki: Postacie są daleko kontrowersyjne skoro wymagały wsparcia niekwestionowanego autorytetu księdza infułata. Miasta się rozwijały, w tym Bartoszyce bo cała Polska się rozwijała - na kredyt, kosztem długów które system totalitarny zostawił demokracji - PRL trzeciej RP. Wszyscy wiemy, że rządy sprawowała PZPR w osobach swych dygnitarzy w komitetach i urzędach. Wyliczanka czasów komunistycznych w 11 punktach - to są fakty, a nie zasługi tych Panów. Idąc tym tokiem myślenia, tak Kazimierzu wszystkie miasta na "zasłużonych dla" powinni powołać wszystkich naczelników, ich zastępców, I i II sekretarzy Komitetów PZPR i ZSMP. Jest nowy pomysł na promocję Bartoszyc - jesteśmy pionierami w takim myśleniu. Ale czy mądrymi i chwalebnymi? Szczytem hipokryzji i zakłamania jest nobilitowanie i wynoszenie do godności zasłużonych funkcjonariusza MO z lat 1946-9. Chwała "Bartsatowi", że emituje program z wypowiedziami żołnierzy AK wspominającymi tamte straszne czasy. Szok i zdziwienie, że za uchwałami głosowali radni PiS: p. Jędryczka i p. Bok. Kazimierz nie będzie bił ukłonów radnemu Darskiemu bo jako jedyny był przeciw.SIC!

No no brawo Panie Darski . Kurcze jako jedyny powiedział NIE. Jeśli zaś chodzi o b-b tv to od czasu do czasu zamydli oczy i trochę przyciemni fakt posiadania TOWARZYSZY w swoich strukturach ot taki wybieg historyczny i przypodobanie się A wybory już niedługo :P . Może przyjdzie czas aby o AUTORYTECIE też porozmawiać . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na Forum.
Zastrzega sobie, w szczególności w przypadku zgłoszenia nadużycia, do usuwania treści sprzecznych z prawem, treści reklamowych, treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Uczestnicy Forum wm.pl poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści na łamach "Gazety Olsztyńskiej" oraz w innych mediach wydawanych przez Edytor Sp. z o.o. i Wydawcę Olsztyn Sp. z o.o.

Gazeta Olsztyńska Dziennik Elbl‘ski Portal Warmii i Mazur WM.pl Wypoczynek na Mazurach MojeMazury.pl Portal Orientacja.pl Nasz Olsztyniak Nasz Elbląg Nasz Ełk Fundacja Przyszłość dla dzieci Olsztyński Portal Studencki
POWERED_BY